PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Pompą CWU



josiu
01-10-2018, 10:08
Witam od wiosny jestem użytkownikiem pieca z podajnikiem. Do tej pory paliłem tylko grzejąc wodę w bojlerze. Po przejściu w tryb "letni" zauważyłem taki problem. Otóż gdy włączy się pompka CWU grzejniki robią się gorące i temp na piecu spada o nawet o kilkanaście stopni. Opiszę to na przykładach (trzeci dzień obserwuję zachowanie pieca). Np. ustawie temp zadaną CO na 55, a CWU na 45. Zawór trójdrożny mam ustawiony na 2. Grzejniki są fajne letnie. Temp na piecu powiedzmy 57 stopni. Gdy włączy się pompka CWU grzejniki od razu robią się gorące, temp na piecu potrafi spaść nawet do 43 stopni. Znów załącza się tryb pracy, czasami (jeśli ciągle chodzi pompa CWU) piec chodzi bardzo długo. Jeśli w trybie pracy pompa CWU się nie załączy temp nabija się względnie szybko, grzejniki są letnie do czasu aż pompa CWU znów się nie włączy. Najgorzej jeśli pompa CWU włączy się w trybie pracy, wtedy temperatura zadana na CO dochodzi baardzo powili, a czasem wręcz znów o kilka stopni spadnie, przez co piec działa w trybie nawet ponad póltora godziny i kilka razy już się wyłączył. Dodam również, że latem, gdy działała tylko pompa CWU od czasu do czasu niektóre grzejniki również robiły się ciepłe (możliwe, że działo się to również w momencie jej załączania, jednak wtedy nie obserwowałem tak wnikliwie zachowania pieca). Fachowiec zamonotował wtedy jakiś zawór, po którego zamknięciu problem zniknął. W trybie pracy letniej jednak musi on być otwarty. Od dwóch dni fachowiec nie odbiera, więc pytam czy któś miał podobny problem lub wie co może być jego przyczyną?...Dodam również, że z powodu tej sytuacji cieżko mi dobrać dobre ustawienia i piec żre dużo opały gdyż bardzo długo działa w trybie pracy... Z góry dzięki za odpowiedzi.

gersik
01-10-2018, 10:40
Pokarz nam całą robotę tego "fachowca". Penie coś jest źle wpięte w kotłowni albo brakuje zaworów zwrotnych.

karoka65
01-10-2018, 20:20
mhhh

michalwa
03-10-2018, 04:16
Możliwe że nie masz zaworów zwrotnych. Sprawdź czy nie masz powrotu z grzejników cieplejszego od zasilania.

josiu
03-10-2018, 10:57
Możliwe że nie masz zaworów zwrotnych. Sprawdź czy nie masz powrotu z grzejników cieplejszego od zasilania.

Sprawa wygląda tak, że w tej chwili mam zasilanie cieplejsze, ale przedwczoraj zrobiłem eksperyment i wyłączyłem pompę CO. W momencie gdy włączyła się pompa CWU grzejniki zaczęły robić się ciepłe i rurka powrotu była gorąca przy zimnej rurce z zasilania....