PDA

Zobacz pełną wersję : AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia



Strony : [1] 2

Slawek :)
29-08-2003, 12:09
Czy ktoś z Was ma wyżej wymieniony sprzęt?
Nigdy jeszcze nie słyszałem opinii o zmywarkach tej firmy. Przymierzam się do kupienia ich kuchenki i chyba też okapu (cena do 1K), możnaby ewentualnie za jednym zamachem kupić także zmywarkę - a nuż dałoby się coś stargować z ceny :wink:
Nie wiem tylko, czy firma ma wystarczająco dużo doświadczenia w produkcji takich urządzeń. Na pewno robią nie tylko kaszankę, bo wiedziałem na ich stronie kilka modeli z grupy AAA :lol:
Pozdrowienia

Slawek :)
01-09-2003, 20:43
Hmm..
wzgląda na to, że wszyscy obywają się jakimis siemensami, albo innymi boschami - a na amice nikt się nie skusil...
No to chyba ja też się nie skuszę :P

ponury63
02-09-2003, 07:10
Coś w tym jest... zmywarkę kupowałem w MM, i na kilkadziesiąt zmywarek do zabudowy nie było Amiki... :(
Kupiłem Bosch'a - najcichsza (ponoć), no i marka zacna :wink:

02-09-2003, 09:51
Mam ZZS 1604 albo 1624 ( już nie pamiętam). Używam od roku prawie. Sprawuje się bez zarzutu. Przyznaję, że jest trochę głośniejsza niż Whirpoll, którego mamy w firmie. Ale to niewielka różnica w praktyce.

02-09-2003, 15:52
zmywarkę mamy i używamy prawie od roku. Jest zabudowana i w ogóle jej nie słychać jak pracuje. Kupowaliśmy jedocześnie z kuchenką, fakt - upust był niezły

Slawek :)
02-09-2003, 16:48
Gościu,
zdradź coś więcej - jaki typ zmywarki i kuchenki (swoją drogą, czy oni nie mogliby te zabawki jakoś po ludzku ponazywać?) i ewentualnie jaki upust. Qurcze, już sam nie wiem, co o tym myśleć. Jakbym miał upust na całym sprzęcie to pewnie zdecydowałbym się na jakąś z górnej półki (kuchenkę chcę prestige, a okap jakiś średni) - inne sprzęty ma amica tiptop, ale co do zmywarek to na razie znalazłem mało opinii.

kasiek
02-09-2003, 17:25
Myśmy mamie kupowali sprzęt do kuchni w sklepie internetowym. Był to piekarnik, płyta i okap Amici oraz zmywarka Bosha. Nie pamiętam szczegółów, ale wyszło znacznie taniej niż ceny sklepowe (np. w Euro), nie mówiąc już o zakupach wraz z meblami. Targowaliśmy się (w sumie całkiem sporo mieli sprzedać) i dali nam upust od i tak niższych cen.

Slawek :)
02-09-2003, 22:28
Kasiek,
a byłabyś tak wspaniałomyślna i podała mi ten adres na priva?
Spróbuję się trochę z nimi potargować. :lol:
Pozdrowienia

paj^
03-09-2003, 08:13
tez prosze o adres:)

Maluszek
03-09-2003, 08:48
Kasiek - czy ja też mogę prosić o ten adres :D

03-09-2003, 08:58
Ja swoją kupowałem w sieci G7. To taka (podobno) ogólnopolska sieć małych sklepów AGD, w których ceny są poniżej cen detalicznych z katalogu Amici. Rozglądnij się u siebie - może też znajdziesz. Moje namiary są z Krakowa.

