PDA

Zobacz pełną wersję : Ustalenie warunków zabudowy



doniu2212
04-09-2018, 11:10
Witam jestem tutaj nowy z żona planujemy się wybudować na działce ok 15ar. za domem rodziny byłem w gminie po wniosek o ustalenie warunków zabudowy pomoże ktoś gdzie muszę udać się nastepnie:
wiem że potrzeba jakieś mapki ze starostwa i prad i woda ale nie wiem jak to sie nazywa?potrzebna pomoc?

Elfir
04-09-2018, 14:45
warunki zabudowy czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?

doniu2212
04-09-2018, 16:58
Warunki zabudowy

Elfir
04-09-2018, 17:53
u mnie w gminie jest formularz, który trzeba wypełnić (co ma być budowane, jakiej mniej więcej wielkości, kształtu, jak rozwiązana kwestia mediów, itp.) i na tej podstawie wydawane są WZ

Bertha
04-09-2018, 20:35
Plus mapa na trzykrotną (?) szerokość działki. Jak nie ma mapy zasadniczej (syt-wys) to może byc ewidencji gruntów, aby sięgała do sasiednich budynków. Takie widziałem dwukrotnie w byłym zaborze pruskim.

Marcin.Koszalin
05-09-2018, 05:11
Witam, poczekaj na warunki zabudowy tam będziesz miał informacje co będziesz mógł wybudować i do tego dobrać projekt. Ja otrzymasz warunki to będą potrzebne warunki przyłączenia gazu energi i wody. Do tych warunków będziesz musiał dostarczyć mapki w skali 1:500 najlepiej zasadnicze. Mapki wyciągniesz w starostwie albo gminie w wydziale geodezji.

mai
05-09-2018, 09:21
W gminie powinien być informator co powinien zawierać wniosek, jakie są potrzebne załączniki.
A tak na szybko to:
- wypełniony wniosek: tu wpisujecie dane inwestorów, temat inwestycji, działki inwestycyjne, planowane parametry itd.
do wniosku załączniki:
- mapa ewidencyjna i syt-wys [lub zasadnicza] oryginał - czyli z czerwoną pieczęcią [ze starostwa, gminy]
- kopie powyższych map z zaznaczonym terenem inwestycji
- plan zagospodarowania
- szkic koncepcyjny planowanego budynku, może być odręczny, elewacji
- wstępne warunki / informacje techniczne od dysponentów sieci [czyli prąd, woda, kanalizacja, gaz jeśli planowany] tu musisz poskładać do odpowiednich instytucji wnioski, typu tauro, wnioski są dostępne na stronach internetowych