PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dom pow użytkowa 170m2 jaki pięć kupić?



Artur2910
15-08-2018, 18:07
Witam wszystkich mam nowo wybudowany dom pow użytkowa 170m2,kubatura 920m3. I teraz przyszła pora na wybór pieca A jestem zielony w temacie , dodam że dostałem odmowę na przyłącz gazu ziemnego więc odpada. Co mi polecicie? Myślę o pelecie tylko nie wiem jakiej firmy pieca szukać które są dobre? Jakiej mocy? Pomocy!

pandzik
15-08-2018, 18:21
Jest sporo możliwości ogrzewania domu alternatywnymi źródłami do pali stałych. Masz prąd, to wybierz sobie któryś.

Artur2910
15-08-2018, 19:25
Jest sporo możliwości ogrzewania domu alternatywnymi źródłami do pali stałych. Masz prąd, to wybierz sobie któryś.

Ustawiam się na pelet tylko nie wiem jaka firmę pieca wybrać defro sas to jedyne jakie znam... I pytanie czy mogę mieć palenisko awaryjne i czy to dobre?

Puławiak
15-08-2018, 20:43
Ustawiam się na pelet tylko nie wiem jaka firmę pieca wybrać defro sas to jedyne jakie znam... I pytanie czy mogę mieć palenisko awaryjne i czy to dobre?

Nie możesz w małopolsce zgodnie z uchwałą antysmogową możesz instalować tylko kotły spełniające normę Ekoprojektu inaczej nie odbiorą ci chałupy a ekoprojekt wyklucza kotły z rusztem awaryjnym ze swojej strony mogę Ci zaproponowac Edilkamin Laguna P 18 .

karoka65
16-08-2018, 00:58
Kotły z ecodesign jakie są wymagane w ecoprojekcie to pikuś,jeśli chodzi o ruszt awaryjny, bo już nawet sama 5-ta klasa wyklucza na ich montaż w kotłach.
Sam ruszt awaryjny w kotle podajnikowym jaki by on nie był to dla mnie porażka.
To taki haczyk na inwestora, żeby go połknął :)
Kocioł nie adekwatny standardami do ceny, widocznie forumowi handlarze maja sakramenckie marże na tych kotłach że aż tylu się ich pojawiło w ostatnim czasie, znaczy tych sprzedawców :)
Cała niby pełna automatyka to pompa obiegowa.
Zatem co to za pełna automatyka?
W pełni automatycznym systemie grzewczym występuje o wiele większa ilość pomp obiegowych i czujników jak tylko jeden i jedna (pompa) i jeden termostat który niby ma utrzymać komfort cieplny w kilku pomieszczeniach domu?
Pytam jak utrzymać jednym termostatem komfort cieplny w całym domu skoro jest jeden termostat np. na 8 czy 10 pomieszczeń?
Dla mało "kumatych inwestorów napisze to ciut prościej? ok?
Masz jeden termostat i np te 8 pomieszczeń?
Termostat jest w jednym. ustawiasz na nim np. 23 czy 24 stopnie, jeśli temp. pomieszczenia w którym jest ten wspomniany termostat osiągnie te 23 czy 24 stopnie pompa CO się wyłączy. Jaka temperatura będzie panowała w pozostałych przykładowych 7-miu pomieszczeniach?
Nie śmiało napisze że uj to wie :)
Ale forumowi szarlatani obiecują gruszki na wierzbie :, trzeba tylko swoją kiepełą trochę ruszyć i pomysleć logicznie żeby nie dać się w uja zrobić :)

eliks
16-08-2018, 04:28
Za podwyżki cen kotłów podziękować trzeba m.in. takim ofertom https://allegro.pl/automatyczny-kociol-na-pellet-alfa-12-kw-defro-i7472642483.html
Bo dopóki Defro nie zaczęło wyścigu cenowego, te kotły kosztowały ludzkie pieniądze.

Artur2910
16-08-2018, 05:36
Mam zmontowane pompy i czujniki W każdym pomieszczeniu więc myślę będzie ok. Chce się dowiedzieć jakiego pieca szukać żeby był ok kolega wyżej napisał laguna ok słucham dalej

Artur2910
16-08-2018, 20:12
Nikt nie poleci konkretnych pieców?

Puławiak
17-08-2018, 06:15
Nikt nie poleci konkretnych pieców?

OK zobacz jeszcze Blackstara i np RTB

kulibob
17-08-2018, 07:40
Nikt nie poleci konkretnych pieców?

Chłopie olej paliwo stałe tym bardziej pellet.