pyzia
03-09-2003, 17:44
Hej ! Mój mąż pracuje w Amice. Możesz spokojnie kupować kuchenkę, wyciąg, zmywarkę, lodówkę. Nie polecam pralek (z tego co mówi mąż - zbyt krótko są produkowane i firma się jeszcze "uczy" na co zwracać uwagę i co poprawiać).
Co do zmywarki to te z logo Amica są kupowane podobnie jak 80% oferty rynkowej ( w tym "lepszych" firm) od tego samego dostawcy we Włoszech.
Tak więc różnią się głównie nazwą firmy i ceną i wykończeniami designerskimi.
Dużym wyjątkiem w sensie technologicznym są sprzęty firmy Miele ("pozłacane druciki" i inne bajery, które mają podobno zapewnić bezawaryność przez chyba 100lat :wink: a może więcej - tylko po co skoro wzornictwo i technika tak się zmienia), ale to kosmos cenowy.

Tak więc moim zdaniem można polecać - Amica ma niezły sprzęt za dobrą cenę.
W razie odpukać :( awarii masz mnóstwo serwisów - a poszukaj wątku o pralkach - jakie te "lepsze marki" ? mają serwisy

Dodam, że sami użytkujemy sprzęt Amiki w kuchni, nic przez 2 lata się nie popsuło, kupowaliśmy sprzęty do kuchni jak mąż pracował w branży spożywczej.
Nie jest to więc kryptoreklama, tym bardziej, że on nie z działu sprzedaży i nie ma prowizji od sprzedanych ilości :wink: :cry: .

pozdrawiam

Slawek :)
04-09-2003, 12:20
Qrcze Pyzia trochę mnie zmartwiłaś.
Muszę przyznać, że nie mam najlepszego zdania o włoskim sprzęcie AGD. Podejrzewałem, że Amica "markuje" tylko zmywarki innych producentów, ale miałem nadzieję, że może tych zza Odry...
Do licha, wybór nie będzie łatwy, a pralkę na całe szczęście mam Boscha - nie mogę narzekać :)

mas
10-09-2003, 08:50
Qrcze Pyzia trochę mnie zmartwiłaś.
Muszę przyznać, że nie mam najlepszego zdania o włoskim sprzęcie AGD. Podejrzewałem, że Amica "markuje" tylko zmywarki innych producentów, ale miałem nadzieję, że może tych zza Odry...
Do licha, wybór nie będzie łatwy, a pralkę na całe szczęście mam Boscha - nie mogę narzekać :)

Ja kupiłem cały sprzet Amici - zmywara, lodówa, płyta, piecyk,okap, mikrofala. Jeśli chodzi o zmywarkę to model ZIS 2612 z zinegrowanym panelem. Działa wszystko od pół roku. Zmywara cichutka. Ma moim zdaniem za dużo bajerów. To oczywiści na +. Ale i tak korzystam z jednego programu.
Amica z Włoch sprowadza okapy, zmywarki. Z Portugalii (firma TEKA) robi dla nich mikrofale.
Kupiłem całość po tragowaniu w Avansie prawie 20% niżej od cen sugerowanych. Pzdr.

bedi
10-09-2003, 14:43
Kasiek
podaj moze adres tego sklepu internetowego na forum, z pewnoscia wiele osob jest zainteresowanych zakupem sprzetu po niskich cenach :lol:

kasiek
10-09-2003, 15:33
Strona sklepu, to www.agdrtv.com. Sami zachęcają do negocjowania cen. Pewnie zawsze warto porównać ceny z innymi miejscami, myśmy kupowali półtora roku temu i oferta była korzystna. Aczkolwiek zdarza nam się kupić coś w Euro taniej niż oni proponują - tyle, że są to promocje bądź przeceny.

