PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena ukończenia budowy.



xgavrys
05-08-2018, 07:47
Hej
Jest to mój pierwszy post na tym forum i nie ukrywam, że liczę na waszą pomoc. Z racji braku doświadczenia i dostatecznej wiedzy chciałbym was prosić o pomoc w szacunkowej wycenie ukończenia tej budowy ze stanu surowego otwartego. Zastanawiam się nad kupnem takiego domu od dewelopera http://www.domykoszalin.pl/oferta,3
Czy wiecie może jakie jest to dokładnie projekt domu bo nigdzie nie mogę go znaleźć w sieci. Czy cena tego budynku jest adekwatna? Założyłem sobie budżet 450 tysięcy na całość w tym wykończenie pod klucz. Czy realnym jest zamknięcie się w takich pieniadzach(materiały+robocizna)

Nurek_
05-08-2018, 16:46
Co obejmuje ten stan surowy? Otwarty czy zamknięty? Jakie są ceny działek w tej okolicy?

xgavrys
05-08-2018, 17:16
Stan surowy zgodnie z ofertą na stronie zawiera działkę 10arow i dom w stanie surowym otwartym. Dach kryty z dachówki. Ceny działek od70-100tysiecy.

xgavrys
05-08-2018, 17:19
Wszystkie przyłącza (woda, prąd i gaz) doprowadzone do dzialki

Nurek_
06-08-2018, 10:57
Jak działka kosztuje 100 tyś to cena za dom akceptowalna. Ale czy uda się zamieszkać za pozostałe 200 tyś - trudno powiedzieć. Stan deweloperski zrobisz bez problemu, w wykończeniowce wiele zależy od tego co wybierzesz - można położyć na podłogę panele za 40 zł/m2 albo parkiet po 300.

Projekty Gotowe MURATOR
06-08-2018, 12:18
W naszej Kolekcji znajduje się projekt Murator "C444r Czterolistna koniczyna - wariant XVI" >>> https://projekty.muratordom.pl/projekt_czterolistna-koniczyna-wariant-xvi,3384,0%2C0.htm?lpt=3&kdg=3&wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&web_0=&wsk_0=&web_1=&v=1&knd_1=&knd_0=&p_0=&p_1=100&a=&c=&g=1&g=2&kd=3&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=13&t=1&wo_1=&wo_0=&sd=&utm_source=forum&utm_medium=w%C4%85tek#rzuty <<
o podobnej powierzchni użytkowej, zabudowy, funkcjach, kształcie dachu. Orientacyjnie SSZ nasz kosztorysant wycenił na 131.000 zł NETTO (przy założeniu, że średni standard materiałów i bez instalacji).
Również orientacyjnie przyjmuje się, że koszt budowy domu wykończonego to x 2 SSZ

xgavrys
06-08-2018, 12:53
Projekty Gotowe Murator Z tego co widzę to faktycznie jest to prawie identyczna konstrukcja.
Zależy nam na średnim standardzie więc na pewno nie będziemy uderzać w parkiet za 300 zł.
Z racji tego, że jesteśmy zieloni w temacie budowy i kolejności wykonywanych działań. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej na temat kolejności prac oraz ewentualnych kosztach mam na myśli robociznę. Dodatkowo sami planujemy zrobić kilka prac typu montaż okien i bramy oraz ocieplenie dachu bo z tego co słyszałem to sporo sobie za coś takiego życzą. Czy te prace możemy wykonać przed rozpoczęciem reszty budowy czy powinniśmy zacząć od czegoś innego?

Nurek_
06-08-2018, 19:02
Kolejność prac widziałbym następująco:
- okna + drzwi zewnętrzne
- elektryka
- tynki
- instalacje wod-kan i podłogówka
- wylewki
- ocieplenie dachu i regipsy na poddaszu
- wykończeniówka

Okna opłaca wam się montować samodzielnie? Z montażem macie 8% VAT

xgavrys
11-08-2018, 07:47
Człowiek uczy się całe życie . Nie wiedziałem, że jeśli zamówienie okna z montażem to zapłacę mniejszy VAT.
Aktualnie jestem na etapie wyboru okien i zagłębiania się w ten temat. Czy mógłby ktoś doradzić jakie okna połaciowe wybrać na poddasze ? Średnia cena takiego normalnego okna? Obawiam sie, że czeka mnie zakup przynajmniej 7 okien na to poddasze. Będę wdzięczna za porady.

Nurek_
11-08-2018, 08:36
Człowiek uczy się całe życie . Nie wiedziałem, że jeśli zamówienie okna z montażem to zapłacę mniejszy VAT.

