PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana okien po pożarze



szymonu
13-09-2018, 17:31
Cześć

Mierzę się z dość trudnym problemem, którego sam nie ogarnę
Miesiąc temu miałem pożar, w ktorym uszkodzeniu uległ wykusz szklany (4 szyby stałe o wysokości 2,4m oraz drzwi)

Okna wymieni wspolnota mieszkaniowa ponieważ to element elewacji. Zgodnie z zapisami OWU ubezpieczyciela okna mają być niegorsze niż zainstalowane pierwotnie. Dostałem ofertę od firmy A (montującej okna pierwotnie 8 lat temu) z tym że systemy produkowane wtedy nie są już produkowane i wysłali mi ofertę na systemach bluEvolution 73 informując że uzwgędnili poprzednie systemy i parametry okien

Wymiana okien przez firmę A to koszt 13000zł
Wymiana okien przez firmę B to koszt 7200zł

MIAŁEM:
profile foris 501
współczynnik Rw okna 38db
szklenie szyba RW - 40 Stadip 44,1 Si Plx/16Ar/Plth U 6mm
okucia MACO MULTI TREND


Jedno z okien firmy A ma taką specyfikację

Szerokość okna: 910
Wysokość okna: 2550
System: bluEvolution 73
Typ: HO1221//HO1721
Rodzaj okuć: MACO
Okleina: Okleina zewnętrzna
Kolor profilu: złoty dąb 51
Kolor uszczelki: czarna
Kolor osłonek: Biały
Kolor klamki wewn.: Biały
Pakiet szybowy: Planiclear 6/18SP szary/VSG SI 44.1 Plth.XN
Listwy przyszyb. FIX: Listwa przyszybowa standard biały U:czarna


A jedno z okien firmy B taką:

stałe FIX 910 x 2550
System: Aluplast 4000 Prosty
Kolor Profili: 223 zewn. złoty dąb
Szyba : 6/14/6 CR SZ
Kolor osłonek: R07.2 Biały
Współczynnik Uw Okna: 0,00
Listwa : SOFT-LINE
Izolacja akustyczna 30≤Rw≤39
Uszczelka : Czarne

Ja się w tych symbolach jako laiki połapać nie mogę. Czy okno firmy B jest wyraźnie gorsze od okna firmy A? Jeśli wspolnota chce wybrać tańszą ofertę to fajnie jakbym miał argumenty ze nie opdowiadają parametrom oknie sprzed pożaru.

Bardzo dziękuje jeśli ktoś jest w stanie mi cos o tych oknach powiedziec. Boję się ze wspolnota wybierze znacznie tańszą ofertę a mi się pogorszy jakość mieszkania
Oczywiście dysponuję ofertą firmy A i firmy B w PDF'ach ale nie wiem czy jest sens załączac


Pozdrawiam

finlandia
14-09-2018, 08:05
Jest sens, bo z tego co piszesz nie wszystko wynika.

szymonu
14-09-2018, 14:49
Ponieważ oferty zawierają dane wrażliwe (moje dane,dane adresowe itd) i są w PDF nie chcę ich załączać
Mogę dać link na PW gdybyś chciał do tego zerknąć

finlandia
15-09-2018, 06:26
OK, to powiem tak:
- miałeś "normalne" okno ale z dobrą akustycznie szybą.
W tej chwili oferta tańsza zawiera znacznie słabszy akustycznie pakiet a podany współczynnik Rw jest nieczytelny - nie wiadomo czy 30 czy 39 dB a to ogromna różnica.
Możesz też podejść z miarką- aluplast 4000 ma głębokość 70 mm (miałeś chyba 72mm) a Brugman (bo to wcale nie bluevolution tylko stary, sprawdzony Brugmann) - ma 73mm.