PDA

Zobacz pełną wersję : moja kuchnia :-)



Poznanianka
29-04-2005, 11:33
wszyscy się chwalą swoimi domami, to ja też :D Przed wyborem kuchni obejrzałam wszystkie możliwe zdjecia z forum, przeczytałam wszystko, co na temat kuchni napisano... i oczywiscie i tak nie udało się uniknąć paru błędów.
Pokażę moją kuchnię, żeby inni też się mogli na błędach uczyć :-)

http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276297_imgp0627.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276304_imgp0631.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276305_imgp0632.jpg

Poznanianka
29-04-2005, 11:41
a jakie popełniłam błędy ?
- zainstalowałam halogenki w podwieszanym suficie, nie wiedząc jeszcze, że będę miała słupek z piekarnikiem - teraz jeden z halogenów swieci tylko na "sufit" słupka
- zmywarkę umieściłam w rogu, obok szafki narożnej, przez co nie mogłam zamontować relingu do otwierania drzwi do szafki - blokowałyby drzwi od zmywarki
- kupiłam zlew deante, który jak się okazało nie jest przystosowany do mocowania w tak grubych blatach - trzeba było używać różnych kombinacji alpejskich, żeby go jednak przykręcić
- zdecydowałam się na długie relingi jako uchwyty - muszę uważać, bo przy otwieraniu koniec relinga uderza w sąsiednią szafkę (na szczęscie tylko jednej szafki to dotyczy, ale za to często otwieranej - od śmieci)...
- mam dość duża kuchnię 16 m, ale też dużo drzwi i okien - jedne do spiżarni, drugie na korytarz, trzecie duże wejscie do salonu, czwarta ściana z oknami...
- otwór między kuchnią a salonem najpierw był większy teraz mniejszy, ale przez to nie udało się zachowac gniazdka do lodówki - trzeba używać przedłużacza...

Poznanianka
29-04-2005, 11:50
http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276322_imgp0620.jpg
płyta gazowa miała wypaść dokładnie między gniazdkami - nie wyszło...Pod spodem w szafce jest kosz, którego rura przeszkadzała w przesunięciu płyty w lewo...

Poznanianka
29-04-2005, 11:54
http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276320_imgp0624.jpg
komódka ze szklanymi drzwiami ustawiona zostało dokładnie na ścianie, na którą otwierać się będą drzwi - będę drżeć za każdym razem o całość tej szyby, szczególnie, gdy moje dziecko będzie wpadać z impetem do kuchni

pod blatem obok szafki bedzie jeszcze dostawiony stojak na butelki (np szampana, którego otworzymy jak już się całkiem wprowadzimy...)

Paty
29-04-2005, 12:46
Ciekawa jestem czy tą kuchnię zaprojektowałaś sama czy zleciłaś wykonawcy mebli?

Bo jeżeli sama to błędy można wybaczyć, ale jeżeli ktoś kto robił kuchnie w ten sposób ją zprojektował to jest .........partaczem. Nie zna się zupełnie.
Ale mimo wszystko jest ładnie. :wink: Mam kuchnię w identycznym stylu.

Pozdrawiam Paty.

Poznanianka
29-04-2005, 13:07
to kuchnia Ikei, więc sama wymyślałam, ustawiając szafki w głowie. Gdyby takie błędy popełnił projektant byłaby awanturka :evil: Ale sobie wybaczę :D

joan
29-04-2005, 13:57
Tez będę miała dużą (ok, 15 m kw) kuchnię. Czy możesz powiedzieć ile wyniosły takie mebeli z IKEI?

Poznanianka
29-04-2005, 14:04
wszystko (szafki, blaty, cokoły, nózki, czyli all inclusive) bez sprzętu AGD - około 6000 zł + montaż - ok.10 % ceny (do negocjacji...)

Tom_Poznan
29-04-2005, 15:30
bardzo ładna kuchnia :o :lol: :wink:

Co do błędów - to któż ich nie popełnia? ...

Za ok. 2 tygodnie (mam nadzieję) zjedzie moja kuchnia i mam nadzieję
... że błędów nie będę miał więcej :cry:

LICZĘ SIĘ Z NIMI!!!!!!


