PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do użytkowników/znawców tematu.



Pytajnick
04-08-2018, 11:34
Zgadałem się dziś z przyszłymi sąsiadami i mają problem - ciepło w domu. Każdy mniej lub bardziej się z tym męczy ale...
Opuszczają żaluzje od strony slonecznej, mają GWC, żwirowe, reku Vieśka 300-W i ciepło z nawiewów. To starsi ludzie, niezbyt w temacie więc zajrzałem, mimo że reku też w ręku nie miałem :)
Odłączyłem rurę GWC przed rekuperatorem i wieje tam super chłodek, więc teoretycznie powinno być podobnie na nawiewach a nie jest. Ci Państwo mieszkają od listopada zeszłego roku. Jak im serwisant włączył reku, tak nic nie ruszają. Instrukcji nie mają, więc zajrzałem w neta. Reku ma "automatyczny bypass"
Teraz pytanie - skoro jest automatyczny, to trzeba po zimie włączać gdzieś tryb letni czy nic nie trzeba ruszać i powinno działać? Może jakieś ustawienia na sterowniku?
Wiem, że jest jeszcze temat czy i jak izolowane są kanały, ale zacznijmy od rekuperatora.

SzabelFTN
29-10-2021, 21:03
Jeśli ma automatyczny to muszą być ustawienia temperatur kiedy się on otwiera i kiedy zamyka. U mnie np. jest to przełączanie się między trybem lato i zima. By pass u mnie otwiera się tylko w trybie lato.
Musisz poszukać tych ustawień.