PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł CO w Mieszkaniu



Kuraczak
27-08-2018, 20:12
Witam
Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie w starym budownictwie ,budynek nie ocieplony okna plastikowe kilkunastu letnie .
Mieszkanie znajduje się na 1 piętrze i ma około 70m2 ogrzewane jest starym piecem na węgiel który znajduje się w kuchni , zastanawiam się czy jest możliwość wymiany tego pieca bez zmiany instalacji (układ otwarty ,stare grube rury) na kocioł z podajnikiem tak żeby był praktycznie bez obsługowy przy czym koszt eksploatacji niedużo większy jak przy węglu + drewno.czy da się to osiągnąć niskim kosztem?myślałem nad dofinansowaniem do wymiany kotła.


tak to aktualnie wygląda , poprzedni właściciel nie wiem czym palił ale piec w środku jest cały zasmolony

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f54f2d56e363.jpg (https://naforum.zapodaj.net/f54f2d56e363.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6f751c9b0560.jpg (https://naforum.zapodaj.net/6f751c9b0560.jpg.html)

mtdeusz
27-08-2018, 20:31
Jak to czym palił węglem lub drewnem.
Piec jest zasmolony bo jest za duży.
I nie wstawiaj tu żadnego kotła CO bo czeka cię powód smoły i lawina sadzy i kolosalne żużycie opału.
To poprostu nie opłacalne.
Bo kocioł 5kw może być za duży.
Wypełnij to.
http://cieplowlasciwie.pl

Kuraczak
28-08-2018, 12:46
No właśnie ten piec nie jest za duży, podejrzewam że sposób palenia poprzedniego właściciela byl zły dlatego wytwarzal smołe, piecyk jest bardzo mały, wystarczy kilka drewienek i jest już pełny i żeby w nim rozpalić albo wygarnąć to trzeba się kłaść prawie dlatego rozważam wymianę na coś innego żeby nie było trzeba co chwilę chodzić i pod kładac w trakcie sezonu grzewczego, myślałem o takim z podajnikiem ale nie wiem czy są tak małe ewentualnie na pellet ale niestety jak przeglądałem są bardzo drogie.
Takie coś mi wyszlo po wyliczeniu z tego kalkulatora http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4cyf

mtdeusz
28-08-2018, 16:55
To bierz MPM 14kw(ma 5 klasę z buforem ciepłą,beczka z wodą,,) i starczy.
14kw to nie jest jego pełna moc i 20kw się zniego uzyska gdy da się w mocno w palnik.
Tego 3kw na bolier to można pominoć bo bolier mały 90 litrów i pewnie zwykłym bolier czyli się wolno grzeje?
Albo z podajnikiem o mocy 15-16 kw.
A gdzie ty mieszkasz?
Chodzi mi o Województwo i uchwały antysmogowe.

karoka65
28-08-2018, 22:21
Jakikolwiek kocioł w mieszkaniu to wielkie nieporozumienie i niebezpieczeństwo dla domowników.
Na 70m to coś źle musiałeś podstawić do kalkulatora, to mieszkanie musiałoby nie mieć okien ani dachu na głową :)
Ogrzanie tego z takim zapotrzebowaniem zrujnowałoby Cię za jedną zimę.
Z doświadczenia powiem Ci ze ogarnie to pewnie kociołek o mocy 8kW max ale wywal to z mieszkania jeśli ma być to paliwo stałe.
Kocioł z podajnikiem nie jest urządzeniem bezgłośnym to następna sprawa, pracuje wentylator, pracuje podajnik, chrupie podawany węgiel, masakra.
Wiem co piszę, uwierz.

mtdeusz
29-08-2018, 06:43
Właśnie bierz gaz,olej lub ciepłownie.

