PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka w garażu - półsuchy beton ?



golytm
26-09-2018, 09:58
Witam,

Potrzebuję zrobić wylewkę w garażu i zastanawiam się jak się za to zabrać
Obecnie wylany jest chudziak na folii i stoi to już 5 sezon. Na to chciałbym wylać 6 cm docelowej wylewki która docelowo będzie pokryta żywicą. Bez żadnego styropianu.
Czy zastosowanie tutaj półsuchego betonu sprawdzi się ?
Co innego proponujecie ?

Dziękuję za odpowiedzi :)

golytm
26-09-2018, 21:41
Hej,

Zastanawiam się nad betonem - najlepiej byłoby bezpośrednio z betoniarni, niestety będę to wykonywał sam z "pomocą rodzinną" i obawiam się że po wylaniu z gruszki nie zdołamy tego rozprowadzić na tyle prosto żeby nie było z tym problemu.
Może jakaś wylewka w proszku ?

jajmar
26-09-2018, 22:16
Jak masz możiwośc gruchy to bierz gruchę, przygotuj wszystko na gotowo łącznie z rurkami do ściągania wylewki (wypoziomowane) jak ci to wyleją "z leja" do grazu spokojnie dasz rade z rodziną wyprowadzić

golytm
26-09-2018, 23:06
Zastanawiam się czy przywiozą mi te 1,5 m3...
Polecacie jeszcze jakieś inne opcje ?
Zaczyna mi chodzić po głowie beton kręcony w betoniarce + zatarcie...

jajmar
26-09-2018, 23:43
Zastanawiam się czy przywiozą mi te 1,5 m3...
Polecacie jeszcze jakieś inne opcje ?

Dowiozą , pytanie za ile :)

grzesiek.B
27-09-2018, 06:29
Dowiozą , pytanie za ile :)

Minimum logistyczne to zazwyczaj 7 lub 8m3, a dopłata do minimalnej ilości to od 20 do 35zł netto/m3. W najgorszym przypadku może wynieść ok. 280zł brutto.

Może spróbuj się dogadać z betoniarnią żeby Ci dorzucili do innego zamówienia te 1,5m3 i na powrocie Ci wyleją. Moim zdaniem półsuchy beton nie nadaje się pod żywicę. Raz, że nigdy on nie osiągnie takiej wytrzymałości jak beton z betoniarni, dwa to beton pod żywicę powinien być przeszlifowany.

golytm
27-09-2018, 08:55
Minimum logistyczne to zazwyczaj 7 lub 8m3, a dopłata do minimalnej ilości to od 20 do 35zł netto/m3. W najgorszym przypadku może wynieść ok. 280zł brutto.

Może spróbuj się dogadać z betoniarnią żeby Ci dorzucili do innego zamówienia te 1,5m3 i na powrocie Ci wyleją. Moim zdaniem półsuchy beton nie nadaje się pod żywicę. Raz, że nigdy on nie osiągnie takiej wytrzymałości jak beton z betoniarni, dwa to beton pod żywicę powinien być przeszlifowany.

Czyli posadzka z miksokreta odpada...
Będę starał się dogadać jakoś z betoniarnią, jak się nie uda to zacznę kręcić w betoniarce.
Pytanie praktyczne: zakładając że będę rozprowadzał po rurkach, po ich wyciągnięciu i uzupełnieniu betonu w miejscu gdzie były - nie będzie w tym miejscu pękać,oddzielać się? Jeśli tak to jest na to jakichś sposób?

jajmar
27-09-2018, 09:25
[QUOTE=grzesiek.B;7713026]Minimum logistyczne to zazwyczaj 7 lub 8m3, a dopłata do minimalnej ilości to od 20 do 35zł netto/m3. W najgorszym przypadku może wynieść ok. 280zł brutto.
[QUOTE]

Nie wiem skąd wziąłeś te dane o minimum ale u mnie w okolicy spokojnie 2 m2 można zamówić a dopłata to było coś 25-30zł za dojazd.....nie do każdego metra.

golytm
27-09-2018, 09:48
Nie wiem skąd wziąłeś te dane o minimum ale u mnie w okolicy spokojnie 2 m2 można zamówić a dopłata to było coś 25-30zł za dojazd.....nie do każdego metra.

Skontaktuje się z betoniarnią, to podzielę się ich punktem widzenia :)
Tymczasem możecie podpowiedzieć jak to wygląda z tymi miejscami po rurkach prowadzących? Bo jestem w stanie sobie wyobrazić że w tych miejscach beton może pękać, odpryskiwać itp...

jajmar
27-09-2018, 10:07
Skontaktuje się z betoniarnią, to podzielę się ich punktem widzenia :)
Tymczasem możecie podpowiedzieć jak to wygląda z tymi miejscami po rurkach prowadzących? Bo jestem w stanie sobie wyobrazić że w tych miejscach beton może pękać, odpryskiwać itp...

Jak wyrównasz cześc to rury wyjmujesz i zalewasz na świeżo dziury wszystko stanowi jednolitą strukturę.

grzesiek.B
27-09-2018, 11:37
[QUOTE=grzesiek.B;7713026]Minimum logistyczne to zazwyczaj 7 lub 8m3, a dopłata do minimalnej ilości to od 20 do 35zł netto/m3. W najgorszym przypadku może wynieść ok. 280zł brutto.
[QUOTE]

Nie wiem skąd wziąłeś te dane o minimum ale u mnie w okolicy spokojnie 2 m2 można zamówić a dopłata to było coś 25-30zł za dojazd.....nie do każdego metra.


Nie wiem jakie są Twoje okolice ale ja mówię o dużych betoniarniach m.in z Rzeszowa, Sandomierza, Lublina. Takie dostajemy warunki przy całościowych zamówieniach od kilkuset do kilkutys. m3 betonu na jedną inwestycję.

Może 2 m3 betonu można zamówić za dopłatą 30zł w jakiejś małej betoniarni