PDA

Zobacz pełną wersję : Metna woda w nowej studni glebinowej. Pomocy



Slawek507
19-09-2018, 19:28
Witam, mam problem ze studnia glebinowa wywiercona 2 tygodnie temu. Studnia ma glebokosc 35m i listro wody zaczyna sie na 6 m od gory. Wode pompuje pompa o wydajnosci okolo 10l/min. Strednica rury studziennej ma 125mm odwiert byl robiony srednica 220mm. Najpierw pompe wpuscilem na 10 m bo tak mi studniaz kazal ale teraz opuscilem na 34m. Pompuje juz 2 tygodnie a mam dalej metna woda jest z mulem bez piasku i innych zanieczyszczen. Czy ta studnia oczysci sie kiedykolwiek? Ile taka studnia powinna sie czyscic? Czy moze robie cos nie tak? Doadam jeszcze ze pompuja wode lustro wody wogole nie opada. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

qbek17
20-09-2018, 08:27
Witam, mam problem ze studnia glebinowa wywiercona 2 tygodnie temu. Studnia ma glebokosc 35m i listro wody zaczyna sie na 6 m od gory. Wode pompuje pompa o wydajnosci okolo 10l/min. Strednica rury studziennej ma 125mm odwiert byl robiony srednica 220mm. Najpierw pompe wpuscilem na 10 m bo tak mi studniaz kazal ale teraz opuscilem na 34m. Pompuje juz 2 tygodnie a mam dalej metna woda jest z mulem bez piasku i innych zanieczyszczen. Czy ta studnia oczysci sie kiedykolwiek? Ile taka studnia powinna sie czyscic? Czy moze robie cos nie tak? Doadam jeszcze ze pompuja wode lustro wody wogole nie opada. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Wstaw tam kilka razy mocniejszą pompę i wtedy zrób pompowanie. W tej chwili to ty ledwo sączysz tą wodę...

Jastrząb
20-09-2018, 08:37
Witam, mam problem ze studnia glebinowa wywiercona 2 tygodnie temu. Studnia ma glebokosc 35m i listro wody zaczyna sie na 6 m od gory. Wode pompuje pompa o wydajnosci okolo 10l/min. Strednica rury studziennej ma 125mm odwiert byl robiony srednica 220mm. Najpierw pompe wpuscilem na 10 m bo tak mi studniaz kazal ale teraz opuscilem na 34m. Pompuje juz 2 tygodnie a mam dalej metna woda jest z mulem bez piasku i innych zanieczyszczen. Czy ta studnia oczysci sie kiedykolwiek? Ile taka studnia powinna sie czyscic? Czy moze robie cos nie tak? Doadam jeszcze ze pompuja wode lustro wody wogole nie opada. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Pompowanie oczyszczające u mnie trwało 12h, cała noc. Pompą o wydajności kilku tysięcy litrów /h
To co Ty robisz (600l/h) cięzko nazwać pompowaniem oczyszczającym. Za mały przepływ. Na codzień przecież będziesz korzystał z większego przepywu, typowa pompa głebinowa ma kilkukrotnie większą wydajność niż 600l/h. Nawet jak się coś oczywsci a wsadzisz mocniejsza pompą to znowu zzznie leciec syf, którego słabiutka pompa nie dała rady ruszyć. Czyszczenie powinno być zrobione MOCNĄ pompą, mocniejszą niż będziesz uzywał na codzień. Mocna pompa wyczyści warstwe wodonośną z najdrobniejszego syfu to pompa słabsza niczego już nie ruszy.
To tak na zdrowy chłopski rozum.

Moim zdaniem pompowanie oczyszczające powinno być w gestii studniarza. Zakończone sukcesem oznacza że zbudował studnie:
- zakonczoną w dobrej wydajnej warstwie wodonośnej.
- poprawnie ofiltrowaną
- poprawnie zaizolowaną od góry
- wykonane "ruską" pompą której pył i drobny piasek nie zaszkodzą - Ty skąd masz taką wziąść?

U mojego sąsiada był taki partacz, który wsadził rure i pojechał. Zostawił telepiącą się rure w odwiercie bez nijakiego zabezpieczenia. Studnia był zakończona w kurzawce pewnie, bo sąsaid przez miesiąc wypompował pokaźną kupkę dobniutkiego muły zacierajac 2 pompy. Po miesiacu woda zupelnie przestałą płynąc.

Slawek507
13-10-2018, 05:46
Witam. Kupilem pompe glebinowa o wydajnosci 4,2 m3 na godzine i po 2 dniach studnia sie oczyscila :D woda kryształ:D pompe wykorzystam do przyłacza do domu. dzięki za wszystkie bardzo trafne odpowiedzi:yes::D