Igaaa
06-01-2005, 11:57
Mam do Was wielką prośbę, proszę o opinię co sądzicie o Kuchni gazowej Amiki "Prometeusz". Palniki w tej kuchni są schowane pod blatem ceramicznym, jak ona się sprawuje, czy jest funkcjonalna, czy warto ją kupić bo cena nie jest z tych najniższych ok. 3tys. Może ktoś z Was jest posiadaczem takiej kuchni? Bardzo będę wdzięczna za informację :)

Widlak
12-01-2005, 22:37
Też czekam na opinię o tej kuchni od 3 stycznia i nic.
Widlak

Sonika
13-01-2005, 06:25
Jest o niej trochę tu:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14747&highlight=amica+prometeusz

Użytkuje ją Ponury 63 i chyba nie jest zachwycony.
Poczytajcie.

Widlak
20-01-2005, 18:49
dzieki za informacje, chyba sie wyleczylam z Prometeusza

mzudr
01-05-2005, 21:49
Planuję zakup kuchni do zabudowy firmy Amica. Rozwarzam dwa modele: HK 1703 lub HK 3503. Mam pytanko czy ktoś może ma którąś z nich i jak one się sprawdzają w praktyce. Czy wkłady katalityczne to przydatna funkcja czy tylko nic nie wart bajer. Ciekaw jestem jak wytrzymują eksploatację chowane pokrętła, czy po jakimś czasie coś się w nich nie urwie? Dzięki za każde info.

mzudr
05-05-2005, 02:33
Nikt nie ma Amici :o

Iskra
05-05-2005, 14:53
Ale nie wiem jaki model :) , w każdym razie gazowa płyta, piekarnik elektryczny. Odradzam. Jak już napisałam w poprzednim wątku- będę reklamować. Po roku od zakupu- nie działają 2 kurki, pozostałe zapala się b. ciężko. A jedno pokrętło się spaliło.
żałuje, ze nie kupilam AEG, Elektroluxa, albo Aristona.
Iskra

Pajak_Tom
10-05-2005, 18:05
CZESC
Sam w niedługim czasie kupie kuchnie - prawdopodobnie Amica.
Co do wkładów katalitycznych - zona pracuje w jednym z marketów AGD i twierdzi ze to bajer - niby same się czyszczą ale to nie jest to i pozatym to czyszczenie wymaga włączenia piekarnika na pewnien czas i wysoką temperature.
Ale teraz prawie wszystkie modele maja ten bajer.
A pozatym podobaja mi sie kuchnie Amica. Co do płyt to faktycznie pokrętła sie liche po pewnym czasie odlatują.

mdzalewscy
10-05-2005, 18:27
co do Amiki to tylko jedna zaleta: polska firma, sobie nigdy bym nie kupił, innym odradzam

Ivavi
27-06-2005, 14:33
a ja juz sie ucieszyałam bo sama planuje zakup piecyka i płyty amica, a tu odradzacie........ no to co polecacie????

Apolodoros
25-08-2005, 14:32
Proszę o opinie na temat sprzętu AGD firmy Amica?
Tomek

Soniq
25-08-2005, 18:53
Proszę o opinie na temat sprzętu AGD firmy Amica?
Tomek

Moi rodzice maja pralke, lodowke i opak kuchenny. Wszystko dziala bez zarzutu od ladnych kilku juz lat.

adass
25-08-2005, 21:05
no nie moge pomoc bo sprzedaje tego od cholery i podpadne pod kryptoreklame :wink:

ciku
25-08-2005, 21:13
no nie moge pomoc bo sprzedaje tego od cholery i podpadne pod kryptoreklame :wink:

Czyli rozumiem, ze wyrazilbys sie pozytywnie?

asamluk
25-08-2005, 21:19
Ja ze sprzętu firmy Amica w domu mam płytę kuchenną, piekarnik, okap i lodówkę. Używam tego sprzętu od 5 lat i w tym czasie żadnej awarii i żadnego problemu.
Więc...polecam :D

Apolodoros
25-08-2005, 21:53
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Szczerze mówiąc mile mnie zaskoczyły
pozdrawiam, Tomek

Ivavi
26-08-2005, 08:52
mam płyte i piekarnik. Na razie POLECAM!

