PDA

Zobacz pełną wersję : Otwór w wielkiej płycie i szukam architekta



jagvem
29-04-2005, 11:54
Witam,
Planuję wykonać otwór w ścianie nośniej wielkości typowych drzwi.
Wiem, że technicznie jest to możliwe.

Jednak nie mogę znaleść architekta, który by się podjął projektu i wyceny takiej przebudowy.
Każdy twierdził że się NIE DA!

Czy ktoś zna takiego, który podejmie się pomiarów i wyceny w Krakowie?

Zgóry dziekuję za wszelkie sugestie

robert_72
29-04-2005, 13:13
Nie szukaj architekta tylko konstruktora z uprawnieniami. Cena myślę że ok. 300PLN (szkoda ze to daleko od mojej miesciny :( ). Jak rozumiem jest to ściana nośna więc obowiązuje pozwolenie na budowe (bez decyzji).
PZDR

Majka
29-04-2005, 13:13
no i zgoda właściciela :roll:

robert_72
29-04-2005, 13:24
Oczywiście zgoda właściciela :oops: musi być. Jeszcze wypis i wyrys z ewidencji gruntów, mapka do celów opiniodawczych, oświadczenie o kompletności dokumentacji, plan BIOZ, ksera uprawnień, oświadczenie o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane. Chyba wsio
PZDR

Geno
29-04-2005, 14:05
Otwór w wielkiej płycie? Zależy czy ściana poprzeczna czy wzdłużna - jeżeli poprzeczna to raczej się nie da.

robert_72
29-04-2005, 14:18
Otwór w wielkiej płycie? Zależy czy ściana poprzeczna czy wzdłużna - jeżeli poprzeczna to raczej się nie da.
Ludzie co wy mowicie????? Mozesz mi powiedziec jakie to ma znaczenie czy ściana poprzeczna czy wzdłużna?????? :D :D :D :D

Geno
29-04-2005, 15:59
Otwór w wielkiej płycie? Zależy czy ściana poprzeczna czy wzdłużna - jeżeli poprzeczna to raczej się nie da.
Ludzie co wy mowicie????? Mozesz mi powiedziec jakie to ma znaczenie czy ściana poprzeczna czy wzdłużna?????? :D :D :D :D

To ,że jadna jest osłonowa (wzdłużna do osi budynku) a druga jest nośna (poprzeczna)

jagvem
29-04-2005, 16:36
Przypuszczam :) ze ta moja jest poprzeczna (pomiedzy kuchnia i najmniejszym pokojem).
A czy ktoś robił już takie przeróbki?

Carrrlos
30-04-2005, 15:31
zaznaczam, nie jest to profesjonalne podejscie :lol:
na któym piętrze mieszkasz vs. ile pięter ma budynek?

robert skitek
30-04-2005, 16:53
da się obojętnie w jakiej scianie - czy podłużnej czy poprzecznej.
problem prawdopodobnie z tym, ze z tym jest duzo biegania, i zalatwiania.
chcesz otwór na jedne małe drzwi i po prostu nikt nie wie jak Cie skasowac. dla architekta to narysowanie w 10 minut, dla konstruktora policzenie w 10 minut. Więcej czasu na przygotowanie samego projektu, ekspertyzy itp... No i pewnie robia wieksze rzeczy (to chyba nic dziwnego) i nie chcą się babrać takim mikroskopijnym projektem

Joasia
30-04-2005, 21:56
Robert, zwięźle i zrozumiale :D I bardzo prawdziwie...

Geno
01-05-2005, 01:40
Zależy jeszcze od systemu i od tego czy jest to ściana betonowa czy żelbetowa - w drugim przypadku to właściwie jest pies pogrzebany......

robert skitek
01-05-2005, 01:57
Zależy jeszcze od systemu i od tego czy jest to ściana betonowa czy żelbetowa - w drugim przypadku to właściwie jest pies pogrzebany......
sciana zelbetowa nie jest zadnym problemem. generalnie kazde sciany w wielkiej plycie są zbrojone

Geno
01-05-2005, 10:08
Zależy jeszcze od systemu i od tego czy jest to ściana betonowa czy żelbetowa - w drugim przypadku to właściwie jest pies pogrzebany......
sciana zelbetowa nie jest zadnym problemem. generalnie kazde sciany w wielkiej plycie są zbrojone


Sczerze mówiąc wielka płyta i wielki blok są mi obce bo się raczej stalami zajmuje ale powiedz mi co zrobisz w ścianie żelbetowej zbrojonej siatką - chyba ,że wykonanie wzmocnień - niemniej jednak akurat z tym się nie spotkałem.

jagvem
09-05-2005, 12:36
zaznaczam, nie jest to profesjonalne podejscie :lol:
na któym piętrze mieszkasz vs. ile pięter ma budynek?
Moje mieszkanie jest na 3 piętrze w 4-piętrowym bloku.
Ale słyszałm ze to i tak nie ma znaczenia - mówili to Ci, którzy nie chieli się tego podjąć