PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu blaszaka pianką PUR



czeno
28-08-2018, 21:00
Panowie garaż blaszany około 80m2, przystosowany ma być jako warsztat do składania samochodów po kompletnej odbudowie. Stać będzie na ocieplonej płycie, ogrzewany nadmuchem tylko podczas prac. Ma być czysciutko i suchutko.
Wszyscy znamy problem blaszakow i punktu rosy, czy ocieplenie stropu od wewnątrz pianką PUR bezpośrednio na blachę i przykrycie tego niskim trapezem a scian stryopianem i tez niskim trapezem wyeliminuje problem skraplania sie wody? Punktu styku ciepłego z zimnym nie będzie więc chyba zadziała, jak uważacie?

Kemotxb
28-08-2018, 21:16
Jak natryśniesz piankę na blachę to wykraplania nie będzie, ale pianka PUR źle znosi pracę podłoża co na blaszaku będzie odczuwalne bo się mocno nagrzewa i rozszerza, deszcz go szybko chłodzi i kurczy, konstrukcja nie jest sztywna wystarczająco, wiatr nim buja, blachy się bujają. Można pewnie zastosować jakąś typową piankę która to ogarnie, ale to musisz zapytać jakiegoś wykonawcę. Ja bym dał cały garaż pianą jak już, po co bawić się w styropian. Na to jakaś warstwa niepalna, hm cienką osb i masz ocieplony.

czeno
28-08-2018, 22:25
Dziekuje za odpowiedź, na ściany styropian to zwykle cięcie kosztów, bo pianka wychodzi sporo drożej. Taki blaszak ocieplony od wewnątrz wydaje się być sporo tańszy niż taki sam budynek z płyty warstwowej, stąd kombinacje, Ale chce zachować zdrowy rozsądek bo cel jest jasno określony, musi byc suchutko bez kapania i wilgoci na ścianach i wyposażeniu.

Kemotxb
29-08-2018, 21:20
Stawiaj wszystko z drewna albo płyt betonowych (takie jak na ogrodzenie) i ociepl styropianem. Blaszak i pianka się nie opłaca. Pianowcy nie przyjadą na taki mały metraż za normalną stawkę i zapłacisz dużo drożej. Korzyści nikłe. Drewno wychodzi najlepiej pod kątem "ciepłości" beton wychodzi chyba najtaniej, z zewnątrz otynkujesz od wewnątrz pomalujesz i jest git ;)

zbigmor
30-08-2018, 10:07
Czyli rozbiórka blaszaka i budowa nowego warsztatu ma być bardziej opłacalne? Mam spore wątpliwości.
Co do tematu to obicie ocieplenia na suficie i ścianach blachą w warsztacie sporadycznie ogrzewanym uważam za ryzykowny pomysł. Nawet dając pod blachę folię paroizolacyjną. Nie wiem jak wygląda konstrukcja dachu, ale polecałbym pod sufitem wełnę, pod nią folię i pod nią płytę osb. Tą samą konstrukcję można zastosować na ścianach. Ta wersja (wypraktykowana przeze mnie osobiście) wydaje się skuteczna i najtańsza. W Twoim przypadku musisz policzyć koszty i je porównać z innymi wersjami spełniającymi założenia.

czeno
30-08-2018, 13:33
Zbigmor i jest suchutko? Wilgoć przy dogrzewaniu lub na wiosnę przy roztopach o sobie nie przypomina?
Warsztat dopiero powstaje ale ze względu na charakter działalności biorę pod uwagę blaszak lub płytę warstwową, gdyż zawsze mogę to rozebrać i puścić do ludzi a grunt sprzedać pod zabudowę mieszkalną.

zbigmor
01-09-2018, 18:10
W takim razie zwracam honor Kemotxb. Zasugerowałem się pierwszą wypowiedzią i wywnioskowałem, że garaż już jest.
Co do mojej sytuacji to przez kilka lat miałem samą blachę na dachu plus ocieplenie i oczywiście były dni, że woda kapała przez izolację. Obecnie po przykryciu folią i płytą OSB nie ma najmniejszego problemu czy grzeję, czy nie. Ściany jednak mam murowane, choć nie izolowane.