Artur2910
17-08-2018, 20:56
Chłopie olej paliwo stałe tym bardziej pellet. czemu kolego? To co wybrać jak gazu nie dadzą?

asolt
17-08-2018, 21:17
Nie możesz w małopolsce zgodnie z uchwałą antysmogową możesz instalować tylko kotły spełniające normę Ekoprojektu inaczej nie odbiorą ci chałupy a ekoprojekt wyklucza kotły z rusztem awaryjnym ze swojej strony mogę Ci zaproponowac Edilkamin Laguna P 18 .

Nie musi byc norma Ekoprojektu, wystarczy V klasa. Ekoprojekt jest konieczny do dotacji, do odbioru wystarczy jakikolwiek kocioł V klasy.

asolt
17-08-2018, 21:20
czemu kolego? To co wybrać jak gazu nie dadzą?

Czy musi byc koniecznie pellet. Grzanie buforem z grzałkami w II lub III taryfie kosztuje tyle samo co pellet a jest całkowicie bezobsługowe
Moze byc tez PC, równieZ bezobsługowa.

Artur2910
17-08-2018, 21:41
Czy musi byc koniecznie pellet. Grzanie buforem z grzałkami w II lub III taryfie kosztuje tyle samo co pellet a jest całkowicie bezobsługowe
Moze byc tez PC, równieZ bezobsługowa.

Mieszkam w takim regionie koło krynicy zdrój że zimy są ciężkie i mówiono mi że pompy przy niskich temp się nie sprawdzają, a po drugie cena. Zajmuje się stolarstwem i stąd też przemawia za mną pelet. Pytanie z ciekawości nie ma piecy na nie sprasowana trocine?

pandzik
17-08-2018, 22:33
Jak wszyscy tak będą w Krynicy kombinować to wam ten "zdrój' zabiorą. Pilśnią pal. Na zdrowie!

kulibob
18-08-2018, 04:58
czemu kolego? To co wybrać jak gazu nie dadzą?

Każdy ma w domu prąd i to jedyna rzecz którą warto ogrzewać grzałka lub PC

surgi22
18-08-2018, 07:47
Ale jak to tak kulibob zachęcać do PC jak w Polsce wszystkie Zdroje eko..g.em i peletami stoją - na zdrowie :bye:

kulibob
18-08-2018, 14:47
Sam się uparłem na grocha i mam grocha. Większość tubylców to demonizuje ale to nie jest złe jednak można lepiej teraz założył bym grzałkę z klimą.
Jednak nigdy gazu.

eliks
18-08-2018, 20:42
Grzanie buforem z grzałkami w II lub III taryfie kosztuje tyle samo co pellet.
Sprecyzuj proszę co znaczy "kosztuje tyle samo".

kulibob
18-08-2018, 21:14
Sprecyzuj proszę co znaczy "kosztuje tyle samo".

U mnie w enei G12W prąd w taniej taryfie wychodzi 26-27gr/kwh. Kwota ta nie obejmuje opłat stałych bo te i tak płacisz za same posiadanie prądu w gniazdku.
Pelet zależy za ile kupisz i jak spalisz ale minimum jakie osiągniesz to szacuję 20gr jednak instalacja cholernie droga.

eliks
19-08-2018, 09:15
Już obliczalismy kiedyś to 16-18gr nam wychodziło ale fakt że w nowym domu nie pchał bym się w paliwo stałe a jeśli ktoś się uprze to byle nie węgiel.

Artur2910
19-08-2018, 12:58
Niech zabierają zdrój mi to nie przeszkadza. Wystarczy do krynicy wjechać przez środek miasta ruch aut jak nie wiem jeden kurz, to co tam jeden mój piec.;) boję się że włoże dużo kasy na pc i w zimie będą duże rachunki za prąd

kulibob
19-08-2018, 15:27
Już obliczalismy kiedyś to 16-18gr nam wychodziło ale fakt że w nowym domu nie pchał bym się w paliwo stałe a jeśli ktoś się uprze to byle nie węgiel.

W najoptymalniejszych warunkach i z tanim pelletem to może tak wyjść ale w większości przypadków powątpiewam.

Artur2910
19-08-2018, 16:42
Weszliśmy na temat opłacalności pomińmy to już i słucham jakie piece polecicie oprócz wyżej wymienionych?

eliks
21-08-2018, 07:01
Chyba musisz forum zmienić bo z takim ekopiepszeniem tutaj się niczego nie dowiesz. Mnie to już zaczyna irytować. Wiem, ja też uważam że w nowym domu paliwo stałe to nie najlepszy pomysł ale jeśli ktoś chce to człowiekowi pomóżcie a nie zbierają się pompiarze i dyskusja. A prąd do pompy to kuzwa skąd? Z elektrowni wodnej?