Kuchnia jest SUPER!
Pozdrawiam

alfreda
29-04-2005, 19:29
Piękna ta kuchenka , a że z błędami ...cóż każdy z nas ma takie kruczki" trzeba najpierw zamknąć żeby otworzyć" itp. Normalka..Ale jakbyś nie napisała to nikt :lol: :lol: postronny nie miałby świadomości tej . Liczy się EFEKT. A ten JEST i to najważniejsze...

aha26
29-04-2005, 19:42
DAj spokoj!Bledami wogole sie nie przejmuj,wazne ,ze jest ladna :D

Tommco
29-04-2005, 22:07
Czy masz w pomieszczeniu kuchni wentylację, czy tylko okap podłączony do komina...? A może okap z filtrem węglowym? Jak możesz to daj znać, bo ja właśnie się gryzę z myślami...

Pozdrawiam

PS. Kuchnia bardzo ładna...a błędy do wybaczenia. I tak masz pewnie dzką satysfakcję, że taką ładną kuchnię zaprojektowałaś :)

Pozdrawiam raz jeszcze

T.

Ew-ka
30-04-2005, 12:39
bardzo ładnie , ale GDZIE JEST LODÓWKA ???? ta najwieksza zawalidroga spędzała mi sen z oczu w ostatnim czasie ....Bardzo podobnie bedzie u mnie plyta elekt. ( na granicy blatów i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie , ale innego u mnie nie mozna było zastosować )
Napisz jak sie przy niej stoi ,czy jest wygodnie i praktycznie ............ 8)

Poznanianka
04-05-2005, 06:51
do Tommco - okap kuchenny, podłączony do osobnego kanału jest z filtrem węglowym, dodatkowo w kuchni są zainstalowane kanały wentylacyjne, połączone w poddaszu do zbiorczej instalacji...

do Ewki- lodówka na razie jest wirtualna, stoi w starym mieszkaniu,ale stać będzie albo w spiżarni (wejscie z kuchni) albo tam, gdzie stoi na zdjęciu takie stare krzesło ;-)
Umiejscowienie blatu jest ok, wprawdzie wyklucza to gotowanie w dwie osoby (nie da się dojść), ale w pojedynkę nic nie przeszkadza...

Poznanianka
04-05-2005, 09:44
http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/283860_imgp0761.jpg
Długi weekend cięzko przepracowany zaowocował firankami w kuchni :D

kacha110
05-05-2005, 20:40
Kuchnia mi się bardzo podoba mimo błędów, których pewnie nikt opócz domowników nie widzi :)

Chcę mieć dokładnie takie same meble, chociaż zastanawiam się czy oszklenie w ramkach czy aluminium.
Jakie to wybarwienie ?
Cokół też chcę alu, ale pytanie mam odnośnie blatu.
Widzę, ze to jest blat 38mm, ale jaki ?
Laminat ? Laminat wykończony aluminium ?
Nie widać dokładnie stąd moje pytanie :)

Poznanianka
09-05-2005, 06:43
wybarwienie to sredni brąz (adel IKEA), blat jest laminowany z aluminiowymi obrzeżami...

kacha110
09-05-2005, 08:57
dzięki :)

kaskaa
09-05-2005, 16:23
do Ewki- lodówka na razie jest wirtualna, stoi w starym mieszkaniu,ale stać będzie albo w spiżarni (wejscie z kuchni) albo tam, gdzie stoi na zdjęciu takie stare krzesło ;-)
Umiejscowienie blatu jest ok, wprawdzie wyklucza to gotowanie w dwie osoby (nie da się dojść), ale w pojedynkę nic nie przeszkadza...

Zanim wstawisz lodówkę do spiżarki zastanów się czy to dobre miejsce. Aby sięgnąć po każdy produkt będziesz chodziła do spiżarki? :(

A propos szafki ze szklanymi drzwiami i drzwiami do kuchni - istnieją jakieś odbojniki, które ograniczają możliwość maksymalnego rozwarcia drzwi. Kiedyć montowano je do podłogi - teraz są może jakieś inne patenty.

Sonika
18-05-2005, 14:10
Bardzo ładna kuchnia :lol: :lol: :lol: i dzięki że podzieliłaś się z nami swoimi uwagami.

A więcej zdjęc wkleisz?

