PDA

Zobacz pełną wersję : Mały piec na słomę .



berkut123
23-08-2018, 17:41
Chcę kupić najmniejszy piec na słomę ( jedna- dwie kostki ) . Polecacie coś ? Mały piec w sensie mocy . Czy taki piec może być w budynku obok domu ? to strasznie ciężkie i duże urządzenia , nie zmieści mi się przez drzwi - no i jak takiego grzmota przesunąć ?

August84
22-09-2018, 09:37
Chcę kupić najmniejszy piec na słomę ( jedna- dwie kostki ) . Polecacie coś ? Mały piec w sensie mocy . Czy taki piec może być w budynku obok domu ? to strasznie ciężkie i duże urządzenia , nie zmieści mi się przez drzwi - no i jak takiego grzmota przesunąć ?

witaj kolego ja uzytkuje dwa kotły na biomase u rodziców na dwie kostki u siebie na 4. kotłownie są obok domów. jestem z okolic Tucholi kuj pom. jak chcesz możesz podjechać zobaczyć. Skoro mam dwa takie urządzenia domyślasz się ze system się sprawdza :) jestem bardzo zadowolony.
polecał bym kotły dolnego spalania, gorniaki kopcą niemiłosiernie. w kotłach tych z powodzeniem mozesz spalac drewno. kociol na 4 kostki ogrzewa blisko 300m2 a drugi mniejszy domek 100m. dwie kostki to minimum jesli masz maly dom, konieczne jest zastosowanie bufora inaczej zapomnij o jakiejkolwiek wygodzie. 2 kostki (30kW) 2000l 4 kostki (60kW) 4000l. Przyjmuje się min 60l na 1kW. tel 725 105 436.
kotlownia moze być "daleko" od domu to nie stanowi problemu, natomiast kosztuje. rura preizolowana kosztuje ok 130zlm. ocieplanie domowymi sposobami nieoplacalne w dluzszej perspektywie.