Yvett
26-08-2005, 09:45
Mam płytę, piekarnik, pralkę i miłałam lodówkę. Polecam tylko płytę i piekarnik - pralka zepsuła się juz kilka razy, a lodówka, poza tym, że żarówka w środku nagrzewała się (chyba w ogóle nie gasła, więc wykręciłam i światełka nie było wcale) niby jest ok, ale teraz mam Aristona i jedzenie dłużej zostaje świeże, więc to chyba kwestia chłodzenia.

Iskra
26-08-2005, 12:15
Ja nie polecam - mam piekarnik, kuchenkę gazową- płyta-II reklamacje, lodówkę, którą zamierzam sprzedać na Allegro.
Kupiłam sprzęt w czerwcu zeszłego roku. Lodówka strasznie szroni i ciągle jest w niej wilgoć.
Nie kupiłabym na przyszłość sprzętu tej firmy, a naprawdę nie jestem czepliwa.
Iskra

mdzalewscy
26-08-2005, 13:34
niestety amica nie jest tam jakąś wybitną firmą, sporo jest reklamacji, sporo osób narzeka, ale pamiętajmy że jest to towar przeznaczony dla trochę innej grupy klientów niż, AEG, Bosch, Miele itd.. ale Amica ma też zalety, cena + desing (który jest w miarę przyjemny). Np. taka pralecza comfort 1000, 1000obr., zegar, klasa AA, 10 lat gwarancji na bęben, 7 na blachę, 2 na resztę i to wszystko w cenie około 1200zł dla klienta

adass
26-08-2005, 14:18
jasne ze sa reklamacje....wszyscy je maja.
ale procentowo do sprzedazy wcale nie jest zle.zwlaszcza ze jest to marka raczej budzetowa.
kuchnie czy piekarniki i plyty sa naprawde dobre...sam mam 8 lat i nic jej nie dolega.
okapy tak samo.
natomiast lodowki i zmywarki sa na zasadzie jak sie uda :wink:
ale majac na uwadze cene tego zakupu to warto kupic Amice
i kazdy sprzet w tym przedziale cenowym prezentuje sie podobnie.....innym siadaja kuchnie czy okapy jeszcze innym chlodnictwo i tak dalej.....nie ma co nadawac na jakas marke

echo
29-08-2005, 07:45
Słyszałem, że Amica ma tylko dobre kuchenki i piekarniki.
Moi teściowie mają zmywarkę (zacina się programator, nie domywa naczyń notorycznie!!!) oraz pralkę (ciągłe kłopoty z elektronicznym programatorem). Obydwa sprzęty sa do bani, niestety.

mario_pab
29-08-2005, 13:52
Ja mam piec gazowy i lodówkę Amiki. Wszystko działa, ładnie wygląda, czyli Amica jest w porządku. Aha i kupując Amikę wspieram polską piłkę.

Pozdrawiam

AniaS79
29-08-2005, 16:26
A ja właśnie toczę otwarty bój z Amicą.
Bardzo nieładnie traktują klienta - daleko im jeszcze do zachodnich producentów.

I zobaczymy co z tego wyniknie....

fracek
30-08-2005, 14:00
Moim zdaniem sprzęt Amici jest do kitu. Wystarczy porownac ceny oraz parametry z innymi firmami a mozna sie przekonac ze szkoda na to forsy. Osobiscie posiadalem sprzet Amici. Okap popsol sie po 6 miesiacach, piekarnik nawalil po 6 latach. W informacji dowiedzialem sie ze najblizszy serwis jest o 50 km od mojego miasta( acha mieszkam w miescie wojewodzkim ). Za dojazd oczywiscie trzeba zaplacic. Fachowcy po ogledzinach piekarnika orzekli ze z Amica ma on tylko wspolnego szyld a tak naprawde wykonany on jest przez blizej nieznana firme nimiecka i oczywiscie w Polsce brak jest czesci zamiennych. Efekt - piekarnik nieczynny jest od 5 miesiecy. Na szczescie zmieniam mieszkanie i zostawiam ten caly syf nastepcy a sam wybiore agd firmy Aeg. Pozdrowienia....

