PDA

Zobacz pełną wersję : Fuzzy Logic 3



Slawko123
30-08-2018, 12:13
Witam, pojawiły się sterowniki oparte na algorytmie fuzzy Logic 3, czy warto inwestować w taki sterownik? czy lepiej wybrać starszy fuzzylogic2?

który sterownik jest lepszy: estyma igneo touch oparty właśnie na FL3 czy ecotouch860P z FL2 pluma?

Jarecki79
30-08-2018, 18:32
Możesz poczekać na FL 5
a tak serio, to tylko nazwy i marketing

PID, PID-II, ADC, PID+FL itd... to są tylko nazwy i tak to traktuj, maja opisywać sterowniki automatyczne czy jak kto woli zautomtyzowane, czyli takie, gdzie napisany algorytm sterownika zmienia podawanie oraz nadmuch w zależności od zapotrzebowania na ciepło na podstawie analizy zmiany trendów temp. w czasie

Jak chcesz wybrac między tymi, to poczytaj o funkcjach, wybierz, który Ci się bardziej podoba

Slawko123
30-08-2018, 18:44
mam na oku jeden piec i on występuje właśnie z tymi dwoma sterownikami. Pluma znam, bo sąsiad ma, ale tego estymy nie. Wiem, ze ten sam piec ze starszym sterownikiem estymy miał problemy, ale nie wiem jak zachowuje się z tym touchem. Ze sterownikiem pluma problemów nigdzie w sieci nie znalazłem, dlatego pytam.

piec na pellet.

a co do tego który bardziej mi sie podoba to hmmmm oba :) z tym, ze jeden ma jedne rzeczy a drugi inne(sposób wyswietlania). Co do funkcji to wyglada na to, że plum ma wszystko co potrzebuje, natomiast estyma chyba nie, jeszcze nie doczytałem.

No to teraz mam jeszcze wiekszy metlik w głowie :D

karoka65
30-08-2018, 19:11
Weź sobie z Pello i masz wsio w jednym :)

Slawko123
30-08-2018, 19:44
niestety ale o Pello niewiele wiadomo, w sieci nie ma nic na temat tego sterownika, oprócz tego, ze jest. poza tym piec który chcę kupić nie występuje z tym sterownikiem.

karoka65
30-08-2018, 20:13
Pogląd nie wiem czy widziałeś to wrzucę: https://esterownik.pl/device/13975
Niby nie ma informacji za wiele ale sterowników z kotłami pracuje już cała masa.

Slawko123
30-08-2018, 20:37
podgląd widziałem wiele razy, ale dalej to wielka niewiadoma.
poza tym sorry karoka65, ale rbr'a nie kupie :)
kiedyś miałem kupić rbr'a ekouniwersal, ba mało tego, przeprojektowałem kotłownie specjalnie pod niego, ale z węgla zrezygnowałem, na rzecz pelletu. To , że do tej pory pieca nie kupiłem, to inna historia i nie o tym tutaj :)
Nie namówisz mnie na machanie wajchą raz na tydzień czy miesiąc :)
Ale ja nie o tym, chciałem wiedzieć, coś więcej o sterownikach co wymieniłem w pierwszym poście. Piec który chcę kupić na naszym rynku występuje ze sterownikiem Plum'a, ale u zachodnich sąsiadów juz z estyma FL3, dlatego zacząłem się zastanawiać dlaczego?

karoka65
30-08-2018, 20:47
Ja Cię nie namawiam. Pello steruje pelleciakami RBR Eko Bio lub RBR-B.
To nie jest sterownik do węgla :)
Nie chcesz machnąć wajchą raz na tydzień czy dwa to będziesz skrobał wymiennik gracką co trochę, cudów nie ma kocioł na paliwo stałe trzeba czyścić, różnica taka że ta czynność jest mniej lub bardziej upierdliwa. Ja wolę tą pierwszą opcję.
Pozdrawiam.

Jarecki79
02-09-2018, 14:44
slawko123
Tak jak plum i ekogroszek, to mi średnio pasuje, nie będę się rozwijac dlaczego...

Tak do pelletu w moich oczach plum ma jeden z lepszych sterów. Oni sporo w tym posiedzieli, dopracowane rozpalanie, tutaj jedyna rada przestaw sobie jak się zdecydujesz próby odpaleń na 4 (jak osłabnie to cudo światłoczułe, to ci na fabrycznych co jakis czas wywali błąd rozpalania)

Popracowali nad dmuchawa tak, aby nie było kłopotliwe dla użytkownika. Pogarsza to emisje, ale dla użytkownika jest najważniejsze,że ryzyko spalania detonacyjnego jest znikome (chodzi o zapłon gazów przy odpalaniu pelletu). Dmuchawa róznie dmucha i laik się może zdziwic po co teraz i dlaczego akurat tak, ale to ma swoje zadania do zrobienia.

Slawko123
02-09-2018, 18:59
nie nie, nie ekogroszek, juz mi przeszła ochota na niego :)
Teraz u mnie moda na pellet :)
mam na myśli piec z ecoTOUCH 860P ale zobaczyłem, ze u Niemców dostępny jest z tym nowym estymy igneo touch z FL3 i naszły mnie wątpliwości, bo okazuje się, że u nas w Polsce tez mogę mieć z estymą.

Nie pisze jaki piec, bo jak zapytam o niego, to z reguły jest bez odzewu, ale to nie ma znaczenia.
Ten piec wcześniej pracował z estymą ale w wersji starszej, nie touch i były z nim problemy, ale podobno zmienili konstrukcje palnika oraz dodali ten sterownik pluma i nie widzę nigdzie w internecie skarg.

eliks
02-09-2018, 19:13
Tekla?

Slawko123
02-09-2018, 19:38
nie :)

eliks
02-09-2018, 19:54
Widziałem ten sterownik gdzieś na filmie w Tekli. Fajne bajery i dużo rzeczy do spieprzenia dla Kowalskiego.

Slawko123
02-09-2018, 20:19
a o którym piszesz sterowniku, pluma, czy estymy? Na temat obu można pobrać instrukcje w sieci. Pluma widziałem na żywo i nawet się nim bawiłem.

eliks
02-09-2018, 20:57
Estyma Igneo Touch