PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kominem w starym domu - słaby ciąg i jak to w ogóle działa?



penguin
10-10-2018, 19:35
Witam.
Niedawno przeprowadziłem się do domu w starym budownictwie. C.U.W. w tym domu ogrzewana jest ze starego ,,Junkersa", a od dwóch dni mam problem ze słabym ciągiem z komina - spaliny wracają się, w łazience cuchnie a czujnik czadu szaleje.

Wszedłem na dach aby sprawdzić drożność wentylacji i zdębiałem! Okazało się ze wypust ponad komin znajduje się w złym miejscu. Wypust jest umiejscowiony w szybie wentylacyjnym w którym znajduje się wyczystka, a przewód wentylacyjny od piecyka gazowego jest tak jakby zatkany. Co to znaczy tak jakby? Obciążnik na lince zatrzymuje się po może 3-4 metrach, czyli stanowczo za wcześnie. Co najdziwniejsze w szybie obok jest podobnie, z tym że tak obciągnik zatrzymuje się po jakiś dwóch metrach! Czy to możliwe, pozostałe szyby są w jakiś sposób połączone z szybem pierwszym gdzieś w środku komina i dlatego obciążnik nie schodzi już niżej?
Zawsze wydawało mi się że szyb od odprowadzania spalin powinien wyglądać tak, że po włożeniu do niego lusterka widać niebo. Czemu tutaj jest inaczej? Dekarz zawalił sprawę czy ja o czymś nie wiem?
420075

Jak odetkać szyb wentylacyjny od piecyka jeżeli faktycznie coś tam utknęło i nie chce ani drgnąć? Bez kominiarza się nie obejdzie?

adam_mk
10-10-2018, 19:48
Spotyka się dwóch górali.
Wicie, baco, kumin mi sie zatkoł...
To wciep tam granat. odetko sie.

Spotykaja się po kilku dniach...
- Pomogło?
Pomogło, ale jo juz tam nie mieszkom...


Wezwij kominiarza.

Adam M.