PDA

Zobacz pełną wersję : Podajnik Technix mini 25kW



DarM
12-09-2018, 15:08
Witam szanownych forumowiczów. Jestem zmuszony wymienić mój przepalony niestety podajnik APPM-1 na inny, bo ten już nie jest produkowany. Jednym z tych, które da się zaadaptować do mojego kotła SKAM-P Premium 17kW jest podajnik Technix 25kW. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym podajnikiem bo nikt nie chce się odważyć z wyrażeniem opinii na jego temat. Czas mnie goni a ja mam kocioł unieruchomiony. Oczekuję opini

DarM
12-09-2018, 20:37
Widzę, że chyba będę pozostawiony sam na sam z wymianą podajnika. Aż nie chce się wierzyć, że nikt nie może się na jego temat wypowiedzieć. To może zadam inaczej pytanie. Jak on ma się do podajnika APPMd-1, który jest drugim branym pod uwagę. Jest lepszy czy gorszy i dlaczego.

Jarecki79
13-09-2018, 08:25
O tym technixie to na "info.." było pare tematów i userów
APPMd-1 jest produkowany, ale przeszedł od pierwszego wydania kolejna modernizację
* z APPM1 zmieniono na APPMd1
tu zmiany polegały na wykonaniu grubszego odlewu, korekta ślimaka, wersja rozbieralna w połowie ale tez przy okazji niestety zmieniono płyte przyłączeniową a to oznacza,że otwór na palnik pasuje, ale nie pasują śruby, trzeba je uciać flexem, przyłożyć nowy odlew , zaznaczyć markerem punkty, gdzie nawiercić podstawę i skręcić na nowe śruby

* ostatnia modyfikacja o której przed dostawami nikt nie wiedział to zmiany polegające na minimalnym wydłużeniu paleniska, zmianach odlewu w obrębie paleniska, wydłużenie ślimaka i nie wiadomo dlaczego zmieniono ramke mocująca kosza... z tym ostatnim była spora burza i ma to być cofnięte do poprzedniego stanu. nie mniej pewnie to troszke potrwa, bo narobili jakaś serie po nowemu... Teraz jest o tyle bez sensu, że większy palnik ma ramke kosza po staremu a mniejszy nie wiadomo skąd po nowemu