PDA

Zobacz pełną wersję : koszty budowy SSO



agarom1
26-09-2018, 21:13
Witam,

planujemy budowę domu (89m2) z poddaszem użytkowym, gotowy projekt
https://www.extradom.pl/projekt-domu-dawid-WRP1513?gclid=EAIaIQobChMIv7y3vbrZ3QIVCLUYCh29SQ_2 EAAYASAAEgIajvD_BwE

Jesteśmy na etapie poszukiwania firmy budowlanej, zbieranie/porównywanie ofert.

Pierwsze oferty zwalają z nóg niestety.

Przechodząc do konkretów szukamy wykonawcy na:
- wykop po naszej stronie
- wykonanie ław fundamentowych
- ściany nośne oraz działowe z gazobetonu
- strop ( prawdopodobnie teriva)
- dach dwuspadowy (prosty, bez jaskółek, blacha na rąbek stojący, pełne deskowanie)


Oferta nr 1 bez materiału- 55 tyś ( bez położenia blachy)
oferta nr 2- 160 tyś ( z kompletnym dachem i materiałem)

Miejsce budowy domu- okolice Bielska-Białej


W naszych odczuciach oferty wydaja się wygórowane, czy jesteśmy w błędzie?

Będziemy wdzięczni za ewentualne opinie co do kosztów budowy wyżej wymienionych prac na podstawie własnych doświadczeń, bądź polecenia sprawdzonych wykonawców

Pozdrawiamy

Frofo007
27-09-2018, 18:59
Niestety w ciągu 2 lat ceny materiałów i robocizny mocno poszły do góry.
Ja miałem wyceniany SSO 190m2 po podłogach na 180tyś 2 lata temu, ale trafiłem na bardzo niekompetentną osobę od adaptacji projektu, budowa ruszyła później, ceny poszły ostro w górę i wydałem 225tyś. Teraz pewnie zapłaciłbym jeszcze więcej, jak brałem OSB na szalunki to płaciłem 80zł za sztukę 22mm, teraz będę brał na podłogę strychu i wydam już 100zł. Podobnie z innymi materiałami. Dobrze, że u mnie już bliżej końca niż dalej ;)

Pomimo wszystko Wasza wycena wydaje mi się bardzo wysoka, zwłaszcza, że planujecie strop teriva i blachę na dachu. Ja chyba za te pieniądze bym się nie budował bo domek ma tylko 90m2 po podłodze. Zakładając, że wydacie 160tyś z materiałem na SSO (a być może nie znajdziecie teraz tańszej oferty) to przed budową trzeba liczyć, że pójdzie jeszcze 30tyś na projekt, geodetę, przyłącza itp. Okna, drzwi, liczmy po taniości 15tyś (liczę bardzo skromnie bo u mnie poszło ponad 3 razy tyle). Także SSZ wyjdzie 205tyś. Liczmy, że na stan deweloperski wydacie jeszcze 90tyś (znowu liczę ostrożnie), da to już 295tyś. Z wykończeniem pod klucz przy niskim standardzie to już 350tyś, czyli 3888zł za m2. A to kwota bez działki, ogrodzenia, kostki itd. Ja bym poszukał domu już wybudowanego, kupił mieszkanie albo się wstrzymał.

pandzik
27-09-2018, 20:31
Ceny normalne w dzisiejszych czasach. Wszystko poszło na przestrzeni roku 30% do góry
. Za to projekt do kitu. Chyba widzisz, że nic nie zaoszczędzisz na tym poddaszu dla gołębi. Zbuduj dom parterowy, albo z pełnym pietrem. Kwotowo wyjdzie Cię to samo a uzyskasz przestrzeń i lepszą izolacje termiczną i akustyczną.

Doli.
27-09-2018, 21:57
Cena całkiem ok, ale zastanówcie się nad terivą. Strop lany wcale nie jest o wiele droższy, a monolit nie pęka (jeszcze nie mamy wykończonego domu a już rysy lecą po suficie). Ciężko ciągnąc instalacje na piętro, bo belki są zazwyczaj przy ścianach, a tamtędy lecą piony kanalizy, wody, prąd. No i żeby cokolwiek do niego przykręcić, to trzeba "szukać" belek, bo do keramzytu (czytaj kulki sklejone na ślinę) niewiele przymocujesz. Drugi raz bym terivy nie kładła, a byłam do niej przekonana na 1000% jak omawialiśmy z majstrem strop...