Ogólnie na wszystkie usługi w budownictwie jednorodzinnym (do 300m2) jest 8% vat. Więc często warto brać usługi a nie towar (np. ja kupowałem nie beton a "usługę wylania betonu" - i było 15% taniej)

ghostoen
31-08-2018, 04:46
Kolejność zła :
Tynki po instalacji wod kan i CO po co później lepić te dziury powstałe po instalacji i narażać ze podczas kucia i rozprowadzania instalacji przetnie sie kabel?
Najpierw instalacje na surowo w ściany i podłogę a potem elektryk tynki ,CO np podlogowka rozprowadzenie grzejników i wylewki. I dalej jak kolega opisał

ghostoen
31-08-2018, 05:13
Pod warunkiem ze sprzedawca ci tak wypisze bo betoniarnia owszem bo zawsze jest dowóz ale juz okna i drzwi itd to jeśli nie montują to nie wypiszą i nie na wszystko jest 8%

ghostoen
31-08-2018, 05:34
Okna generalnie maja spora rozpiętość cenowa bo mogą byc z tworzywa lub drewna sprasowanego, 2/3 szybowe, kilku komorowe, dostosowane do naszej strefy klimatycznej i wytycznych bądź niekoniecznie .jaka wentylacje i system zamykania sie wybierze oraz jaki fartuch będzie stosowany. Rozpiętość cenowa od 800 zl do 5 tys zl ważne zeby firma zakładająca dane okno producenta zrobiła to odpowiednio. Można napisać do handlowca regionalnego po wyborze producenta by opisał często zdjęciami poprawny montaż danych okien lub polecił autoryzowanego montera.

ghostoen
31-08-2018, 05:36
Jesli w łazience okno dachowe jest to pcv albo jeśli drewniane to powlekane by zabezpieczyć przed wilgotnością.

Nurek_
31-08-2018, 08:02
Kolejność zła :
Tynki po instalacji wod kan i CO po co później lepić te dziury powstałe po instalacji i narażać ze podczas kucia i rozprowadzania instalacji przetnie sie kabel?
Najpierw instalacje na surowo w ściany i podłogę a potem elektryk tynki ,CO np podlogowka rozprowadzenie grzejników i wylewki. I dalej jak kolega opisał

To zalezy. Samo wod-kan można zrobić przed tynkami, ale wod-kan i CO robiłbym już raczej po.
Instalację wod-kan kujesz najczęściej w łazienkach, kuchni, pomieszczeniu gospodarczym - czyli tam gdzie i tak będziesz kłaść płytki, więc uszkodzenia tynku w niczym nie przeszkadzają. Chyba, że masz dużo grzejników, wtedy faktycznie unikasz uszkodzeń tynku w pokojach. Ale jak masz podłogówkę, to musiałbyś zrobić po instalacji wylewkę a dopiero potem tynki, żeby tynkarze nie łazili po instalacji. A potem czyścić wylewki z tynku. Więc tutaj dużo zależy od rodzaju instalacji i od tego czy robisz tylko wod-kan czy wod-kan i CO

wg39070
31-08-2018, 08:24
Kolejność zła :
Tynki po instalacji wod kan i CO po co później lepić te dziury powstałe po instalacji i narażać ze podczas kucia i rozprowadzania instalacji przetnie sie kabel?
Najpierw instalacje na surowo w ściany i podłogę a potem elektryk tynki ,CO np podlogowka rozprowadzenie grzejników i wylewki. I dalej jak kolega opisał

Tynki po instalacji CO? Powodzenia, a dla tynkarzy wyrazy współczucia.

ghostoen
31-08-2018, 20:31
Tynki po instalacji CO? Powodzenia, a dla tynkarzy wyrazy współczucia.

A niby dlaczego wyrazy współczucia ? Co tynkarzowi na ścianie przeszkadza w instalacji CO ?

ghostoen
31-08-2018, 20:47
Jeśli chodzi o podłogówkę to tak jak powiedziałem wykonuje się ja po tynkach a przed posadzką skrobanie jest bez sensu. Instalacje kładzie sie tak aby deptanie zminimalizować. Pompuje sie szczelność i jeśli jest ok zostawia jeśli cos uszkodzą będzie odrazu na manometrze widać pozatym należy zobowiązać ekipę do szanowania swojej roboty nawzajem jeśli uszkodzą niech mówią jak chodzą i nie patrzą i coś jest do wymiany /naprawy to się kosztami obciąża tego kto zawinił. Na budowie ma byc porządek a nie rozpizdziej. Poza tym jeśli projekt jest przemyślany wszystko jest blisko to z Co wkuwasz skrzynki rozdzielacza i plony jeśli sa i przejścia przez ściany robisz. Same grzejniki rozprowadza sie również po tynkowaniu a przed posadzka. Wiec chyba ścian nie depczą a jeśli instalacja jest w jednym ciągu to na te kilka rur w jednym miejscu chyba beda w stanie uważać ? No chyba ze to firma krzak

Nurek_
01-09-2018, 07:29
Tyle teorii, a w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.
Po pierwsze, często jeden hydraulik robi wod-kan i CO z podłogówką. I wygodniej umówić go raz po tynkach, niż raz na wod kan, potem tynki, a potem znowu CO.
Po drugie: jeśli uszkodzą rurki, ale rurka nie strzeli teraz a dwa tygodnie po robocie? Będziesz udowadniał że to ta ekipa a nie inna i się szarpał zamiast iść dalej z budową?
Każdy zrobi jak uważa, moim zdaniem możliwość spaprania czegoś na budowie należy minimalizować. Dla mnie wod-kan i CO po tynkach nie jest żadnym problemem (i tak tam gdzie będą kuli, będę miał płytki) i tak zrobię.