PDA

Zobacz pełną wersję : Pracujaca posadzka



Kukiz1984
21-08-2018, 14:36
Witam
Nie wiem czy zadaje te pytanie na odpowiedniej grupie ale z gory dziekuje za odpowiedzi
Odbieralem wczoraj mieszkanie i inspektor wykryl jedna wade ktora mnie dosc zaniepokoila, stajac w rogach pokoi posadzka sie uginala a nawet bylo slychac pod nia styropian, pan kierownik stwierdzil ze to norma dlatego podloga jest odcieta od scian, ale czy faktycznie jest to norma?! Wedlug inspektora zdecydowanie nie

Kaizen
21-08-2018, 17:18
Norma o tyle, że to częsty błąd. Ale jest to błąd.

Około drugiej minuty masz ten temat.

https://www.youtube.com/watch?v=Cw2LYOlyoJw

Skuć, poprawić, wylać. Nie odbieraj, bo to babol.

jarekkur
25-08-2018, 18:33
Witam
Nie wiem czy zadaje te pytanie na odpowiedniej grupie ale z gory dziekuje za odpowiedzi
Odbieralem wczoraj mieszkanie i inspektor wykryl jedna wade ktora mnie dosc zaniepokoila, stajac w rogach pokoi posadzka sie uginala a nawet bylo slychac pod nia styropian, pan kierownik stwierdzil ze to norma dlatego podloga jest odcieta od scian, ale czy faktycznie jest to norma?! Wedlug inspektora zdecydowanie nie

podkład podłogowy czyli jak ty to nazywasz "posadzka" jest w trakcie wysychannia. Wysychanie odbywa się od góry do dołu, to znaczy, że powierzchnia i warstwa przypowierzchniowa jest bardziej sucha (ma mniej wilgoci), niż warstwy głębsze. Warstwa bardziej sucha się kurczy i podciąga warstwy dolne "posadzki" . Szczególnie widoczne jest to właśnie w rogach i po obwodzie "posadzki". Na razie poczekaj. Rób wszystko, aby mieszkanie jak najszybciej wysuszyć z wilgoci technologicznej. Wykonaj pomiar wilgoci "posadzki". Zrób zdjęcie w kilku miejscach pomiaru, lub nanieś na szkic i za dwa trzy tygodnie jeżeli jest taka konieczność powtórz pomiar w tych samych miejscach, tym samym przyrzadem. Najlepiej takim, który mierzy przez całą grubość do styropianu... Dowiedz się od dewelopera jaka jest grubość "posadzki" i kiedy została ułożona?

ghostoen
31-08-2018, 03:39
Po pierwsze zgadzam sie ze posadzka tak wysycha i z czasem powinna sie ułożyć ale napewno NIE powinna sie uginać i szeleścić a pozatym proponuje poczekać z odebraniem az się ułoży i nie odbierać bubla bonjak odbierzesz a sie nie ułoży to jest pozamiatane a wysuszyć skoro deweloper chce kasę to niech to robi na własny koszt napewno ma skraplacze wilgoci niech to idzie z jego kieszeni a nie z kupującego ewentualnie wynegocjować zniżkę na cenę mieszkania.

jacentyy
04-09-2018, 07:43
^^eps użyty pod jest "słaby" , może eps 70 lub gorzej ....moze jest zle ulozony tzn sa jakies pustki..