PDA

Zobacz pełną wersję : wymiar ościeznicy metalowej



Pod
17-08-2018, 11:58
Mam do kupienia kilka drzwi wentrznych drewnianych, prawie nieużywanych. Chcialbym je zamontować w pomieszczeniach gospodarczych. Czy jeśli ich wymiar zewnętrzny (bez kolnierzy) ma 81cm to beda pasować do standardowej ościeżnicy metalowej 80tki? Sprawdzałem na stronie leroya i obi ale nie podają tam knkretnych wymiarów uniwersalnych ościeżnic - chodzi mi o przeswit na drzwi.

Ok**se
17-08-2018, 13:37
sprawdź na stronie Porty albo po prostu pojedź do marketu i wymierz wystawkę 80tek
zależy jak mierzyłeś ale obawiam się że bez ingerencji stolarza się nie obejdzie

finlandia
25-08-2018, 10:12
Standardowa ościeżnica powinna mieć luz 824mm. Skrzydło w felcu- 818mm.

theme
25-08-2018, 13:31
Pytanie jaką konkretnie ościeżnicę masz i jakie konkretnie skrzydła. Nie wiadomo, czy masz prawie nie używane skrzydła z produkcji tegorocznej, czy prawie nieużywane skrzydła z zakamarków magazynu jakiejś firmy i mają one 10 lat. Najprościej będzie pojechać do OBI, Leroya czy co tam masz w mieście i zamierzyć fizycznie ile ma ościeżnica i ile ma skrzydło. Powinno być około 3-4 mm luzu na stronę.

Bez podstawowych danych, czy choćby zdjęcia skrzydła i linku do ościeżnicy nic nie da się powiedzieć.