agarom1
01-10-2018, 10:06
Niestety w ciągu 2 lat ceny materiałów i robocizny mocno poszły do góry.
Ja miałem wyceniany SSO 190m2 po podłogach na 180tyś 2 lata temu, ale trafiłem na bardzo niekompetentną osobę od adaptacji projektu, budowa ruszyła później, ceny poszły ostro w górę i wydałem 225tyś. Teraz pewnie zapłaciłbym jeszcze więcej, jak brałem OSB na szalunki to płaciłem 80zł za sztukę 22mm, teraz będę brał na podłogę strychu i wydam już 100zł. Podobnie z innymi materiałami. Dobrze, że u mnie już bliżej końca niż dalej ;)

Pomimo wszystko Wasza wycena wydaje mi się bardzo wysoka, zwłaszcza, że planujecie strop teriva i blachę na dachu. Ja chyba za te pieniądze bym się nie budował bo domek ma tylko 90m2 po podłodze. Zakładając, że wydacie 160tyś z materiałem na SSO (a być może nie znajdziecie teraz tańszej oferty) to przed budową trzeba liczyć, że pójdzie jeszcze 30tyś na projekt, geodetę, przyłącza itp. Okna, drzwi, liczmy po taniości 15tyś (liczę bardzo skromnie bo u mnie poszło ponad 3 razy tyle). Także SSZ wyjdzie 205tyś. Liczmy, że na stan deweloperski wydacie jeszcze 90tyś (znowu liczę ostrożnie), da to już 295tyś. Z wykończeniem pod klucz przy niskim standardzie to już 350tyś, czyli 3888zł za m2. A to kwota bez działki, ogrodzenia, kostki itd. Ja bym poszukał domu już wybudowanego, kupił mieszkanie albo się wstrzymał.

Dziękuję. Faktycznie porównujemy wyceny i jest to chyba dużo zawyzona cena. Szukamy dalej :)

agarom1
01-10-2018, 10:08
Cena całkiem ok, ale zastanówcie się nad terivą. Strop lany wcale nie jest o wiele droższy, a monolit nie pęka (jeszcze nie mamy wykończonego domu a już rysy lecą po suficie). Ciężko ciągnąc instalacje na piętro, bo belki są zazwyczaj przy ścianach, a tamtędy lecą piony kanalizy, wody, prąd. No i żeby cokolwiek do niego przykręcić, to trzeba "szukać" belek, bo go keramzytu (czytaj kulki sklejone na ślinę) niewiele przymocujesz. Drugi raz bym terivy nie kładła, a byłam do niej przekonana na 1000% jak omawialiśmy z majstrem strop...

Dziękujemy, nad tym jeszcze się zastanawiamy, będzie omawiane z architektem itd

agarom1
01-10-2018, 10:10
Ceny normalne w dzisiejszych czasach. Wszystko poszło na przestrzeni roku 30% do góry
. Za to projekt do kitu. Chyba widzisz, że nic nie zaoszczędzisz na tym poddaszu dla gołębi. Zbuduj dom parterowy, albo z pełnym pietrem. Kwotowo wyjdzie Cię to samo a uzyskasz przestrzeń i lepszą izolacje termiczną i akustyczną.

Dziękuję za opinię, jednak nie chodziło nam o ocenę projektu. Sam projekt jest idealnie dopasowany pod nas jak również pod inne czynniki takie jak działka itp.
Chodzi o opinie odnośnie samych kosztów budowy.

kemot_p
01-10-2018, 10:42
Dziękuję. Faktycznie porównujemy wyceny i jest to chyba dużo zawyzona cena. Szukamy dalej :)

Też uważam, że 55k za robociznę takiego domku to przesada. Ja za 140 mkw po podłodze będę płacił za SSO z dachem 48k.

tkaczor123
01-10-2018, 18:09
Za postawienie takiego domku 40-45 tyś max za SSO.
Materiał ok 90 tyś.

majka112
01-10-2018, 20:30
150 m2 po podłodze, parterówka z dachem czterospadowym, SSO z pokryciem dachu - robocizna 75.000 zł.

Mateusz711
14-10-2018, 08:49
robocizna 40-45 SSO
materiay 100 tys.

kemot_p
14-10-2018, 11:35
robocizna 40-45 SSO
materiay 100 tys.

Jaka wielkość domu?

R90
04-08-2019, 21:49
Mniej więcej jak to teraz się kształtuję? Jakich cen mogę się spodziewać za samą robociznę?
Projekt domu : https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-7-mfd2238e130ec9
Wywalamy wszystkie okna dachowe + kominy.