Kuraczak
30-08-2018, 10:54
Co do kalkulatora wydaje mi się że wszystko dobrze podstawilem.
Ten piecyk co jest aktualnie daje radę tylko że trzeba non stop przy nim majstrować, mianowicie co chwilę uzupełnić opał(wolę nie ryzykować i nie ładować go np do pełna bo to jest stara konstrukcja i nie jest w 100% szczelny jak się zamknie dopływ powietrza a jakiekolwiek przeróbki nie wchodzą w grę, lepiej będzie wymienić.)
Może i faktycznie podajnik to jest bezsensowny pomysł.
A jaki byście polecili żeby nie był za duży gabarytowo i ile kw, nowsza konstrukcja zawsze będzie lepsza i bezpieczniejsza od tego co jest.
Jeśli chodzi o inne źródło ciepła to nie wchodzi w grę bo do gazu nie mam dostępu a żeby kocioł wywalić z mieszkania tez nie wchodzi w opcje.

nylonbojtel
30-08-2018, 14:11
Jesteś pewny, że wiesz co dokładnie siedzi w ścianach i czy nie ma tam jednak jakiegoś ocieplenia (prowizorycznego, ale jednak)? Bo mniejsze zapotrzebowanie mam w domu z prawie 4 x większą powierzchnią ogrzewaną, a demonem energooszczędności to on nie jest.
Ja bym celował w coś najmniejszego, typu 5-6 kW mocy.
Kocioł z automatycznym podawaniem paliwa w takim miejscu to trochę przepis na samobójstwo. Potwierdzi to każdy, komu w nocy kiedyś zabrakło prądu / paliwa w podajniku / zerwała się zawleczka / zrobił się ciąg wsteczny etc. Póki kotłownia to osobne pomieszczenie z wentylacją powietrza wygląda to całkiem inaczej. Poza tym podajnik robi naprawdę niezły hałas.
Jeśli odpada gaz lub ciepłownictwo to ja osobiście wywaliłbym to cudo, a w salonie walnął kominek z płaszczem wodnym i podpięciem do kaloryferów. Ostatecznie wymieniłbym ten kocioł na jakiś nowszy i mniejszy. Niemniej jednak żadnych podajników - musisz mieć kontrolę nad spalaniem i nie zostawiać go rozpalonego na noc. Czujka bezpieczeństwa też się przyda.

Puławiak
30-08-2018, 17:41
Jesteś pewny, że wiesz co dokładnie siedzi w ścianach i czy nie ma tam jednak jakiegoś ocieplenia (prowizorycznego, ale jednak)? Bo mniejsze zapotrzebowanie mam w domu z prawie 4 x większą powierzchnią ogrzewaną, a demonem energooszczędności to on nie jest.
Ja bym celował w coś najmniejszego, typu 5-6 kW mocy.
Kocioł z automatycznym podawaniem paliwa w takim miejscu to trochę przepis na samobójstwo. Potwierdzi to każdy, komu w nocy kiedyś zabrakło prądu / paliwa w podajniku / zerwała się zawleczka / zrobił się ciąg wsteczny etc. Póki kotłownia to osobne pomieszczenie z wentylacją powietrza wygląda to całkiem inaczej. Poza tym podajnik robi naprawdę niezły hałas.
Jeśli odpada gaz lub ciepłownictwo to ja osobiście wywaliłbym to cudo, a w salonie walnął kominek z płaszczem wodnym i podpięciem do kaloryferów. Ostatecznie wymieniłbym ten kocioł na jakiś nowszy i mniejszy. Niemniej jednak żadnych podajników - musisz mieć kontrolę nad spalaniem i nie zostawiać go rozpalonego na noc. Czujka bezpieczeństwa też się przyda.

Zamontuj sobie wodny piecyk pelletowy

Konsultant marki Junkers
03-10-2018, 12:42
Witam,

A nie zastanawiał się Pan nad wyborem bardziej komfortowego oraz bezpieczniejszego typu ogrzewania jak na przykład ogrzewanie gazowe? Kocioł węglowy z otwartą komorą spalania w mieszkaniu jest zagrożeniem dla całej rodziny. Podczas niezupełnego spalania paliwa węglowego emitowany jest tlenek węgla, który jest zagrożeniem dla życia. Do tego dochodzą aspekty związane z sadzą i dymem w mieszkaniu, ponieważ nie ma Pan oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Kocioł gazowy jest czystym i bezobsługowym rozwiązaniem, które jest znacznie lepsze dla mieszkań.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch