PDA

Zobacz pełną wersję : Salon z aneksem kuchennym, czy jest szansa jakoś ciekawie rozmieścić meble?



laurka28
01-10-2018, 09:40
Witajcie. Jesteśmy na etapie wyboru projektu, tudzież szukania inspiracji do projektu indywidualnego. Na dzień dzisiejszy najbardziej nam pasuje projekt Przytulny 2 Domy z wizją, odbicie lustrzane. 419580 Nasze modyfikacje, to likwidacja wykuszu, zamiast tego w tym miejscu wyjście na taras, zlikwidowanie przeszklenia na całej ścianie w salonie (będzie to strona północna, więc bez sensu, damy tam mniejsze okno, bo taras będzie tak gdzie wykusz, strona wschodnia. Zlikwidujemy spiżarkę i kominek (pod schodami dodamy 3 stopnie w dół i tam umieścimy spiżarnię) dzięki temu będzie można dodać wyspę kuchenną. Teraz pytanie, czy da się jakoś sensownie rozplanować meble w tym niewielkim salonie czy szukać innych rozwiązań, projektów? Nie potrafię wyobrazić sobie jakie to pomieszczenie będzie duże. Zależy nam na niewielkim domu :) https://www.projektyzwizja.pl/pub/detail_view/przytulny2_rysunki_L.pdf

Elfir
01-10-2018, 10:01
dlaczego nie postawicie domu w odbiciu lustrzanym, by salon był od zachodu?

Swoją drogą zdecydowanie wybrałabym inny projekt przy wjeździe od południa

laurka28
01-10-2018, 10:21
Od zachodu blisko będą sąsiedzi, a od wschodu jest szansa że ich nie będzie jeszcze długi czas. Dodam że garażu nie chcemy, będzie wiata. Ale pomysł na salon od zachodu do przemyślenia. Nie chcę salonu od południa, od drogi wjazdowej bp mam tam nieciekawe widoki, za to od północy widać las i stawy. Dlatego pomyślałam o takim projekcie. A jaki projekt byś wybrała? Na dzień dzisiejszy możemy jeszcze zrobić wszystko :) Dziękuję za zainteresowanie.

Elfir
01-10-2018, 13:10
Widok na las i stawy - zostaw przeszklenie, ale w formie fixa
Wybrałabym projekt z salonem na przestrzał domu.
Coś w tym kierunku:
https://images91.fotosik.pl/48/7744d5e6a10687f0gen.jpg
Tak, aby kuchnia była od mniej nasłonecznionej strony a salon łapał światło

Z tym, że południowe okno w salonie mogłoby by być horyzontalnie poziomo ok 1,5 m nad podłogą - by wpuszczało światło ale nie dawało widoku wgłąb - jak tu:.
http://beautifulshoes.info/wp-content/uploads/2018/06/love-the-high-and-long-horizontal-window-light-private-us-colours-narrow-windows-for-sale.jpg

laurka28
01-10-2018, 13:26
Temat do przemyślenia. Dobrze było by mieć kuchnię po mniej nasłonecznionej stronie, ale chyba chciała bym z niej widzieć kto stoi przy bramce ;) Czeka mnie sporo przemyśleń. Tak, fixy na pewno będą od tej północnej strony. Muszę jeszcze sporo nad tym pomyśleć. W tym projekcie co załączyłam na prawdę kiepsko z ustawieniem fajnym mebli by było?

Elfir
01-10-2018, 13:50
Nie ma żadnego problemu z ustawieniem mebli. Tyle, że jest trochę ciasno w salonie po likwidacji wykusza.

W kuchni z widokiem na ogród masz na oku bawiące się dzieci.

laurka28
02-10-2018, 06:41
W kuchni z widokiem na ogród masz na oku bawiące się dzieci.

I tu masz rację. Muszę coś pokombinować z rozmieszczeniem pomieszczeń

laurka28
02-10-2018, 07:14
Takie coś wyrysowałam nieporadnie, mocno poglądowo :) Teraz lepiej z ustawieniem?419632 Tylko nie wiem co pokombinować z kuchnią, bo chciała bym wyspę, nawet niewielką.

Elfir
02-10-2018, 08:56
Poglądowo to kuchnię można urządzić tak:

laurka28
02-10-2018, 09:34
A takie ustawienie ma jakiś sens? Brakuje mi wysokiej zabudowy kuchni ;)
419637

Albo tak

419638

Elfir
02-10-2018, 09:52
rozważasz docelowe umeblowanie na hipotetycznym planie :)

Zobacz dom w snieguliczkach

laurka28
02-10-2018, 09:55
Fakt :) Ale muszę mieć pogląd co i jak, żeby potem nie było wtopy, że za mało miejsca :) Dziękuję za pomoc :)

Elfir
02-10-2018, 10:05
albo jako inspiracja:
https://www.hejna.pl/wp-content/uploads/2014/08/dom-letniskowy-w-Milomlynie-05-rzut1.jpg

Hanka33
20-11-2018, 08:25
My chcemy kuchnię robić w [spam] od początku do końca zajmują się produkcją mebli, bardzo nam się to podoba. Jeśli chodzi o to z czego jest wykonane to też używają bardzo dobrej jakości materiałów. Może tam spróbujecie?

E-Rzecznik Śnieżka
05-12-2018, 14:44
Problem z nasłonecznieniem salonu o orientacji północno-wschodniej mogłyby rozwiązać okna połaciowe. Jeśli dom jest parterowy to rozwiązanie jest łatwe do wdrożenia (chyba że dach będzie płaski…) Jeśli dom ma zagospodarowane poddasze, to można przemyśleć likwidację stropu i otworzenie przestrzeni ponad nim. Światło i przestrzeń to cechy bardzo pożądane w nowoczesnych aranżacjach. Lub takie rozwiązanie, bratnie z tym co proponowała Elfir.
422812