PDA

Zobacz pełną wersję : Naczynie wzbiorcze - jak mierzyć poziom



kurtz
11-08-2018, 12:06
Mam zlokalizowane naczynie wzbiorcze instalacji CO pod samym sufitem w kotłowni. W jaki sposób mógłbym mierzyć poziom wody w naczyniu, żeby wiedzieć, że wszystko jest ok. Myślałem o wzierniku na rurze ale nie mogę znaleźć w miedzi. Są jakieś czujniki poziomu?

SzymonKc
11-08-2018, 12:40
Dokładny manometr z zakresem do 1 bara lub mniejszym, zainstalowany przy kotle, będzie miał najmniejszą podziałkę co 0,02 bara, co odpowiada 20cm różnicy poziomów, ale już przy kilku cm różnicy da się zauważyć, że wskazówka zmieniła położenie. Pisakiem na szybce zaznaczysz prawidłowe położenie.

gersik
11-08-2018, 16:56
O czym ty piszesz. Jaki wziernik. Poziom wody w naczyniu otwartym wyznacza przewał, a w układzie zamkniętym ma być manometr który wskazuje ciśnienie.

Bertha
11-08-2018, 21:00
Z dołu naczynia jest rura sygnalizacyjna zakończona na dole zaworem. Dopuszczasz wody do obiegu (ZIMNEGO!) i pokazuje się w rurze przelewowej. Dopuszczanie stop. Dopóty po otwarciu zaworu na rurze sygnalizacyjnej jest woda, to znaczy że woda jest w naczyniu. To jest opcja bez manometru. Przeżyłem tak 40 lat, zimy stulecia i zamarznięcie naczynia wzbiorczego. Wielkiego bum! nie było.