PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie styro siatka, klej+ posadzka



Maciek1989
25-08-2018, 16:53
Witam odrazu mówię , to moj pierwszy dom jaki buduje :)
a wiec pytanie jak w tytule o ocieplenie i posadzke.
Musze zdążyć do zimy ocieplic i wylac posadzke i pierwszy dylemat jaki mam to:

- czy 7 cm posadzki betonowej moge wylac jak bedzie juz ocieplony dom czy konieczne jest wylanie jej przed ociepleniem np ze względu na wilgoć ktora bedzie szla od podlogi przez piersze tygodnie .( moj brat wylewal w ten sposob i nic sie nie dzialo z ociepleniem z tym ze on.mial kladzony odrazu tynk mineralny na siatke )
- druga sprawa to taka iz mam zamiar dac styro siatka klej i wszyscy mi mowia zeby to zagruntowac. Ok tylko jak to zrobić . Biorac pod uwage że dom bedzie tak stal 3 - 4 lata czekajac na mineralny tynk to zastanawiam sie czym to zagruntowac by ladnie wyglądało . Interesują mnie dwa rozwiazania albo klej siatka i czy majstry maja cos specjalnie zrobic by zostal ladny ciemno szary kolor kleju ? Maja to jakos zacierac by nie bylo widac siatki ? Zauwazylem ze niektore sa ciemno szare domy a niektore jasno szare na czym polega ta zaleznozc koloru? Rodzaj kleju? Ze inne barwy?
Jaki grunt na to by zostal ladny szary kolor? Jakis bezbarwny?

Ok i kolejna opcja jesli zdecydowal bym sie na przemalowanie . To samym gruntem?raz czy dwa razy? Czy sa np kremowe grunty ? Czy zamiast gruntu przemalowac jakas farba elewacyjna kolorem jasnym jak juz kolor to kremowy tak by uzyskac dobry efekt na 4-5 lat i potem jeszcze raz przemalowac by odswiezyc?
Prosze o poswiecenie chwili na przeczytanie moich wywodów i doradzenie .bede wdziewczny .pozdrawiam