PDA

Zobacz pełną wersję : Podklad i lakier do parkietu i boazerii



polcad
22-09-2018, 22:59
Mam na podlodze parkiet jesion i boazerie z sosny/swierku.
Najpierw podloga. Nie che przyciemniac koloru drewna. Ma pozostac jasny jak najdluzej. Che natomiast wyciagnac naturalne uslojenie drewna.
Jaki podklad zastosowac? Wodny czy alkoholowy czy rozpuszczalnikowy? Jakies konkretne? Lakier planuje poliuretanowy po, ale prosze mnie poprawic jesli to nie tak.
Teraz boazeria. Zalozenia te same, tzn nie che przyciemniac koloru drewna. Ma pozostac jasny jak najdluzej. Che natomiast wyciagnac naturalne uslojenie drewna. Tak samo, jak uzyskac ten efekt? Jaki podklad i jaki lakier? Che uniknac koloru "starej boazerii". Boazeria jest blisko slonecznego okna.
Wydaje mi sie, ze lepszy bedzie lakier na boazerie, ale byl tez pomysl od fachowca, zeby ja zaolejowac. Nigdy nie malem nic olejowanego i nie wiem jak to sie sprawdza. Np. czy jak ktos sie oprze w bialej koszuli to nie bedzie mial tlustych plam?

cob_ra
23-09-2018, 11:22
Uderz do Remmersa do przedstawiciela na mazowieckie i łódzkie, moge podać namiary z kim ja się kontaktuje w sprawach malowania drewna. Gość naprawdę zna rynek i poleci najlepszy produkt w nie koniecznie niskiej cenie.

Ja malowałem u siebie ich produktami pierwszy raz lakierem parkietowym, potem podbitke, teraz deskę tarasową a niebawem kolejna partia materiału do barierki i ogrodzenia drewnianego.