PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?



puszo
12-08-2018, 22:50
Witam.
W przyszłym roku planuję budowę domku szkieletowego, niecałe 150m, parter i poddasze użytkowe, dom jest na razie na etapie projektowania więc nie mam dokładnych danych dotyczących izolacji. Chciałbym żeby był energooszczędny, może prawie pasywny:p

Chciałbym ogrzewanie nadmuchowe PC PP do tego klimatyzator kanałowy połączony z rekuperacją, coś takiego:
417413
ale klimatyzator nowszy z czynnikiem r32: https://blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/nowa-pompa-ciepla-daikin-skyair-a-series-bluevolution/

Czy jest możliwość zastąpienia tego PC PW + Klimakonwektor kanałowy + rekuperacja żeby działało na takiej samej zasadzie jak wyżej z klimatyzatorem?
Wtedy jedną PC mógłbym wykorzystać również do CWU, i zamontować bufor który grzałbym/chłodził w tańszej strefie.

Nigdzie nie znalazłem podobnego schematu z użyciem klimakonwektora kanałowego, mogły by być ewentualnie 2 jeden na poddasze, drugi na parter ale nie chcę w każdym pomieszczeniu jednostki wew.
Proszę o jakiś konkretny schemat lub opis takiej instalacji i nazwę lub link do urządzenia które mogłoby się sprawdzić w takiej instalacji.

A może to w ogóle nie ma sensu? Może nie znalazłem schematu takiej instalacji, bo jest po prostu nieopłacalna lub ma jakąś wadę która dyskwalifikuje pomysł na starcie, a której ja nie widzę?