PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie telefon , tv , domofon?



Goni_Mnie_Peleton
01-05-2005, 20:25
W których pomieszczeniach macie gniazda instalacji telefonicznej , tv?
Czy telefon w sypialni to dobry pomysł?
Domofon lepiej umieścić w kuchni gdzie jest okno z dobrym widokiem na furtke czy może w wiatrołapie , który okna nie ma?

thalex
01-05-2005, 20:41
W których pomieszczeniach macie gniazda instalacji telefonicznej , tv?
Czy telefon w sypialni to dobry pomysł?
Domofon lepiej umieścić w kuchni gdzie jest okno z dobrym widokiem na furtke czy może w wiatrołapie , który okna nie ma?
Ty chyba jeszcze nie miałeś żadnego telefonu w nocy :P :P :P to bardzo zły pomysł!
Miej na uwadze też, że telefon z kablem staje się przeżytkiem bo albo komórka albo bezprzewodowy.

W kuchni może być ale w takim miejscu aby osoba która rozmawia przez domofon z kuchni np Twoja żona nie była widoczna przez rozmówcę spod bramki.
Może inaczej, aby mogła być niewidziana przez przybysza.

REX RoD
02-05-2005, 14:23
ja mam wszedzie gdzie tylko mozna przewody, ale pewnie jak zamieszkam to sie okaze, ze i tak by mi pasowało tam gdzie nie mam kabelka :lol:

NatkaB
04-05-2005, 07:08
W kuchni może być ale w takim miejscu aby osoba która rozmawia przez domofon z kuchni np Twoja żona nie była widoczna przez rozmówcę spod bramki. Może inaczej, aby mogła być niewidziana przez przybysza.
a dlaczego??

janna
09-05-2005, 22:44
Co do telefonu w sypialni, to podczas choroby się przydaje. W poprzednim mieszkniu musiałam biegać do drugiego pokoju (a trafiła mnie paskudna angina, która trzymała ponad miesiąc). Głos zawsze można wyłączyć i używać tylko do "rozmów wychodzących";)

Berenika
10-05-2005, 06:11
janna Myślę, że w dobie telefonów bezprzewodowych i komóek ten argument zupełnie stracił na znaczeniu.
Ja mam telefon tylko przy wejściu na dole w takim przedpokoju- "szatni" (taki rodzaj nieprzejściowego wiatrołapu :wink: ). W sumie to i tak nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś do mnie dzwonił na stacjonarny.

Domofon też przy wejściu, i drugi przy schodach na górze.

A TV będę miała tylko w kuchni.

krzysztofh
10-05-2005, 08:06
A ja myślę, że w domu, który ma jeszcze poddasze użytkowe jeden telefon, nawet bezprzewodowy to za mało.
Po pierwsze zawsze trzeba nasłuchiwać gdzie dwoni, po drugie trzeba biegać. Ja mam gniazda w każdym pokoju na górze i w salonie na dole. Jeszcze nie mieszkam, ale planuję wyposażyć dom w dwa lub trzy aparaty, te bezprzewodowe oczywiście, bo wygodniej. Teraz mieszkając w bloku też mam dwa, jeden w sypialni a drugi w pokoju dziennym.

damiang
10-05-2005, 09:39
Pamiętajcie, że telefon to także czasem dostęp do internetu przez modem. Jeżeli ktoś bierze pod uwagę taką możliwość, to trzeba dać w odpowiednich miejscach gniazdka, nawet jeśli planuje się telefon bezprzewodowy.

Carrrlos
10-05-2005, 14:22
telefon
instalcję telefoniczną prowadzę równolegle z skrętką do sieci komp. lub innych zastosowań, ta podwójna sieć będzie zakończona gniazdkami w salonie, jadalni i w 3 pokojach na piętrze, jeżeli ktoś oszczędza na wykończeniowych gniazdkach to zawsze można założyć okrągłą zaślepkę, a końcówkę tel/LAN dokupić później. ale kable zdublowane będą już w ścianie, koszt ich położenia to - materiał ok. 0,70 zł za mb plus 2 flaszki dla elektryka żeby to wszystko przyczepił do sciany.
końcówki tyhc kabli spod gniazdek zejdą się w jednej skrzynce, wówczas bardzo łatwo dać sygnał na każde gniazdko lub zrobić sieć

tv
salon - tak już tradycyjnie, nie schizuję, że musze coś zmienić i "nie oglądać" ponieważ nie oglądamy zbyt wiele.
kabel dociągnę też do 3 pokoi na poddaszu, koszt 1 zł mb kabla
na pewno nie chcę TV w sypialni

domofon
jeden unifon na piętrze w hollu, drugi w wiatrołapie, nie musze ogladać rozmówcy