PDA

Zobacz pełną wersję : Vitocom 100 LAN 1 + vitodens 300-W



zenden
18-08-2018, 09:01
Witam Wszystkich!

Przy okazji vitotrol 300RF serdeczna prośba o pomoc techniczną odnosnie jego komunikacji z bazą radiową Vitocom 100 LAN1. Po wypięciu z prądu wtyczki kotła oraz wtyczki od stacji dokującej/ładowarki vitotrol na ponad tydzień, okazało się po ponownym włączeniu, że na vitocom świeci cały czas lewa lampka w kolorze czerwonym (stały sygnał czerwony) a vitotrol podczas odpalania WINDOWS CE..... wyswietla komunikat "invalid image". Po wył i ponownym włączeniu kotła lampka na vitocom świeci na zielono tak jak powinna, ale po kilku minutach przechodzi w kolor czerowny. Udalo mi sie uporac z vitotrolem bo w koncy zaladowal WINDOWS CE i pobral ustawienia ogrzewania z kotla dla obiegow grzewczych i dla cieplej wody uzytkowej natomiast probelm czerwonej diody pozostał.
Pomimo operacji typu: restart kotła aby uchwycic sygnal zielony/ przytrzymaniu przycisku na vitocom pomiędzy lampkami prez 4 sekundy kiedy dioda przechodzi w powolne miganie na zielono/włączeniu w vitotrol : ustawienia/konfiguracja/aktywacja RF/ pasek postepu dobiega do konca, dioda swieci ładnie na zielono i ponownie przechodzi za kilka minut w tryb czerwony.
Pomimo tej czerwonej sygnalizacji vitotroll normalnie dziala i komunikuje sie z kotlem (jak zmieniam np temp wody uzytkowej na vitotrol, to zmienia sie na kotle i odwrotnie).
Prosba o info jak zmienic sygnal na zielono. Z gory dziekuje za pomoc.

Konsultant Viessmann
20-08-2018, 10:23
Trochę nie do końca rozumiem. Vitotrol 300 i Vitocom to niezależne urządzenia. Vitotrol służy do zmiany parametrów instalacji grzewczej z poziomu pomieszczenia, zaś Vitocom do komunikacji z kotłem przez internet.
Jeżeli na module Vitocom świeci się lampka ciągłym czerwonym światłem to oznacza, że kocioł domaga się konserwacji i tu resetowanie Vitotrola nic nie pomoże bo on niema nic tym wspólnego.

zenden
20-08-2018, 11:06
Witam
Przepraszam najmocniej, jest to baza radiowa, która umozliwia komunikację kocioł-vitotrol. Jest to pierwszy model kotła vitodens 300-W jak pamiętam z 2012 -2013 roku.

To na bazie radiowej świeci się cąły czas kontrolka czerwona (lewa), a vitotroll normalnie komunikuje się z kotłem.
Proszę o informację w tej sprawie. Dziękuję
zenen

Konsultant Viessmann
20-08-2018, 13:32
ciągłe świecenie na czerwono kontrolki oznacza, że jest problem z komunikacją Vitotrol<->baza albo baz<->kocioł ale skoro wszystko działa to ciężko mi coś podpowiedzieć bez diagnozy kotła. A czy na wyświetlaczu kotła nie zgłasza się jakaś usterka?

zenden
20-08-2018, 21:54
Na kotle i na panelu Vitotrolla nie wyświetla się żaden błąd.

Konsultant Viessmann
23-08-2018, 15:50
to niestety musiałby to sprawdzić serwisant przy urządzeniu

dixel
16-03-2019, 01:26
A możesz napisać jak poradziłeś sobie z invalid image na 300rf

zenden
10-07-2020, 22:40
A możesz napisać jak poradziłeś sobie z invalid image na 300rf

Witam
Kilka razy rozłączyłem vitotrol wyjmując ręcznie baterie-akumulatory i zaskoczył system ładując Windows itd. Ale to jest coś nie tak z tymi vitotrolami 300RF. Tyle kasy a lipa jak nie wiem. Nawet nie można zaktualizować w nim systemu jak w smartfonach Androida.