PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa tradycyjnego domu fińskiego- czy wybudować taki dom?



suomifinland
08-08-2018, 18:28
Witam, poniżej filmik z youtube w języku fińskim (ale z angielskimi napisami) przedstawiający budowę tradycyjnego fińskiego domu (zresztą podobną technikę stosowano także w Polsce). Jest to dom bez chemii, waty skalnej czy folii i składa się wyłącznie z naturalnych materiałów, głównie z litego drewna, ocieplany jest pakułami. Dlaczego nie wybudować takiego domu? Dlaczego teraz prawie nikt tak nie buduje?
Pytam bo rozważam budowę takiego domu o powierzchni ok. 80 m2.
Jedyne co bym może zmienił to dach- założyłbym blacho dachówkę, ale bez folii oczywiście.


https://www.youtube.com/watch?v=_3J5wkJFJzE

Aarnn
09-08-2018, 18:46
Taki dom nie spełnia aktualnych warunków technicznych dla budynku mieszkalnego. Może pełnić funkcję domu letniskowego czyli nie będziesz mógł się w nim zameldować. To chyba tyle jeśli chodzi o prawo. To oczywiście nie znaczy, że jest gorszy od tych murowanych.

Maniek32a
09-08-2018, 20:29
Zgadzam się z przedmówcą, niestety w Polsce taki dom nie spełnia wymagań. Sam kiedyś zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem i niestety musiałem zrezygnować. Dlaczego chciałeś zdecydować się na takie rozwiązanie? Ciekaw jestem twojej perspektywy. Ja zawsze bardzo ceniłem sobie drewniane domy. Budując swój w dużej mierze czerpałem z supernowości MGprojekt. http://mgprojekt.com.pl/supernowosci-2017

suomifinland
07-09-2018, 18:37
Sprawa jest prosta- cenię naturalne materiały, dlatego chcę tak budować. Uważam, że sztuczne materiały źle oddziałują na psychikę i zdrowie człowieka, a naturalne dobrze.

Kaizen
07-09-2018, 18:43
Sprawa jest prosta- cenię naturalne materiały, dlatego chcę tak budować. Uważam, że sztuczne materiały źle oddziałują na psychikę i zdrowie człowieka, a naturalne dobrze.

I dlatego, że ludzie mieszkają w domach z BK, ceramiki, betonu, ocieplonych EPS, pełnych sieci WiFi i GSM, faszerują się nienaturalnym żarciem i nienaturalnymi lekami, to długość życia ciągle spada... Eeee, chyba coś mi się nie zgadza.

suomifinland
11-09-2018, 22:27
Długość życia rośnie bo jest mniejsza umieralność wśród noworodków i wymyślono leki za wiele chorób, natomiast wymienione czynniki są szkodliwe i bez nich długość życia byłaby jeszcze większa.

Aarnn
13-09-2018, 20:08
Domek jest super, ale nie zbudujesz go na typowej działce budowlanej pod budownictwo mieszkaniowe.