PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie roletami jaki system ?



robos2234
06-10-2018, 21:39
Witam

sytuacja wygląda następująco potrzebuję sterować 12 roletami + brama garażowa

aktualnie mam zrobioną elektrykę rolet w ten sposób:

roleta ---kabel 4 żyłowy---->( puszka )-----kabel 5 żyłowy ----> Rozdzielnica

i tak z każdej rolety razem 12

jaki system wybrać żeby w puszcze był zwykły przełącznik a w rozdzielnicy sterowanie roletami przez wifi ?

marcin225
06-10-2018, 21:49
Witam

sytuacja wygląda następująco potrzebuję sterować 12 roletami + brama garażowa

aktualnie mam zrobioną elektrykę rolet w ten sposób:

roleta ---kabel 4 żyłowy---->( puszka )-----kabel 5 żyłowy ----> Rozdzielnica

i tak z każdej rolety razem 12

jaki system wybrać żeby w puszcze był zwykły przełącznik a w rozdzielnicy sterowanie roletami przez wifi ?

https://mobilus.pl/mobilus-products/moduly-mobilus/mobilus-c-mr/

Daj do każdej puszki do tego pilot i masz sterowanie.

robos2234
06-10-2018, 21:53
nie chcę w każdej puszce sygnału wifi chcę mieć w rozdzielnicy jeden sterownik jakoś nie czuję potrzeby 15 sygnałów wifi nad głową:D

Bertha
06-10-2018, 23:46
Przecież WiFi do rolet masz nad głową tylko w chwili naciśnięcia pilota :eek:
Masz router to masz WiFi cały czas, choć w okienku "obecnie połączono z" widzę że są tacy którzy wyłaczają router po dobranocce. Może dlatego niektóre meile wysłane wieczorem wracają z komunikatem "Mailer demon....

robos2234
07-10-2018, 07:17
hm jak mam tylko nad głową w chwili nacisnięcia pilota to skąd urządzenie wie że został naciśnięty ?
wifi w puszce działa cały czas 24h/dobę wysyła odbiera sygnał jakbyś nie wiedziała :) więc masz 15 sygnałów wifi + routery telefony itp. :)
a co do wifi to zdrowe nie zdrowe zależy kto bada można się spierać :)

Raczej chodziło mi o system przewodowy którym z jednego miejsca można sterować za pomocą wifi

Bertha
07-10-2018, 18:34
Co niby WiFi w puszce wysyła? Raczej odbiera sygnał od pilota. Na tej zasadzie to według ciebie komórka też nadaje jak wyłączona (leży w domu w stanie czuwania/stand by), bo przecież żre baterię?

robos2234
12-10-2018, 15:25
mniejsza o to zalmany i mobilusy się psują jeżeli chodzi o dopuszkowe już 2 elektryków mi mówiło że instalowali w domach, a mój producent rolet powiedział, że u siebie zrobił na kablach z centralnym sterowaniem, a dlaczego ? bo to się nie psuje jest jeden sterownik podłączony do wifi
mając 12 czy 14 szt. szansa na psucie jest duża