PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż (wymiana) drzwi zewnętrznych, próg



misiek_s
04-10-2018, 08:02
Witam,
lada dzień mam mieć montaż drzwi zewnętrznych CAL (Dragon). Będą otwierane na zewnątrz + zwykła ościeżnica (bez żadnego termo progu itp.).Mam pytanie o próg dla tych drzwi. Czy drzwi montuje się na "surową" posadzkę i od wnętrza domu "podchodzi się" do progu płytkami czy może drzwi osadza się na płytkach? Nie widziałem na żywo tych drzwi ani ościeżnicy z progiem stąd moja wątpliwość jak to estetycznie wykonać i ewentualnie nie potykać się od wewnątrz o wystający próg. Nie mogę znaleźć jego wymiarów, zdjęć czy ewentualnych realizacji jak sobie inni z tym radzą. Obecnie mam szczelinę pomiędzy niedokończonymi płytkami a starym progiem (właściwie jest to tylko metalowa listwa) około 3-4 cm (głębokość ok. 1,5 cm). Jestem w kropce jak to zakończyć.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

mazwoj
06-10-2018, 08:02
W katalogu CALa na końcu masz rysunek techniczny jak to się dokładnie robi i to nawet z ich całym systemem progowym.

finlandia
06-10-2018, 11:33
W takiej sytuacji jak tu drzwi raczej stawia się na styk z płytkami (te stare drzwi jak się domyślam próg miały tylko w postaci pionowej listwy).
Jeśli brakuje wymiaru na wysokości, to można wpuścić ok 1cm w podłogę, ale to tylko w potrzebie ratowania się. Ten próg jest lekko zaokrąglony od wewnątrz
https://www.drzwi-cal.pl/termiczna-oslona-podproza/

misiek_s
12-10-2018, 08:58
Nie będę kombinował - dojdę płytkami do starego progu a nowy pójdzie na nie.
Dzięki za odpowiedzi.

theme
29-10-2018, 08:18
Jest to jakieś wyjście. Masz w CALu system oparty na Purenicie, a w Wikędzie na Klinarycie. Zasada działania zgrubsza ta sama. Jak chcesz wybrać wersję najprostszą to wjedź płytką pod próg, tylko sprawdź najpierw czy nie będzie stał on za wysoko i czy drzwi zamkną się poprawnie z tak zamontowanym progiem.
Wiem, że temat sprzed 2 tygodni, ale znam swoje ruchy do zrobienia takich rzeczy u mnie w domu więc pewnie misiek zbiera się jeszcze do pracy ;).