PDA

Zobacz pełną wersję : przerwanie wieńca?



polgyt
09-08-2018, 10:53
417312

Witam chciałbym wykonać okno w miejscu gdzie strzałka na zdjęciu ale tam jest wieniec jest możliwość to jakoś pogodzić?

jajmar
09-08-2018, 11:41
Przerywanie wieńca stropowego to bardzo zły pomysł. Ja bym zrobil okno pod wieńcem lub nad , albo 2 pod i nad (tak mam u siebie)
Jak wieniec przerwać (odradzam) rdzenie na krawędziach pionowych okna od spocznika do wieńca dachowego, i pod i nad oknem wieniec.

polgyt
09-08-2018, 11:54
czyli rozumiem że można by zrobić jedno duże okno i poprostu obudować wieniec wokół okna ?

arturo13
09-08-2018, 14:29
Nie bardzo rozumiem jak chciałbyś obudować okno wieńcem, czy wieniec oknem. jajmar pewnie miał na myśli aby dać wieniec tak jak jest, i dać dwa osobne okna, tyle

pandzik
09-08-2018, 17:02
417312

Witam chciałbym wykonać okno w miejscu gdzie strzałka na zdjęciu ale tam jest wieniec jest możliwość to jakoś pogodzić?

Mozesz wykonać okno w warstwie ocieplenia. Takiee przemyslowe, jak w budynkach biurowych np. Taki pakiet szybowy.
Wtedy moglbys przed szybą mieć fajny element konstrukcyjny. Stosunkowo wąski.

Niektorzy robią taki wymian na wiencu wokół okna. Nie jest to dobre rozwiazanie.

Ja robię na klatce portfenetre na pietrze. Ponad wieńcem. Mniej komplikacji.

donvitobandito
09-08-2018, 17:17
Z tym oknem to wydaje sie temat do ogarnięcia. Najlepiej tylko byłoby, żeby rozrysował Ci to architekt w porozumieniu z konstruktorem.
Ja u siebie mam dość skomplikowaną bryłę budynku, tak że już w projekcie nie było możliwości puścić wieńca bez "przerwania" go. Do tego doszły jeszcze pustaki wentylacyjne, stalowe dwuteowniki itp.
Bardzo mocne budynki- kostki z lat 70-80 też w większości nie mają w ogóle wieńca. Może tu być tylko mała różnica względem Ciebie, że mam dach płaski.

d7d
09-08-2018, 17:45
Możesz spokojnie wykonać okno w tej lokalizacji.
Dasz jeden lub dwa wińce (nad i pod oknem) zakończone pionowym trzpieniem łączącym te wieńce z wieńcem który przerywasz.
W ten sposób masz zapienioną ciągłość wieńca.

arturo13
09-08-2018, 18:39
Innymi słowy wieniec schodkowy, tyle pieszczenia się z szalunkami itd, mi by się to pewnie nie uśmiechało robić

Andrzej733
09-08-2018, 19:04
Są normalne projekty z oknem w tym miejscu.
Robisz tak jak jajmar napisał

jajmar
09-08-2018, 19:15
Nie bardzo rozumiem jak chciałbyś obudować okno wieńcem, czy wieniec oknem. jajmar pewnie miał na myśli aby dać wieniec tak jak jest, i dać dwa osobne okna, tyle

Opisałem jak zrobić przerwę i okno w poziomie wieńca.