PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka działowa w trudnych warunkach. Z czego?



dagzer
23-09-2018, 16:57
Witam.
W sypialni o wymiarach 5,5 m na 7 m poddaszu ma stanąć scianka dzialowa z drzwiami na środku. Wydzielona ma zostac garderoba. Sufit na poddaszu z gk na podlodze podlogowka wodna. Scianka ma miec 5,5 m długości. Zastanawiam sie z czego wykonac te scianke. Opcje sa dwie. Konstrukcja gk i murowana z bloczkow komorkowych.
Za opcja ze scianka z gk przemawia fakt iz mozna ja szybciej postawic i taniej. Łatwiej mozna przymocowac ja do sufitu bo przykrece stelaż do profilu w suficie. Gorzej z mocowaniem u dołu bo ryzyko z kolkowaniem profila.
Opcja z murowaniem to dluzsze i drozsze rozwiazanie. Wiekszy ciężar. Pod sypialnia jest garaz tych samych wymiarow. Problem tez z przytwierdzeniem do sufitu. Jedyny plus jaki widze to mozliwosc wieszania półek na scianie.
Proszę o wasze spostrzeżenia

Andrzej733
23-09-2018, 18:34
Rurki z wodą znajdź higrometrem lub wahadełkiem przy napuszczaniu wody (to dla otwartych umysłów)

samotnik
23-09-2018, 18:56
Higrometrem?!?!

dagzer
24-09-2018, 06:28
Za mało rzeczowe odpowiedzi z góry dziękuję.

jak_to_mozliwe
24-09-2018, 10:44
Może pierwsza warstwa z bloczków komórkowych, a na tym ustawić ściankę z GK? Na takiej ściance półki te można powisieć - kwestia wymierzenia i przykręcenie wieszaków do stelaży, więc jeśli na tym etapie to zaplanujesz to nie powinno być problemu. W ostateczności taką ściankę można wzmocnić i drugą warstwę płyt KG lub sklejkę.

dagzer
24-09-2018, 13:08
To juz jest cos...dobry pomysl do przeanalizowania

piotrecki
25-09-2018, 22:40
Jak masz alternatywę beton komórkowy vs. płyta GK to ja bym szedł w płyty. Działówki z betonu są tragiczne akustycznie, więc moim zdaniem nie warto tego murować. To nie Porotherm z 45 decybelami... Tyle, że nie postawisz tak długiej ściany działowej z ceramiki bez podciągu od dołu...