SławekD-żonka
19-05-2005, 07:32
Podoba mi sie Twoja kuchnia :D a ja na razie taka ciemna masa w tych sprawach jestem, że te błędy trzeba mi było palcem pokazać :oops:

Yogi66
19-05-2005, 07:58
a jakie popełniłam błędy ?
- zainstalowałam halogenki w podwieszanym suficie, nie wiedząc jeszcze, że będę miała słupek z piekarnikiem - teraz jeden z halogenów swieci tylko na "sufit" słupka
- zmywarkę umieściłam w rogu, obok szafki narożnej, przez co nie mogłam zamontować relingu do otwierania drzwi do szafki - blokowałyby drzwi od zmywarki
- kupiłam zlew deante, który jak się okazało nie jest przystosowany do mocowania w tak grubych blatach - trzeba było używać różnych kombinacji alpejskich, żeby go jednak przykręcić
- zdecydowałam się na długie relingi jako uchwyty - muszę uważać, bo przy otwieraniu koniec relinga uderza w sąsiednią szafkę (na szczęscie tylko jednej szafki to dotyczy, ale za to często otwieranej - od śmieci)...
- mam dość duża kuchnię 16 m, ale też dużo drzwi i okien - jedne do spiżarni, drugie na korytarz, trzecie duże wejscie do salonu, czwarta ściana z oknami...
- otwór między kuchnią a salonem najpierw był większy teraz mniejszy, ale przez to nie udało się zachowac gniazdka do lodówki - trzeba używać przedłużacza...

Dodaj jeszcze usytuowanie kontaktów w części jadalnej domu na wysokości 1/3 ściany. Mnie ich natrętny widok razi.

http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/283860_imgp0761.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy/6198/13669/previews/276320_imgp0624.jpg

Poza tym kuchnia jest ładna. Uroku dodaje fotografiom oswietlenie.
Pozdrawiam.

Teska
19-05-2005, 08:28
Poznanianka


mam zapytanie odnosnie tej szafki ( na którą otwierają sie drzwi) powiedz czy to tez szafka z Ikei jesli tak to jak to sie nazywa i czy były takie szafki o połowe ciensze i wyzsze?? idealnie kolorystycznie mi pasuje w kąt jadalny

Poznanianka
19-05-2005, 09:48
Teska, szafka za drzwiami też jest z IKEI, ale "wykombinowana" z szafki wiszącej. Powinna wisieć, u mnie stoi na dokupionych nóżkach... Możesz mieć tą szafkę w każdym systemie z IKEI, dokupujesz tylko wybrane drzwi i panele z boku pod kolor reszty szafek

Poznanianka
19-05-2005, 09:52
Yogi66 napisał
"Dodaj jeszcze usytuowanie kontaktów w części jadalnej domu na wysokości 1/3 ściany. Mnie ich natrętny widok razi. "

Specjalnie dobrałam tak wysokość kontaktów, ta część ze stołem jest częścią "jadalną" tymczasowo... Kontakty, czego może nie widać, są kolorystycznie dobrane do cokołów i blatu (Berker Modul Star), więc nie "rażą" ... Chyba że wsadzi się widelec do środka, co niedawno próbował uczynić mój mały bratanek.... :)

Teska
19-05-2005, 15:57
Poznanianka


dzieki bardzo.wiec nalezy wybrac sie do Poznania :lol: :lol: choc blizej mam do berlinskiej Ikei :lol: coiekawe czy mozna z tego sklecic narozna szafke...taka najbardziej by mi pasowała

Teska
19-05-2005, 15:58
no i jeszcze jedno: ten blat to aluminium???

19-05-2005, 16:18
napisz jaki to model mebelków tzn jaka jest ta IKEowska nazwa tworzywo i kolorek

mnie sie bardzo podobają, te halogenko tez ... fajniutki klimacik

Nina Mirgos
20-05-2005, 07:59
Czy dobrze widzę?

Osprzęt AGD masz Whirlpoola?
Zadowolona jesteś?

Poznanianka
20-05-2005, 08:21
Teska, tak blat to aluminium - tzn z aluminium są tylko boki, powierzchnia pokryta jest szarym laminatem. Z blatem już miałam problem - pękł pod baterią zlewozmywakową - okazało się, że wina leży po stronie IKEI - laminat nakleili na miekką stronę blatu zamiast na tą specjalnie wzmocnioną. W poniedziałek czeka mnie wymiana - oczywiście na koszt IKEI...

