PDA

Zobacz pełną wersję : Podwieszany sufit bez wypełnienia,czy to powód hałasów z góry ?



Marcelina98
15-10-2018, 13:24
Witam serdecznie,

Wprowadziłam się do nowego mieszkania które było po remoncie,w całym mieszkaniu są obniżone sufity.Z góry od sasiadów słychać duże hałasy ,jak chodzą to jest dudnienie,a jak dzieci skaczą to słychać pod sufitem dodatkowo dzwięk metalu(?) podejrzewam ,że są to mocowania podwieszanego sufitu.
Czytałam trochę na internecie,i niektórzy twierdzą,że tak jest jak sufit jest pusty,roznosi się echo.Czy wypełnienie wełną lub jakimś materiałem pomoże ? czy nie daje gwarancji,że będzie cicho ? nie wiem co robić,hałasy okropne,ale boję się ryykować,że zlecę remont,a efekt będzie mizerny i nadal będzie głośno. Mieszkanie jest na trzecim piętrze,blok 4 piętrowy z lat 50-60.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

firewall
15-10-2018, 13:48
Powstało pudło rezonansowe jak np. w gitarze i wzmacnia dźwięk. Wypełnienie lekko zmniejszy te niedogodności, ale nie usunie. Wygłuszenie byłoby dopiero skuteczne od strony sąsiadów, którzy, jak opisujesz, mają symptomy ABW. Dźwięki które opisujesz głównie rozchodzą się po elementach sprężystych, czyli stropach, ścianach i dlatego są nierealne do usunięcia.