PDA

Zobacz pełną wersję : Chłodzenie płaszczyznowe



R90
25-08-2018, 22:17
Witam,

czy ma ktoś z Was doświadczenie z chłodzeniem sufitowym w postaci rurek w tynku?

Pozdrawiam

Bertha
26-08-2018, 00:14
Plus parasol, kapota i filcgumo - al inclusive. Co robiłeś na lekcjach fizyki?

R90
26-08-2018, 08:42
Plus parasol, kapota i filcgumo - al inclusive. Co robiłeś na lekcjach fizyki?

Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

boguslaw
26-08-2018, 09:18
Skuteczność chłodzenia kontrolowanego czujnikami wilgotności musi być bardzo mizerna...

B.

Kaizen
26-08-2018, 09:37
Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

Obniżasz temperaturę=zwiększasz wilgotność względną. W upały obniżenie wilgotności poprawia komfort IMO nawet bardziej, niż obniżenie temperatury. Czujniki nie obniżą wilgotności. Jak zwiększysz wentylację to niewiele to da, bo po schłodzeniu dostarczonego powietrza będzie też wilgotne. Więc trzeba używać urządzeń, które chłodząc skraplają parę. Ściany, podłoga ani sufit do tego się nie nadają.

R90
26-08-2018, 09:45
W budynkach biurowych, gdzie w Polsce taki system dopiero raczkuje (w Niemczech jest bardziej popularny) działa wentylacja o dużej skuteczności, która reguluję w sposób optymalny poziom wilgotności w budynkach. Czyli zostaję PC + klimakonwektory

Bertha
26-08-2018, 10:09
Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

Niby co było w 1978? Pamietam tylko zdjęcia z plaży z dzieciakami..., aaa i jeszcze pierwsze 35 tys km żółtym maluchem.

Kaizen
26-08-2018, 10:10
W budynkach biurowych, gdzie w Polsce taki system dopiero raczkuje (w Niemczech jest bardziej popularny) działa wentylacja o dużej skuteczności, która reguluję w sposób optymalny poziom wilgotności w budynkach.

Jak na zewnątrz masz +30* i 60% wilgotności, to nie ma cudów - bedziesz mial wewnątrz wiekszą wilgotność jak to powietrze schłodzisz bez wykraplania. Zwiekszenie wentylacji pozwoli tylko na szybsze odprowadzenie wilgoci wyprodukowanej w budynku - ale juz samej dostarczonej z powietrzem zewnętrznym będzie za dużo.

R90
26-08-2018, 11:29
Jak na zewnątrz masz +30* i 60% wilgotności, to nie ma cudów - bedziesz mial wewnątrz wiekszą wilgotność jak to powietrze schłodzisz bez wykraplania. Zwiekszenie wentylacji pozwoli tylko na szybsze odprowadzenie wilgoci wyprodukowanej w budynku - ale juz samej dostarczonej z powietrzem zewnętrznym będzie za dużo.

Poczytajcie : https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje/produkty/grzanie-ch%C5%82odzenie-sufitowe
Są obiekty, które są oparte na takich systemach. Rehau i Zehnder mają podobne.
Z 1978 rokiem widzę , że ktoś nie załapał, bo mam wrażenie że niektórzy zatrzymali się dekady temu, podczas gdy technika i rozwiązania idą do przodu. W biurowcach gdzie zastosowano takie technologie nikt nie chodzi z parasolką i gumiakami...

Bertha
26-08-2018, 16:23
Noo i o to chodziło. Lokowanie produktu.

R90
26-08-2018, 17:00
Noo i o to chodziło. Lokowanie produktu.

Nie ośmieszaj się. Na forum 5 lat a ten wyskakuję z takim czymś :)

damian88max
28-01-2022, 15:05
Witam,

czy ma ktoś z Was doświadczenie z chłodzeniem sufitowym w postaci rurek w tynku?

Pozdrawiam

zamontowałeś? bo też nad tym myślę tylko w domku szkieletowym

niestety dyskusja w moim temacie podobna jak tutaj :) ze tylko podłogowe a chlodzić i tak nie da rady.....

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?376000-Ogrzewanie-sufitowe-w%C5%82asnego-projektu/page2

KAN-therm
28-01-2022, 16:51
Dla realizacji instalacji ogrzewania/chłodzenia ściennego czy sufitowego, szczególnie w domu o konstrukcji szkieletowej, proponuje rozważyć możliwość zastosowania jednego z naszych produktów - płyty gipsowo-włókninowe grzewczo-chłodzące systemu KAN-therm Wall.

Pod linkiem znajdzie Pan poradnik w którym opisany został produkt wraz z wytycznymi do jego montażu:
http://pl.kan-therm.com/download/files/pl/6-guidebooks/kan-therm-poradnik-ogrzewania-sciennego-tablice-pl-17-02.pdf

Zapraszam do lektury.

damian88max
29-01-2022, 10:16
Dla realizacji instalacji ogrzewania/chłodzenia ściennego czy sufitowego, szczególnie w domu o konstrukcji szkieletowej, proponuje rozważyć możliwość zastosowania jednego z naszych produktów - płyty gipsowo-włókninowe grzewczo-chłodzące systemu KAN-therm Wall.

Pod linkiem znajdzie Pan poradnik w którym opisany został produkt wraz z wytycznymi do jego montażu:
http://pl.kan-therm.com/download/files/pl/6-guidebooks/kan-therm-poradnik-ogrzewania-sciennego-tablice-pl-17-02.pdf

Zapraszam do lektury.

Jaki jest koszt jednej płyty?
I jakie są rozniary