PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł gazowy-jaki?



sailor_ro
19-08-2018, 22:03
Witam,

pokrótce, dom nowy ok. 185 pow. użytkowej, generalnie po całości podłogówka plus 4 grzejniki (garaże i strych) i do tego dwie drabinki.
Ponieważ pieniędzy nigdy za dużo, rozważane są takie opcje:

1) Saunier Duval Thelia Condens AS 18 plus zasobnik 150l i dodatki pakietowe (generalnie najtańsza opcja, instalator ma spore doświadczenie, blisko serwisant ,który to ogarnia i jest jak trzeba)
2) Junkers Cerapur Smart ZSB 14 plus zasobnik i dodatki pakietowe (opcja pośrodku przedziału cenowego, na pewno niższa moc minimalna,ale też niższa moc na CWU)
3) Vaillant VC 146 lub 205 (ecotec pus) plus zasobnik i dodatki pakietowe(opcja najdroższa, jeden i drugi model mają niższą moc niż Saunier, w sumie 146 byłoby lepsze,tylko,że 206 ma wyższą moc na CWU, serwisant ten sam co w punkcie nr 1)

Biję się z myślami, bo różnica między opcja nr 1 i 3 to jakaś oszczędność, za którą można zrobić już coś innego w domku, Junkers gdzieś pośrodku stawki, w sumie to jakoś nie jestem przekonany.
Czy są jakieś konkretne powody wg Was, które przemawiają za którymś konkretnym kotłem?Druga sprawa czy w przypadku Junkersa i Vaillanta model 146, to ta moc na poziomie 15 kW na CWu, przy 150 l zasobniku da radę?

pozdrawiam
M.

Konsultant Viessmann
20-08-2018, 08:59
Witam,
Czy zastanawiałeś się nad rozwiązaniami Viessmann? Mamy szeroką rodzinę kotłów, którą możesz przejrzeć TUTAJ (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne.html).

Jeżeli nasze kotły Cię zainteresują, możesz poprosić o bezpłatną, niezobowiązującą i profesjonalną wycenę u naszego eksperta TUTAJ (https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html).

sailor_ro
20-08-2018, 09:53
Tak zastanawiałem i w tej półce cenowej jest Vitodens 100W, niestety nie wchodzi w grę m.in. za wysoka moc minimalna

Konsultant marki Junkers
27-09-2018, 13:41
Witam,

Dlaczego nie jest Pan przekonany do kotła Junkers Cerapur Smart ZSB 14?
Dla porównania nasz zasobnik do C.W.U o pojemności 160l posiada wężownicę o mocy 20,8 kW, więc bez problemu może współpracować z kotłem o mniejszej mocy jak 15kW. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch

sailor_ro
15-11-2018, 17:36
Panie konsultancie z Junkersa, czy Cerapur Compact ma możliwość sterowania pompą cwu? Czy nalezy go rozbudować o jakiś moduł?

Konsultant marki Junkers
04-12-2018, 13:12
Witam,

Kocioł Cerapur Compact nie ma możliwości podłączenia i sterowania pompą cyrkulacyjną.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch