PDA

Zobacz pełną wersję : przyklejanie styropianu szarego, czy trudnież niż zwykły?



kazikujazdowski
11-10-2018, 13:09
Być może było wałkowane w sieci ale chciałbym poznac opinie ekspertów, czy szary styropian się gorzej przykleja? Jakie są opinie firmy Termo Organika ?

wg39070
11-10-2018, 13:16
Być może było wałkowane w sieci ale chciałbym poznac opinie ekspertów, czy szary styropian się gorzej przykleja? Jakie są opinie firmy Termo Organika ?

Przykleja się ta samo jak biały. Wszelkie styropiany w domu mam z Termo Organiki, elewacyjny to Galaxy, mocowany na klej TO-KU.

Termo Organika
11-10-2018, 15:24
Styropian grafitowy ma lepsze właściwości izolacyjne jest materiałem o większej sprawności, to produkt nowoczesny, innowacyjny i zapewniający energooszczędny standard budynku już przy mniejszej grubości niż standardowy styropian. Przyczepność kleju do styropianu grafitowego i białego jest taka sama, co zostało wielokrotnie zweryfikowane w badaniach laboratoryjnych i bezpośrednio na budowie. O złej przyczepności kleju do styropianu grafitowego może świadczyć niska jakość dostarczonego kleju, najczęściej parametry techniczne są niezgodne z wartościami deklarowanymi przez producenta lub popełniono błąd np. przy rozrabianiu kleju i późniejszym montażu (brak dotrzymania reżimu technologicznego podczas prowadzenia prac ociepleniowych). Należy też pamiętać, że styropian grafitowy jest ciemnego koloru i absorbuje więcej promieniowania cieplnego niż biały styropian, dlatego profesjonalni wykonawcy stosują siatki ochronne na rusztowaniach. Siatki zapewniają w czasie montażu ochronę przed otwartym słońcem co znacząco zmniejsza możliwość nagrzewania si e powierzchni płyt.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jakość materiałów produkowanych przez Termo Organikę jest wysoka, a we wszystkich kontrolach GUNB (Główny Urząd Nadzoru Budowlanego) wyniki są pozytywne (https://termoorganika.pl/komunikat-jako%C5%9Bciowy) www.gunb.gov.pl. Wyniki kontroli wyrobów budowlanych, prowadzonej przez nadzór budowlany GUNB, są dostępne również na stronie urzędu https://www.gunb.gov.pl/probki.

Termo Organika
11-10-2018, 15:27
Przykleja się ta samo jak biały. Wszelkie styropiany w domu mam z Termo Organiki, elewacyjny to Galaxy, mocowany na klej TO-KU.
Dziękuję, super odpowiedź, zwięźle, krótko i na temat !:wave: