PDA

Zobacz pełną wersję : KOWR a wyłączenie z produkcji rolnej



robespier
11-10-2018, 13:40
O

Aarnn
11-10-2018, 15:44
Jeżeli działka jest objęta mpzp i ma funkcję inną niż rolna to możesz śmiało kupować nawet 100 hektarów.

Aarnn
11-10-2018, 16:11
Obie wybrane przez Ciebie działki nie podlegają pod ustawę.

Slawko123
12-10-2018, 17:49
...........................

Ps. W kwestii Sajgonu i wyłączania: mam na oku także inną działkę – 0,6 ha, w MPZP cała budowlana. Jeśli chciałbym sobie wyłączyć, załóżmy, to bezpłatne 0,05 ha, to urzędasy mogą mi wyłączyć całe 0,6 ha?! W końcu nie mam 1 ha, zatem nie mam gospodarstwa rolnego, więc niech płacę jak miastowy:)

Od razu dziękuję za wszelką pomoc.urzędasy nie mają podstaw prawnych na wyłączenie z produkcji rolniczej ani jednego kawałka Twojej działki(załóżmy, ze ja kupiłeś) Wyłączasz tyle ile chcesz, natomiast w momencie wybudowania się, zmienią kwalifikacje gruntu na B i tu nie masz wiele do gadania, nie mniej jednak przy tak dużej działce, będziesz mógł wnioskować o zmianę klasyfikacji mniejszej części. to jest bezpłatne.

i pamiętaj: wyłączenie z produkcji rolniczej to jest zupełnie inna czynność niż zmiana klasyfikacji gruntu i występuje zupełnie w innym okresie inwestycji

Slawko123
14-10-2018, 18:47
Klasyfikacja to oznaczenie typu Ł-łąki, R-teren rolny, Ps-pastwiska, B-teren zabudowany itd.itp.

Natomiast I II III IV V VI itd z różnymi literkami to jest klasa gruntu i nie ma nic wspólnego z klasyfikacją.

Piszesz IVA jako klasę a jaka klasyfikacja?

Ja np.teraz mam PsIII czyli pastwiska klasy trzeciej. Jak zakończę budowę to gmina zmieni mi na BIII czyli teren zabudowany klasy trzeciej.

Bertha
15-10-2018, 02:05
Jeśli geodeta wytyczał ci budynek (a powinien) to powinieneś podpisać wniosek o zmianę użytku w EGiB i RIII zostanie zmienione na Bp. Po inwentaryzacji na zakończenie budowy ponownie wniosek o zmianę i ujawnienie budynku, wtedy Bp zostanie zmienione na B lub Br-RIII jeśli jesteś rolnikiem. O co chodzi? O pieniążki, o stawkę podatku :(

Slawko123
15-10-2018, 09:54
Jeśli geodeta wytyczał ci budynek (a powinien) to powinieneś podpisać wniosek o zmianę użytku w EGiB i RIII zostanie zmienione na Bp. Po inwentaryzacji na zakończenie budowy ponownie wniosek o zmianę i ujawnienie budynku, wtedy Bp zostanie zmienione na B lub Br-RIII jeśli jesteś rolnikiem. O co chodzi? O pieniążki, o stawkę podatku :(

nie koniecznie, w mojej okolicy były tyczone budynki w tym roku na przełomie wiosna -lato i nie ma żadnej zmiany klasyfikacji gruntu do dzisiaj. Jak było R i Ps tak jest do dzisiaj. Natomiast dopiero jak były odbiory geodezyjne(powykonawcze) dopiero wtedy zmieniało się na Bp a po odbiorze budynku zmieniało sie na czyste B

Bertha
15-10-2018, 16:03
Kolejne potwierdzenie, że jedna Polska to fikcja literacka. Niby prawo jedolite, ale ...:P