PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł CO na 42m²



santaclous
28-08-2018, 15:46
Dzień dobry. Mam mieszkanie 42m2 z kotłownią. Jaki kocioł mogę tam wstawić?

topicktm
28-08-2018, 23:55
Kocioł?? Farelka, kominek..

mtdeusz
29-08-2018, 06:41
Gazowy,elektryczny olejowy lub ciepło systemowe.
Paliwo stałe jest nieopłacalne nic nie zaoszczędzicz tylko dopłacisz.
Potrzeba małego kotła z buforem ciepła (beczka z wodą) bo nawet najmniejszy kocioł pewnie będzie za duży.
A za duży kocioł to smród dym,powódź smoły,lawina sadzy i kosmiczne żużycie opału.

santaclous
29-08-2018, 08:53
Jestem trochę zmieszany gdyż na Ciepło Właściwie pl wyszło mi :

"Poniższe wyliczenia zakładają utrzymanie w domu przez całą zimę średniej dobowej temperatury 22,0°C.

12,5kW – maksymalna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -20°C.
Oznacza to, że na każdą godzinę doby w budynek trzeba "wpompować" średnio co najmniej 12,5kWh, aby temperatura wewnątrz nie spadała.

6,2kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,4°C."

:confused:

kulibob
29-08-2018, 09:22
Może coś źle wypełniłeś w Ciepło właściwe. Ten budynek jest ocieplony??

mtdeusz
29-08-2018, 12:22
To np. MPM 8
10kw ale coś za dużo wyszło.

nylonbojtel
30-08-2018, 08:35
@santaclous - napisz coś więcej o tym mieszkaniu. 42 mkw. to cała powierzchnia łącznie z kotłownią czy tylko powierzchnia ogrzewana? Jakie masz tam okna i ile ich jest? Ile grzejników i jakiego typu. To jakaś część kamienicy lub podobnego budynku? Jak sam budynek jest ocieplony (o ile jest)?

Ja wstępnie skłaniałbym się do małego kotła na gaz z sieci o ile jest tam taka możliwość. Tak na ślepo nic powyżej 5 kW mocy Ci tam raczej potrzebne nie będzie, ale dobrze gdybyś rozpisał się na powyższe pytania.

santaclous
31-08-2018, 07:30
Wynik z Ciepło właściwe pl

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4d38#full_house_details

asolt
31-08-2018, 12:55
Może coś źle wypełniłeś w Ciepło właściwe. Ten budynek jest ocieplony??

To jest mieszkanie, prawdopodobnie nie samodzielny dom, o dokladnosci "liczenia" przez ciepłowlasciwe mozna zapomniec. Za to wątek sie rozbudowuje na pytaniach i przypuszczeniach, a faktycznie winne jest ciepłowlasciwe które miesza laikom w głowach.

mtdeusz
31-08-2018, 13:02
Bo to ciepłowłaściwe gówno liczy.
Sugeruje 22kw na mieszkanie 42m2 poprostu śmiech na sali :lol: :lol: :lol:.
A potem smród dym i smoła bo ciepłowłaściwe bierz kocioł 22kw szkoda,że nie 50kw i jeszcze pisze te 3kw do cwu nie wiem po jakiego h*ja.
To se można o kant dupy potłóc.

asolt
31-08-2018, 13:08
Bo to ciepłowłaściwe gówno liczy.
Sugeruje 22kw na mieszkanie 42m2 poprostu śmiech na sali :lol: :lol: :lol:.
A potem smród dym i smoła bo ciepłowłaściwe bierz kocioł 22kw szkoda,że nie 50kw i jeszcze pisze te 3kw do cwu nie wiem po jakiego h*ja.
To se można o kant dupy potłóc.

Ale jest darmowe, wiecej zalet nie ma, wszystko inne to wady, dla niektórych jednak jak wyrocznia.

mtdeusz
31-08-2018, 13:21
Przecież tu 5kw kocioł może być za duży.

Kaizen
31-08-2018, 13:42
Nad i pod nieogrzewane pomieszczenia? Trzy sciany zewnętrzne bez żadnej izolacji, tylko pustak ceramiczny 15cm? Jedyna izolacja calego lokalu to 2cm styro na stropie?
To mieszkanie dla bogatych. Pewnie cieplowlasciwe się pomyliło, ale nie zakładałbym się w którą stronę.

santaclous
31-08-2018, 16:45
Tak jest w podsumowaniu napisane, ale nie ma piętra jest dach z papy a co pod papą to nie wiem wiec wpisałem 2 cm steropianki. To jest 1 budynek prostokątny podzielony na 3 mieszkania. Pod moim jest piwnica rozdzielona na 2 piwnice i kotłownię z wejściem od zewnątrz. Jedna piwnica i kotłownia są moje drugie sąsiada.

Coraz bardziej myślę żeby wstawić to:

Gazowy kocioł kondensacyjny, 6,5 do 35,0 kW
https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-100-w.html

Jako, że nie ma gazociągu to musiałbym podpiąć 2 butle z gazem 11 kilogramów. Pytanie tylko na ile by starczyły te 2 butle. Pasowało by 2 butle na tydzień.

edit:

Zmieniłem dach na 10 cm styropian i brak ścian z nieogrzewanym pomieszczeniem. Grubość ścian z 15 cm na 20 cm.

Wyszło teraz tyle:

8,5kW – maksymalna moc grzewcza
4,2kW – przeciętna moc grzewcza
3kW dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4d38

mtdeusz
31-08-2018, 19:08
3kw na CWU to niepotrzebne tylko nie wiem po jakiego h%ja to ciepłowłaściwe je dodaje.
Chyba im zależy by kotły były za duże.