PDA

Zobacz pełną wersję : Defro Sigma E - pierwsze ustawienia



jjolorin
14-09-2018, 11:22
Witam,
Kupiłem piec Defro Sigma E:
https://www.defro.pl/p,172,sigma-e.html
Podłączyłem piec w tym tygodniu żeby wygrzać podłogówkę.

Po podłączeniu piec został wstępnie skonfigurowany i rozpalony. Dostałem informację że teraz muszę go ustawić pod siebie.
I tutaj pojawiają się problemy bo nie wiem do końca jak to zrobić.
Mam wrażenie że spadający popiół jest niedopalony - są w nim czarne kawałki węgla, które wg mnie mogły by się jeszcze palić.
Kiedy piec pracuje w trybie podtrzymania, po otwarciu drzwi od kotła na kotłownię wylatuje czarny dym.
Dodatkowo mam wrażenie że komora spalania zaczyna zarastać sadzą. Minęły dopiero 2 dni od uruchomienia pieca i wydaje mi się że jeśli piec będzie zarastał w takim tempie to długo nie pociągnie.
Piec został wstępnie skonfigurowany:
temperatura zadana: 55 st C
korekta powietrza: 6%
moc kotła: 100%
pid: włączony
tryb nadzoru:
czas podawania: 1 s
przerwa podawania: 6 minut
czas pracy wentylatora: 20 s
czas przerwy wentylatora: 7 minut
siła nadmuchu: 40
przedmuchy w pracy: wyłączone
Co mogę zmienić w ustawieniach żeby kocioł tak nie zarastał i żeby węgiel dopalał się do końca?
Dzięki za pomoc

Nix
14-09-2018, 13:22
Po podłączeniu piec został wstępnie skonfigurowany i rozpalony. Dostałem informację że teraz muszę go ustawić pod siebie.
I tutaj pojawiają się problemy bo nie wiem do końca jak to zrobić.


Ale pierwszego uruchomienia dokonał autoryzowany serwisant ? A co instrukcja mówi konkretnie o
"własnych nastawach" ? Bo masz i chcesz zachować gwarancję ?

eliks
14-09-2018, 13:26
Instalator wziął kasę za pierwszy odpał kotła? Pewnie wziął i jako wykwalifikowany hydraulik musi podpisać protokół i wg cieplomierza w jego gestii jest dokończyć robotę.

Jaki masz duży kocioł i jako metraż do grzania? Nowy dom?