adass
30-08-2005, 17:49
a ja jeszcze raz wszystkim odpowiem - w swojej klasie CENOWEJ amica jest OK
i nie porownujcie jej do Boscha AEG czy innych lepszych firm
to tak samo jak:czy wasz Peugot czy Renault jest dobry ???....ble jest do bani .wez VW Audi czy BMW
paniali ??

chyba ze ktos mi sprzeda AEG z legalnego zrodla,z papierami w cenie Amicy

fracek
31-08-2005, 17:22
W odpowiedzi na post adass chcialem dodac ze mozna kupic sprzet diobrych firm zachodnich w cenie Amici wystarczy poszukac. Przyklad :
1. Lodówka Amici typ ACZ 3802 ZP cena : 1849 (klasa eneget. B )
Electrolux 2922 cena : 1950 zl ( klasa A)
2. Piekarnik Amici GHSG431 cena ok. 1900 zl
AEG 5741-4M cena : 1939 zl
3.Zmywarki Amici - tu kazda nawet najtansza jest lepsza
4. Plyta Amici PS0904 cena : 1629 zl
AEG cena : ok. 1900 zl
Sa to porownywalne modele ceny tez . A tak na marginesie to WW jest to od samego poczatku samochod mas...paniali...

mdzalewscy
31-08-2005, 18:48
W odpowiedzi na post adass chcialem dodac ze mozna kupic sprzet diobrych firm zachodnich w cenie Amici wystarczy poszukac. . A tak na marginesie to WW jest to od samego poczatku samochod mas...paniali...
oj fracek masz tylko ze 20% racji

dla przykładu
1) realna różnica między tymi lodówkami to około 400-500zł, to już sporo dla pewnej grupy klientów.

a VW to z założenia miał być samochód dla ludu, ale teraz to nieaktualne, bo vw stał się drogą marką

Lucia
04-09-2005, 00:44
Chyba od 10 lat mam kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną. Nie zepsuło się absolutnie nic. Do nowego domu wybrałam inną markę, ale póki co, na Amicę nie mogę narzekać.

rokas
04-09-2005, 09:26
Pralka - 10 lat, 3 dzieci - 2 razy wymieniona grzałka
Lodówka z zamrażarką - 6 lat bez zarzutu
Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym - 8 lat bez zarzutu
Okap - 6 lat . Ostatnio coś się stało z silnikiem wentylatora. Ale nie mam czasu zajrzeć.
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni.
Do nowego domu jeszcze nie wybraliśmy sprzętu

grazia111
04-09-2005, 21:39
ha, właśnie dzisiaj po dwóch latach użytkowania - płyta ceramiczna kuchni Amica pękła. Wygląda jakby ktoś młotkiem uderzył w nią całą siłą.
Będę musiała poszukać serwisu.

Prawdę mówiąc myślałam że tego rodzaju sprzęt powinien służyć trochę dłużej.

:cry:

Grażyna

jacek lelo
05-09-2005, 12:48
Zdecydowanie odradzam, zwłaszcza płytę gazową (zapalnik przestał działa b. szybko).
:o

jacek lelo
05-09-2005, 12:49
Zdecydowanie odradzam, zwłaszcza płytę gazową (zapalnik przestał działa b. szybko).
:o

ankalenka
05-09-2005, 13:04
Moja mama ma wypasiony piekarnik Amica (nie pamiętam symbolu, ale ma wszystkie funkcje w stylu samoczyszenie pyroliza czy coś, rożno, teleskopowe prowadnice, programatory itp.) Elektronika siadła równo 12 miesięcy od zakupu. Ma też lodówkę Amica i ta choć działa, to jak się włącza agregat huk jest niemiłosierny - start odrzutowca: od cichego mruczenia po coraz większe wycie. Lodówka stoi w kuchni otwartej na salon. Wniosek: nigdy więcej.

