PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie 70m2 Elektryczne ogrzewanie! Błagam o pomoc



mvmaniek
26-08-2018, 19:48
Drodzy forumowicze,
jestem na etapie wywalania starej instalacji co tj tej żeliwnej. Niestety wcześniej piec stał w kuchni i nie mam możliwości go przeniesienia do piwnicy(brak komina). Generalnie w całym mieszkaniu są 4 nowe kaloryfery plus łazienkowy. Miałem wymienić piec na nowszy tj z dmuchawą i sterownikiem. Jednak zastanwiam się nad wstawieniem pieca elektrycznego. Mieszkam w kamienicy na 1 piętrze(jest jeszcze 2gie i strych). Mieszkanie jest ocieplone wewnątrz i jest też na zewnątrz. Jest bardzo ciepłe. Zastanawiam się jakie byłyby koszty ogrzania elektrycznego takiego mieszkania. Bardzo was proszę o podpowiedzi. Zbliża się zima i coś muszę zrobić. Chciałbym mieć przede wszystkim wygodnie, ale nie chcę też przepłacać. Dlatego bardzo Was proszę o poradę. Z góry dziękuję. Mariusz

Kaizen
26-08-2018, 21:48
Kocioł elektryczny jest tani. Jak faktycznie mieszkanie ciepłe, to kup i przetestuj przez zimę.
Problemem może być cena prądu, bo przy kaloryferach jest mała akumulacyjność i sporo energii zużyjesz w drogiej strefie (ale tak czy inaczej jak jeszcze nie masz to opłaci się któraś z taryf G12 albo G13). Szczególnie ciepło myślałbym o G12as, gdzie w dzień masz cenę jak w G11, a w nocy taniej niż w taniej strefie G12. Minus, to brak dziennego taniego okienka.