PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na wymiar



Halszka
09-09-2018, 14:01
Witam,

Czy ktoś z Was kupował kocioł na paliwo stałe do c.o., na specjalne zamówienie? Kto mógłby taki kocioł zmontować? Czy jest to bezpieczne pod względem technicznym? W końcu to byłaby pewnie ręczna robota.

Niestety, po ostatnich ograniczeniach w produkcji i sprzedaży kotłów na paliwa stałe mam problem z doborem kotła do nowowybudowanego domu.

Pozdrawiam

Jarecki79
09-09-2018, 17:43
Co konkretnie masz na myśli?
Co oznacza na specjalne zamówienie? Konkretna strona kosza, inne przyłącza wodne czy jeszcze inna grubsza kombinacja?

mtdeusz
11-09-2018, 15:29
Co za bezmózgowość.
Czy ci durni ludzie w końcu zrozumieją,że do nowego domu nie pakuje się kopciucha na paliwa stałe bo ani to opłacalne,ani zdrowe,ani wygodne i trzeba dopłacać do interesu (zniszczenie komina,spalenie chałupy jak smoła w kominie się zapali.

asolt
11-09-2018, 21:25
Co za bezmózgowość.
Czy ci durni ludzie w końcu zrozumieją,że do nowego domu nie pakuje się kopciucha na paliwa stałe bo ani to opłacalne,ani zdrowe,ani wygodne i trzeba dopłacać do interesu (zniszczenie komina,spalenie chałupy jak smoła w kominie się zapali.

Niestety winne jest państwo, powinien obowiazywac całkowity zakaz instalacji w nowych budynkach kotłow na paliwo stałe. Po co wydawac kolejne miliardy na ograniczenie smogu jednoczesnie pozwalajac na instalację takich kotłow w nowych domach?, dlaczego toleruje sie przekrety i jawne oszustwa architektów w charakterystykach energetycznych. Scisłe ich wypełnienie powoduje znaczny zapotrzebowania na ciepło w stosunku do domów ocieplonych standartowo. To taka hipokryzja władz, wręcz nieudolnosc. W zasadzie nie dziwie sie temu bo tu nawet na forum jestem hejtowany przez forumowych hejterów za słowa o oszustwach architektów.
Niedawno od mojego klienta uslyszałem ze nie odebrano nowego budynku w którym inwestor wbrew obowiazującemu prawu zainstalował kocioł III klacy czyli popularnego smieciucha. To na razie takie małe swiatełko w tunelu, byc moze juz niedługo zajasnieje znacznie mocniej.

Bertha
11-09-2018, 21:52
Tak właśnie Państwo udaje, że robi nam fajnie. Że się stara i takie tam. Udaje również że robi fajnie górnikom a na boczku kupuje węgiel z Donbassu. Dalej szkoda pisać...