PDA

Zobacz pełną wersję : Kotlownia w domu a halas



Młody
13-01-2002, 17:47
W projekcie mam kotlownie umieszczona w centrum domu na parterze.Sciany i drzwi odpowiednio oczywiscie wygluszane.Czasem jednak slysze opinie, ze i tak bede mial glosno.Mam pytanie - czy ktos moze mi odpowiedziec,ktora kotlownia jest cichsza?-olejowa czy gazowa?Ktos mial moze podobny problem?Prosze o odpowiedz.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Młody dnia 2002-01-13 17:50 ]</font>

14-01-2002, 06:13
nie zaprzątaj sobie głowy bzdurnymi problemami, weż się do roboty a problemy znikną
Mery

Frankai
14-01-2002, 06:50
Wątpię by to przeszkadzało. Może masz znajomych? Idź późnym wieczorem sprawdzić, bo wtedy powinno najlepiej szumieć. Jeżeli nie będziesz miał turbo, to będzie trochę przeciągu.

Darek
14-01-2002, 09:02
Mieszkam z dala na cichej wsi i jeszcze 200 m od drogi. W nocy jak jest zupelna cisza slychac przez zamkniete dzrwi od pom. gosp. pracujacy piec Vissman Vitopend 100 z otwarta komora spalania. W ciagu dnia, lub przy zamknietych drzwiach od sypialni - pelny komfort.

25-01-2002, 10:39
Jak wychodze na taras, slysze wlaczajacy sie co chwila piec (olej) sasiada. Dom sąsiada stoi jakies 25-30 m dalej, piec usytuowany jest w piwnicy, a my slyszymy pracę! Zapytałem go, czy im nie przeszkadza hałas. Sąsiad jest b. ambitny i dumny ze swego domu, więc moje rzeczywiście mało taktowne pytanie go skonsternowało. Odpowiedział, że można się przyzwyczaić. Zastanawiałem się nad podobnym piecem, też w piwnicy, ale mam bardzo lekki sen...

ryniu
18-11-2002, 09:31
Jak (czym) skutecznie wyciszyć kotłownię?

Marek13
18-11-2002, 09:55
Junkers Eurostar - gaz ziemny.
Problem dotyczy głównie nocy, wiadomo wszędzie jest cicho.
Są trzy problemy:
włączanie pieca - słychać działanie zapalarki (zapłon elektroniczny),
wyłączanie - słychać pracę zaworu odcinającego gaz,
Szum palnika jest pomijalny, chyba, że kocioł zaczyna pracować pełną mocą, np. przy pogrzewaniu cwu.
Prawdę mówiąc bardziej przeszkadzałby mi zegar, a ze względu na cykanie mam tylko elektroniczne.
Najlepiej przenieść kotłownię na strych.

Luna_tyk
18-11-2002, 11:50
Mam Viessmanna Vitodens 200 z zamkniętą komorą spalania. Pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) bez drzwi, swobodne przejście do kuchni, która też jest otwarta na całość domu.
Praca kotła nikomu nie przeszkadza, zapłon to tylko lekki stuk. Mieszkam na wsi, wokół jest cicho, i praca kotła tego nie zakłóca.
Najgłośniejszy jest odgłos elektromagnesu przy przerzuceniu zaworu trójdrożnego, gdy kocioł wpadnie na pomysł podgrzania CWU.To może rzeczywiście obudzić Czujne Ucho, ale chyba jest do zlikwidowania programowo (ustawienie godzin pracy podgrzewacza).
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luna_tyk dnia 2002-11-18 11:50 ]</font>

Majka
18-11-2002, 11:56
Mamy Buderusa stojącego, gazowego z zasobnikiem i połączeniem z kominkiem z płaszczem wodnym. Kotłownia jest w piwnicy pod salonem. Jak siedzę i wygrzewam się przy kominku to słyszę cichy szum pomp. Sądzę, że jak obudujemy kominek, nawet ten dźwięk zniknie.

ryniu
18-11-2002, 12:19
Piszecie, jak rozumiem, o kotłach gazowych. Wydaje mi się, że kotły olejowe (taki chcę zainstalować) są głośniejsze. Znajomi mają taki w garażu i mimo, że jest za grubą ścianą, szum pracującego palnika słychać w nocy w całym domu. Czym zatem ew. wyłożyć ściany kotłowni, żeby wytłumić hałas?

Alicjanka
18-11-2002, 12:25
U mnie oprócz włączania pieca słychać też pompę cyrkulacyjną do ciepłej wody, która "brzęczy".

kruszek
18-11-2002, 12:53
Ja tez mam zamiar mieć piec olejowy z otwarta komora spalania umieszczony w jednym z pomieszczeń wewnątrz domu i właśnie nie dawno zacząłem się zatanawiać czy nie będzie hałasował. Mam tez dodatowe pytanie jakie sa wymagania na takie pomieszczenie i czy sa rzeczywiście skrupulatnie sprawdzane (w szczególności kubatura).

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kruszek dnia 2002-11-18 14:53 ]</font>

agamon
18-11-2002, 23:56
U sąsiada jest na parterze- gazowy, glosną pracę słychać.
Drażni to. Ja w swoim projekcie przeniosłem kotłownię do piwnicy.Mam nadzieję że będę miał cicho, mam czuły sen i łatwo się budzę. :smile:

radex
19-11-2002, 10:08
Mam piec olejowy ACV w piwnicy. Na tym samym poziomie rzeczywiście go słychać i czasami trochę to przeszkadza. Mam jednak twardy sen, więc w nocy mi to nie wadzi. Natomiast już na parterze piec w ogóle nie jest słyszalny...