PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką pilarke spalinową kupić?



Roxor21
28-09-2018, 19:29
Witam. Chciałbym kupić tacie piłę spalinową jako prezent, ale nie wiem jaka wybrać więc może ktoś podpowie. Tata pracował kiedyś w lesie więc ma doświadczenie z piłami. Obecnie posiada Stihl 023, ale jest już stara i czesto cos sie z nia dzieje więc myślę że przyda się nowa. Co w takim razie będzie odpowiednie? Coś podobnego do 023? Może trochę większa (mocniejsza).. cena nie gra roli, piła ma być nowa. Z góry dzięki za odpowiedzi.

wiesiek6308
29-09-2018, 19:32
Pewnie tata ma już sentyment do tej marki albo wstręt. Najlepiej by było przeprowadzić rozmowę sondażową w tym kierunku i delikatnie zapytać, gdyby on miał zamiar kupić kolejną pilarkę, to jaką. Wówczas będziesz mógł podjąć decyzję. Co do mocy nowej pilarki weź też pod uwagę, czy ta większa moc jest koniczna, pamiętając jednocześnie, że im większa moc ( związane to jest z pojemnością cylindra ) tym większa waga sprzętu. Weź to też pod uwagę czy będzie ona wykorzystywana do pracy zarobkowej czy też okazjonalnie ( nie wiem w jakim wieku jest tata, czy nadal pracuje często pilarką). Jeżeli do prac okazjonalnych to kup markę o której ojciec wspomni w cytowanej rozmowie sondażowej. Ja natomiast od trzech lat używam małej Makity ( niecałe 2 KM) i jak dotychczas jest OK. Sthill kiedyś mnie zawiódł niemiłosiernie , ale to nie oznacza ,m że neguję tą markę. Celowałbym też w Husqwarnę ale ta to musi na siebie zarabiać ( cena wysoka). Nie polecam żadnej marketówki chociaż są tacy, że kupują ostro je katują i w ramach gwarancji wymieniają na nowe. Decyzja ostateczna należy do Ciebie.

Roxor21
29-09-2018, 20:59
Właśnie rozmawiałem z nim jakiś czas temu na ten temat i mówił że chciałby Stihla nową.. używa okazjonalnie, ale mówił że ta co ma teraz 023, jest dla niego bardzo dobra tylko już w kiepskim stanie

wiesiek6308
02-10-2018, 19:24
Ta o której piszesz jak dobrze pamiętam miała moc chyba 2.7 KM. Więc szukaj u dilerów w okolicy nowej z gwarancją . Coś mi się tylko wydaje, że cena będzie ok. 1800zł. Nie kupuj takiego sprzętu na portalach aukcyjnych. Pamiętaj dzisiaj one mają już inne oznaczenia np. 0260 itd.