PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd na samym początku - grubość ocieplenia w grażu.



Ec-Synek
11-10-2018, 17:56
Witam. Koledzy pojawił się mały problem w trakcie budowy, który wyłapałem nieco za późno. Obecnie mam wylany strop.

Mam przyjęte w projekcie grubość ocieplenia w garażu 15cm, wszyscy dookoła mówią, że 5cm w zupełności wystarczy. Czy wystarczy czy nie to już inna kwestia. Zastanawiam się co teraz zrobić gdybym rzeczywiście chciał dać mniej ocieplenia (5-10cm) bo w założeniu ma być w garażu brama o wymiarach 5000x2250 i nie chciałbym jej zmieniać ponieważ jest to typowy wymiar dla dużych bram w garażach dwustanowiskowych co oczywiście przekłada się na cenę. Tutaj moje pytanie. Czy jest fizycznie możliwe zmniejszyć warstwę ocieplenia do 5 czy 10cm bez zmiany wymiaru bramy garażowej ? Jeśli tak to jakie widzicie rozwiązanie w tej sytuacji ? Garaż nieogrzewany.

kulibob
11-10-2018, 18:14
Ocieplenie czego?

CityMatic
11-10-2018, 19:37
Chyba ścian? ale co ma wielkość drzwi garażowych do ocieplenia? to jest zastanawiające.

Ec-Synek
11-10-2018, 20:02
No właśnie chodzi o warstwę ocieplenia na gruncie :/. Przyjęte jest w projekcie 15cm.
Garaż dwustanowiskowy w bryle domu. Nieogrzewany. Nic z tym się chyba już nie da zrobić ;/

CityMatic
11-10-2018, 20:26
Można dać mniej akurat podłoga w garażu , nie lubi styropianu chyba , że jest bardzo twardy i bardzo dobrej jakości.
U mnie w podobnym garażu jest 5 cm -"parking", a auto jedno ma prawie 2 tony.

jajmar
11-10-2018, 20:28
. Obecnie mam wylany strop.

.


A co do bramy ma strop i styropian?

Możesz problem jakoś bardziej dokładnie opisać?

Ec-Synek
11-10-2018, 20:57
Możesz problem jakoś bardziej dokładnie opisać?

To ja chyba czegoś nie rozumiem albo źle tłumaczę :) Postaram się od początku jak najdokładniej i z góry dziękuję za takie zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Poniżej zdjęcie przekroju parteru. Tak został wykonany chudziak jak w danych pod przekrojem

https://zapodaj.net/images/085ff1939fa16.jpg

No i tutaj całe zamieszanie. Brama ma mieć wymiar 5000x2250. Obecnie wysokość otworu pod bramę to 5000x 2470, a więc zgodnie z projektem -15cm styropian i -8cm wylewka daje nam 2240, ale wysokość mierzona była razem z szalunkiem więc należy odjąć grubość deski co da nam ostatecznie 227cm.
Najprościej mówiąc, zmieniając grubość styropianu zmieniam wysokość otworu pod bramę, a tego chciałbym uniknąć aby zachować ww wymiar bramy.
Na poniższym zdjęciu aktualny etap budowy.

https://zapodaj.net/images/ed0a932ba1bf7.jpg

Już pomijając kwestie bramy to chciałbym zredukować grubość styropianu ponieważ wydaje mi się, że te 15cm jest zdecydowanie za dużo.

jajmar
11-10-2018, 21:11
Nie wiem jaką planujesz bramę ale sporo się montuje do ściany więc jak obniżysz pod nadprożem to styropianem obniżysz ocielisz od dołu podciąg.

15cm może i dość bogato, ale 8cm wylewka trochę słabo jak na garaż. Spokojnie możesz dać 10 styro+10 wylewka i licz ze 2 cm na wykończenie. I już masz 22cm.

szymku
12-10-2018, 09:36
A czemu się boisz zmniejszenia otworu? Stelaż od bramy będzie po prostu wyżej, brama będzie będzie zamykać się prawidłowo....

doOh
12-10-2018, 09:45
Osobiście w garażu styropianu na podłogę bym nic nie dawał :) szczególnie ze nie ogrzewany.

kulibob
12-10-2018, 10:30
Jeśłi garaż jest nie ogrzewany proponuję w ogóle nie dawać ocieplenia tylko styrodur przy wjeździe aby z zewnątrz nie ciągnęło pod bramą.

Ec-Synek
12-10-2018, 20:32
A czemu się boisz zmniejszenia otworu? Stelaż od bramy będzie po prostu wyżej, brama będzie będzie zamykać się prawidłowo....

Z tego względu, iż 5000x2250 to typowy wymiar bramy i wiążę się to również z tym, że będzie ona najtańsza z dużych bram. Wybierając bramę o 10cm wyższą czy niższą cena będzie znacznie większa tzn. tak mi powiedzieli w Wiśniowskim i Hormanie. Druga rzecz. Jak rozwiązać problem tak wysokiego stopnia z garażu do części mieszkalnej jeśli zdecydowałbym się na styropian 5cm? Obecnie schodek ma 18cm, a w razie zastosowania 5cm ocieplenia będzie miał 28cm co już jest nieco wysoko :/.

katka
13-10-2018, 06:51
Obecnie schodek ma 18cm, a w razie zastosowania 5cm ocieplenia będzie miał 28cm co już jest nieco wysoko :/.
To nie tylko jest nieco wysoko to jest niedopuszczalna wysokość stopnia, musiałbyś zrobić dwa stopnie po 14cm. O ile pamiętam wysokość stopnia podyktowana przepisami to 14cm -19cm.