PDA

Zobacz pełną wersję : Witam Problem z drogą dojazdową



Spawos
10-10-2018, 09:49
witam mam działke 69/5 w księdze mam wpisane ( USTANOWIONO NIEODPŁATNIE NA ZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ NA RZECZ KAŻDOCZESNEGO WŁAŚCICIELA DZIAŁKI GRUNTU NR 69/5 SŁUŻEBNOŚĆ PRZECHODU I PRZEJAZDU PASEM O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW )

jest napisane w księdze że mam 5 m ale na mapie wychodzi,że potem droga ma jakieś 2,5m? jak to interpretować ? ta działka zaznaczona na czerwono ma 24 ary i niby mam tam 5 m ale granica działki sąsiada jest inaczej i mowi ze tam jest droga 2,5-3m ??? ktoś miał podobny problem ?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
10-10-2018, 20:55
pewnie podobny zapis jest dla działki 69/4, gdzie służebność jest w działce 96/1.
- tak czy nie, " Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd " ... " Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budowlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m "
nikt tym samym nie może zawęzić tej szerokości !
- jeśli wcześniejszy podział nieruchomości nie pozwala na zapewnienie szerokości jw - pozostaje wniosek do Ministra o odstępstwo od przepisów budowlanych.

Bertha
10-10-2018, 21:12
Nim otworzysz mape zawsze wyskakuje uwaga która musisz zaakceptować (OK), że mapa służy tylko do celów poglądowych itd. Ważniejsza jest treść opisu, mapa to tylko obrazek. Zlecasz wskazanie punktów granicznych i geodeta będzie wiedział co zrobić.
Plus uwaga Łukasza.
O mapach z netu wolę się nie wypowiadać :bash:

Spawos
11-10-2018, 07:36
łukasz w księdze działki 69/4 jest (USTANOWIONO NIEODPŁATNIE NA NIEZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ SŁUŻEBNOŚĆ PRZECHODU I PRZEJAZDU PASEM O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW PAS O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW NA NIEZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ NA RZECZ KAŻDOCZESNEGO WŁAŚCICIELA DZIAŁKI GRUNTU NR 69/5) ,a co jest w ksiedze działki 69/1 nie wiem , mam tez mapke ze starostwa, tam tez wyglada ze ta droga ma około 2,5-3m .. , i pisac do ministerstwa aby zaakceptowali droge 3m ? , czytałem tez o wyznaczenie drogi koniecznej? ? jest droga ale żeby ją poszerzyli ??

Bertha
11-10-2018, 10:23
Masz nr KW księgi władnącej, to w treści wpisu jest numer księgi obciążonej. Wpis będzie podobny , ale sprawdź -> ekw.ms.gov.pl
Pięć metrów to jest 5,0 .
Enter.