PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przykleić lustro na glazurę?



krzysztofsitkowski
28-04-2005, 12:46
Witam,

Lustro ma rozmiar 50x60 cm.

Chyba popelnilem blad i nie poprosilem, by z tylu lustra zostaly wklejone specjalne mocowania -> lustro jest wiec z tylu gladkie.
Zastanawiam sie teraz, czy biec do szklarza i prosic go, by jednak wkleil te mocowania.
Alternatywnie rozwazam przyklejenie go do sciany dwustronna tasma samoprzylepna lub jakims klejem / silikonem (jesli istnieje odpowiedni).

Widzialem w Leroyu dwa rodzaje wspomnianych tasm - rzekomo mocna i rzekomo jeszcze mocniejsza. Mysle o tej mocniejszej.
Chce przykleic w pionie do lustra 4-5 kawalkow takiej tasmy (wzdluz calej jego wysokosci) i w ten sposob zamocowac do sciany, ale nie mam pewnosci, czy bedzie sie to trzymac.

Wypowiedzcie sie prosze.

Pozdrawiam,
Krzysiek

PS
Korzystalem z wyszukiwarki na forum. Nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi.

bajzi
28-04-2005, 12:49
jest taka taśma dwustronna na milimetrowej piance. starczą ci aż nadto 4 paski po 5cm. a jak ściana jest nierówna, to po dwie warstwy.

REX RoD
28-04-2005, 12:52
ja mam zamiar przykleić u siebie na klej superFix czy coś takiego (w tubie jak silikon), lub na silikon.
Jeszcze jednak nie kupiłem lustra :lol:

sebanek
28-04-2005, 12:59
Ja bym nie ryzykował i przeleciał się do szklarza by przykleił haczyki. Taka taśma czy klej może puścić po kilku latach i będziesz leciał do szklarza po nowe lustro, o sprzątaniu łazienki i ewentualnych innych stratach (uszkodzone płytki, umywalka itp) nie wspominając.

Cypek
28-04-2005, 13:02
Niedawno o tym było.
Silikon do szkła, nie ma siły, nic go nie ruszy.
Można przewiercic lustro i dać takie kołeczki z ozdobnymi łebkami lub w tym miejścu przymocować oświetlenie lustra.
Taśma tez sie doskonale sprawdza.

Jacek69
28-04-2005, 13:04
silikon

Jankes
28-04-2005, 13:31
Nie silikon. Specjalny klej montazowy do luster. U soudala to on sie nazywa Spiegelkleber 47A. Standardowa tuba 330 ml kosztowala ok 17 PLN. Klei do prawie wszystkiego. Przykleilem lustro miesiac temu i szczerze mowiac nie spodziewam zeby mialo odpasc.
Pozdrawiam
Jankes

Jarek.P
28-04-2005, 13:43
Ja bym nie ryzykował i przeleciał się do szklarza by przykleił haczyki. Taka taśma czy klej może puścić po kilku latach i będziesz leciał do szklarza po nowe lustro, o sprzątaniu łazienki i ewentualnych innych stratach (uszkodzone płytki, umywalka itp) nie wspominając.

Szklarz haczyki przyklei na dokładnie taką sama taśmę. Jeśli kupi porządna taśmę znanego producenta a nie żadnego "Tani i Pewny" i przyklei ją zgodnie z regułami (odtłuszczona i sucha powierzchnia klejenia itp.), nic nie ma prawa się odkleić.
Taśma w porównaniu z klejami do luster ma tą wielką zaletę, że trzyma od ręki, nie trzeba lustra podpierać na czas schnięcia.

J.

sebanek
28-04-2005, 14:16
Tylko, że szkarz klei to w taki sposób od 100 lat i klei metal do szkła. A jak sie robi takie rzeczy samemu, pierwszy raz ...

krzysztofsitkowski
28-04-2005, 16:09
Bardzo Wam wszystkim dziekuje za odpowiedzi. Jak widzicie, jestem poczatkujacym uzytkownikiem forum - bardzo milo bylo mi sie przekonac, ze to forum naprawde dziala! :D
Nie spodziewalem sie az tak szybkiego odzewu.

Po uwaznej lekturze postow postanowilem wstepnie, ze przykleje to lustro na tasmy, tyle, ze na wszelki wypadek dam ich wiecej niz sugerowales Bajzi. A pomny sugestii Jarka i obaw Sebanka przeczyszcze najpierw i lustro i sciane jakims spirytusem.

(rozwaze jeszcze ten Spiegelkleber 47A - teraz chociaz wiem, czego konkretnego szukac - poczytam na temat tego kleju w necie)

Jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdrawiam,
Krzysiek

PS
Gdyby ktos jeszcze chcial sie podzielic sugestiami, to zachecam. Bede wdzieczny.

jareko
28-04-2005, 21:07
lustro 40x60 czyli troszke mniejsze - trzyma sie jzu 4 rok przyklejona na tasme dwustronna - nie wiem czy mocna czy tez jeszcze mocniejsza - pierwsza najtansza z brzegu w Castoramie zlapalem
cztery kawalki cirka 4x4 cm trzymaja bardzo mocno
tak jest u mnie :)

Jarek.P
29-04-2005, 08:33
Tylko, że szkarz klei to w taki sposób od 100 lat i klei metal do szkła. A jak sie robi takie rzeczy samemu, pierwszy raz ...

... to się najpierw pyta, czyta, jeszcze raz pyta jeśli potrzeba, a potem robi starannie. Nierzadko staranniej, od fachowca rutyniarza i olewusa :-)

J.

niciacia
29-04-2005, 08:39
Jest klej do klejenia luster, chyba na bazie silikonu. Zwykłego silikonu nie można dawać, bo wchodzi w reakcję z "tyłem" lustra i potem widać miejscaq klejenia. Sprawdzone, ga glazurze wisi.

Carl
04-05-2005, 16:28
Witam

Pytam w tym wątku (zresztą nie tylko w tym :( ) tak prz okazji - czy ktoś ma podgrzewane lustro w łazience?

Pozdro
Carl