PDA

Zobacz pełną wersję : Zaprawa wyrównująca czy wylewka betonowa



rafaellowroclaw
06-09-2018, 20:53
Witam.

Borykam się z problemem wyrównania podłogi. Nie mogę znaleźć informacji, które rozwiązanie jest odpowednie dla mnie.
Mianowicie potrzebuje wyrównać podłogę od 1mm do 10mm. Mam takie dziury w podłodze.

Czy lepsza będzie zaprawa wyrównująca czy wylewka betonowa. Wyczytałem, że wylewka betonowa jest do większych równań.
Zaprawa ma w swojej specyfikacji informację, że można kłaść ją od 3 mm.

Czy zaprawa Cekol ZW-04 wystarczy?

Niestety większość podłogi mam "wklęsłe".
Znalazłem jeszcze takie zaprawy:
- Mapei Zaprawa wyrównująca Nivoplan Plus
- Atlas Zaprawa wyrównująca ZW 330

MiśYogi
08-09-2018, 20:27
Beton nie będzie trzymał, to prawda.
Z tych podanych produktów, wszytko jest od 3 mm. Producent się zabezpiecza, żeby się nie łupało.
Na ścianach czasami kładzie się cieńszą warstwę, wcześniej idzie specjalny grunt z kamyczkami, taki myk, ale ładnie trzyma.

Jeśli to pod płytki, wylałbym te grubsze miejsca, resztę zostawił pod klej.
Przy podłodze drewnianej podobnie, pod resztę grubszą piankę czy jak to jest montowane.

Kemotxb
08-09-2018, 20:28
Ile tych dziur masz i jak duża jest powierzchnia ?

rafaellowroclaw
10-09-2018, 07:56
Jeśli miałbym równać do największego garba to około połowy podłogi muszę podnosić o 0,5mm - 10mm.
Dziur nawet jest dużo bo przykladająć poziomice 2m opiera mi się w niektórych miejscach na końcach poziomicy.

Mój pomysł jest taki, żeby podłogę wyrównać (aby nie było dziur). Podłoga miała by być wyrównana ale niekoniecznie wypoziomowana. Podłoga ma być przygotowana pod panele.
Czy to dobre rozwiązanie?

Powierzchnia przedpokoju to około 4m2

Pytajnick
11-09-2018, 19:08
Wow..gratuluję oka, skoro pół milimetra Cię dręczy ;) A na poważnie - zaprawa wyrównująca (Polska od 2mm) i po problemie. Przecież będziesz kładł jeszcze podkład pod panele a nawet te na ogrzewaniu podłogowym dopuszczają niewielkie zagłębienia - do 2mm na metr czy do 1mm na 20cm.
Nie za bardzo rozumiem, co Cię powstrzymuje od wypoziomowania podłogi. Skoro i tak robisz, nie odwalaj babola.
https://allegro.pl/zaprawa-wyrownujaca-atlas-25-kg-i6389941485.html#thumb/5

rafaellowroclaw
11-09-2018, 20:04
Przepraszam może źle napisałem o tych wymiarach. dokładnie gdy przyłożę trzy metrową łatę to opiera mi się na końcach. I pomiędzy łatą a podłożem są różnice do 10mm. Wiadomo od najniższej wartości :) do maksa. To jest w sumie taka średnia. Ale widziałem w jednym punkcie jest dół na 2cm.

W sumie dla mnie nie ma problemu aby podłoga nie była w poziomie. Problemem jest to, że czasami występują takie doły. Przykładałem na sucho stare panele w to miejsce i niestety w tym miejscu gdzie jest dół panele się uginają.

A podniesienie podłogi o 0,6 cm (czyli listwa tynkarska) nie jest dla mnie problemem.

Dzięki za wszystkie rady.