PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odizolować się akustycznie od sąsiada (dom bliźniak)?



Henryk123
29-04-2005, 19:18
Witam!
Za miesiąc zaczynam budowę drugiej połówki bliźniaka. Ponieważ pierwsza już stoi od kilkunastu lat, mój dom będzie całkowicie zdylatowany od sąsiada. W związku z tym, będzie posiadał swoją ścianę nośną do strony sąsiada, wykonaną z pustaków U220 na grubość 25cm. Sąsiad to porządne chłopisko, ale mimo tego, chciałbym polepszyć izolacyjność akustyczną tej ściany. W tym momencie mogę jeszcze wybrać sposób realizacji:
1) od wewnątrz systemem ISOVER-Optima Sonic - rozwiązanie proponowane przez kierownika budowy.
2) od zewnątrz - wstawiając pomiędzy moją ścianę a ścianę sąsiada jakiś
materiał izolacyjny.

Mnie bardziej podoba się rozwiązanie drugie ponieważ, wewnątrz domu będzie "normalna" ściana na której można będzie łatwo coś zawiesić (np. umywalka, kibelek), będzie można zwyczajnie poprowadzić instalację elektryczą, itp. Jednak w tym przypadku nie wiem z czego wykonać warstwę izolacji. Bardzo dobrze izoluje wełna, ale co będzie, gdy z jakiegoś powodu pomiędzy bliżniaki dostanie się woda i wsiąknie we wspomnianą wełnę. Więc może inaczej - jak?
Może ktoś już borykał się z podobnym problem ?
Jak waszym zdaniem zrobić to dobrze i niekoniecznie drogo ?

Pozdrowienia

FREDY
29-04-2005, 22:07
Daj wełnę w środekpotem ścianę z jakiegoś ciężkiego materiału U220 albo silka.No i zrób tak obróbkę blacharską pomiędzy budynkami żeby nie dostawała się tam woda. Zresztą na jakikolwiek rozwiązanie się zdecydujesz to i tak musisz zapewnić że będzie tam sucho.

Sp5es
29-04-2005, 23:51
Dokładnie tak jak pisze Fredy.
Wszystkie systemy wewnętrzne to drogie rozwiązania.
Masz jeszcze bardzo dobre systemy wewnętrzne firmy Ecophone.
Ale to straszna kasa.

Lepiej zwykła ordynarną wełne i przyzwoite obróbki blacharskie.

Jeje
30-04-2005, 00:54
Jak normalnie zrobiona izolacja (cztaj: superfachowaekipazpoleceniaitrzebabardzodługoczek aćbotaka ekipamabardzozajęteterminy) to nie ma prawa być takie sąsiędztwo uciążliwe co wiem ze swojego doświadczena, cześć