Pablo - kolor mebli to adel średni brąz
http://www.ikea.com/PIAimages/29938_PE117703_S3.jpg
w środku są szafki podstawowe - białe, do tego dochodzą tylko fronty i boki w wybranym kolorze...

Nina - z Whirpoola mam tylko zmywarkę i NIE jestem zadowolona. Po pierwszych trzech myciach się wyłączyła, elektryczne wskaźniki poziomu soli i nabłyszczacza szaleją i nie pokazują prawdy,w przyszłym tygodniu serwis będzie wymieniał pompę, bo ponoć za głośno chodzi...
Reszta sprzętu to Bosh (piekarnik) i Mastercook (płyta gazowa) - z tego jestem zadowolona...

Sonika
20-05-2005, 20:13
Bardzo ładna kuchnia, łazienka i ten kawałek domu, który udało mi sie podglądnąć.
Nic się nie martw - każdy z nas popełnia jakieś błędy. Jak nie z kuchnią, to z czymś innym.

Napisz proszę jaką farbą malowałaś hol i czy to jest kolor kremowy?

Poznanianka
30-05-2005, 12:39
Sonika, skoro pytasz o kremowy kolor, to chyba chodzi ci o mój "salon" a nie hol... Hol jest ciemnobrązowy (farba "gorące kakao" firmy PARA) a duży pokój to Dulux beżowy (chyba się nazywał "piasek pustyni")

Sonika
30-05-2005, 18:27
Dzięki, rzeczywiście trochę pomyliłam pomieszczenia :oops: :oops: :oops: .

Gorące kakao też jest śliczne :D :D :D

niesia
01-06-2005, 15:51
Urocza kuchenka:)
Ja też pierwotnie chciałam urządzić swoją kuchnię meblami z Ikea ale ostatecznie zdecydowałam sie aby zaprojektował mi ją ktoś z fachową wiedzą...i nie pomyliłam się. Zaufałam profesjonaliście i jestem strasznie ze swojej kuchni zadowolona:) czy jest wolna od błędów? ;) Nie wiem, dla mnie jest bardzo funkcjonalna.
Mogę polecić zainteresowanym tego projektanta na prv :)

SławekD-żonka
02-06-2005, 07:46
Urocza kuchenka:)
Ja też pierwotnie chciałam urządzić swoją kuchnię meblami z Ikea ale ostatecznie zdecydowałam sie aby zaprojektował mi ją ktoś z fachową wiedzą...i nie pomyliłam się. Zaufałam profesjonaliście i jestem strasznie ze swojej kuchni zadowolona:) czy jest wolna od błędów? ;) Nie wiem, dla mnie jest bardzo funkcjonalna.
Mogę polecić zainteresowanym tego projektanta na prv :)

To ja poproszę, może skorzysam :D

Sonika
12-06-2005, 16:21
Co u Ciebie?
Dawno się nie odzywałaś.
Mieszkasz już?

Poznanianka
13-06-2005, 07:38
Jeśli pytanie Soniki było do mnie :D to odpowiadam:
mieszkam już :D I to jest takie niesamowite uczucie, jak już człowiek mieszka w nowym domu...Oczywiście nadal odkrywam czasem jakieś niedoróbki, ale nic to w porównaniu z radością, jaką na co dzień się odczuwa, wracając po pracy do własnego domu :D

Sonika
22-06-2005, 07:14
To serdecznie gratuluję przeprowadzki i trochę Ci zazdroszczę :wink:
Niedoróbkami to się wogóle nie przejmuj - kto z nas ich nie popełnił?

Najważniejsze, że mieszkasz i cieszysz się swoim ślicznym domkiem.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Sonika

NatkaB
22-06-2005, 10:53
komódka ze szklanymi drzwiami ustawiona zostało dokładnie na ścianie, na którą otwierać się będą drzwi - będę drżeć za każdym razem o całość tej szyby, szczególnie, gdy moje dziecko będzie wpadać z impetem do kuchni
fakt... ja planując kuchnię musiałam się kierować wyobraźnią - czegóż to nie wymyśli moja trzylatka-tornado... Dlatego też narazie wybrałam "wersję przejściową", a za kilka lat będę wymieniac fronty