PDA

Zobacz pełną wersję : taras i kostka powyżej izolacji poziomej między fundamentem a ścianą



drozduu
13-10-2018, 00:32
Witam

Proszę o nakierowanie czy jest możliwe zrobienie kostki na tarasie czy wokół domu powyżej izolacji poziomej

przecież taras z kostki robi się na poziomie mniej więcej poziomu podłogi a izolacja pozioma jest przecież poniżej

tak jak na załączonym zdjęciu
izolacja pozioma jest między fundamentem a ścianą z porothermu na poziomie -0,18

w poniedziałek mają mi przyjść do ocieplenia a tu taki zonk - zapomniałem,nieprzewidziałem, nie wiem co jeszcze

proszę o pomoc

drozduu
13-10-2018, 01:05
tak samo tyczy się podjazdu do garażu - przecież wjazd do garażu jest na poziomie powiedzmy -0,05 przy bramie (spadek do bramy) - i tak jest to wyżej niż izolacja pozioma fundamentu - a przecież do garażu nie wjeżdzamy po schodkach - fakt spadek kostki jest od bramy ale co z wilgocią pod kostką

Przecież teraz coraz więcej spotyka się domów gdzie wyjscia z domu czy na taras są na tym samym poziomie (poziom w domu ten sam co poziom kostki/tarasu (co na zewnątrz

chyba, że lecieć z izolacją pionową powyżej - tzn dać izolacje tą co na fundamenty na pustaka przynajmniej do poziomu 0,00

Slawko123
13-10-2018, 09:14
coś źle wybudowałeś, albo projekt schrzaniony.
Poziom podłogi czyli poziom "0" zawsze powinien być nascie lub bardziej dziesiąt cm ponad poziomem gruntu.

poziom "0" (zero) to poziom gotowej posadzki/podłogi na parterze, to nie jest poziom gruntu. Poziom "0" z reguły jest 30-50cm ponad poziomem gruntu

drozduu
13-10-2018, 20:01
nic nie jest schrzanione
poziom domu jest oki
poziom 0 jest ponad gruntem (z przodu domu o dobre 30cm z tyłu o lepiej niż 50cm (i tak po podniesieniu już ziemi)

ale pytanie brzmi, że chce odbojówkę wokół domu zrobić na tym samym poziomie co poziom 0 a potem od tej odbojówki ziamia idzie ze spadkiem w każdym miejscu

poprostu nie podoba mi się zrobienie kostki o min 30cm niżej niż poziom 0 przy tarasach -czy wręcz przy wjezdzie do garażu


inaczej

jak z izolacją poziomą skoro wjazd do garażu nie prowadzi przez schody tylko kostka podjazdu do garażu jest na takim samym poziomie co poziom podłogi - czyli 0 czy -0,05

tak samo przy tarasie - co wychodzę przez drzwi na taras po schodach - no przecież sami tak nie budujecie

Nurek_
13-10-2018, 21:11
niedawno pytałem o cos podobnego, tu masz wszystko ładnie wyjasnione: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350638-Jak-ociepli%C4%87-drzwi-balkonowe-z-zewn%C4%85trz

drozduu
14-10-2018, 00:25
dzięki wielkie ot i to już jest coś ;)

rozmawiałem z gościem z Remmersa - i mówił żeby posmarować ścianę Remmers Multi-Baudicht 2K Masa Polimerowo-Bitumiczna

ale Twoje rozwiązanie /Cezarego/ jest też konkretne - tyle że nie wiem czy znajdę na już

pytanie czy musi być folia memmbrana epdm czy może być folia fundamentowa do izolacji poziomej gr 1mm - jedynie co mnie bartwi to to że membrana ma za zadanie nie wpuścić wilgoco ale ma oddac wilgoć jeśli będzie - folia nie puści ani w jedną ani w drugą stronę - no i jeszcze zagięcia