marek_w
05-09-2005, 13:26
Mam od ponad dwoch lat lodowke i okap Amica. Lodowka (nie pamietam numeru modelu, ale duza, INOX, z dwoma agregatami i droga jak na Amice) chodzi glosno i wszelkie proby zmiany tego stanu rzeczy sie nie powiodly. Okap rowniez jest glosny, a do tego kiepsko wentyluje.
Pozostale sprzety AGD mam innych producentow i jestem z nich zdecydowanie bardziej zadowolony.

Pozdrawiam
Marek_w

magdzi_a
05-09-2005, 14:20
odradzam amicę-miałam lodówko-zamrażarkę , pracowała głośno,z chłodzeniem kiepsko ,w końcu się zepsuła .przyszedł pan -sprawdził i uznał,że jest nienaprawialna a sprzęt tej firmy działa około siedmiu lat -właśnie tyle miała , gdy się zepsuła .Kupiliśmy Gorenje -działa bezgłośnie i doskonale chłodzi , mam nadzieję , że za siedem lat nie będę musiała kupować nowej .

mdzalewscy
05-09-2005, 14:58
przyszedł pan -sprawdził i uznał,że jest nienaprawialna
jak czytam to: to nie jest to odosobniony przypadek

AniaS79
05-09-2005, 22:26
Witam ponownie. Pisałam wcześniej o walce z Amicą (bo tak można nazwać wszelki kontakt klienta z firmą, w związku z zastrzeżeniami odnośnie sprzętu :x ).
Batalię wygrałam - ale NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ NICZEGO (powtarzam: NICZEGO!) tej marki.

PS. Nie ma sensu opisywać całej mojej historii - bo jest zdecydowanie za długa - ale jako przykład mogę powiedzieć, że pan "kontroler" z Amica nie może odpowiadać za wady konstrukcyjne okapu, bo to nie Amica go produkuje --> Amica tylko zamawia i firmuje go własną marką... Więc o co ja się w ogóle czepiałam? :) )

mdzalewscy
06-09-2005, 09:19
aha i jeszcze jedno, przy elementach do zabudowy amica, jak się rozpakowuje np. piekarnik to mnóstwo części zostaje (wcześniej odpadło), jakieś plastyczki, śrubki, ostatnia reklamacja było odnośnie płyty elektrycznej iż się grzeje bardzo mocno poza polem grzejnym, stwierdzenie serwisu "ten typ tak ma".
Generalnie piekarniki i płyty gazowe są bardzo przyzwoite i jak ktoś szuka coś tańszego, a dobrego to amica O.Ki

06-09-2005, 23:34
Hello,

w obecnym mieszkaniu mamy od paru lat Amikę: kuchnia gazowa + okap + lodówka. Kuchnia - "znaczki" na pokrętłach starły się dość szybko, więc trzeba dokładnie sprawdzać, czy np. nie został odkręcony kurek z gazem, brrrrrrrrrrrrr...., okap pracuje bardzo głośno, zwłaszcza na 2 i 3 biegu, kilkakrotnie wymieniana żarówka, inox brudzi się okrutnie, zmyć można tylko... denaturatem - ale śmierdzi! Lodówka ma ciągłe - od nowości - problemy ze szronieniem tylnej ścianki. Właściwie to nie szronienie, tylko narastanie dużej "buły" lodu mniej więcej w połowie wysokości lodówki (duża - ok. 180cm wysokości). Nie pomaga częste rozmrażanie. Lód pojawia się już po 2-3 dniach...
Mimo iż cenowo sprzęt atrakcyjny, to jednak nie na tyle, bym kupił go ponownie.

Pozdrawiam,

czesiu
14-11-2005, 19:53
Witam, Posiadam lodówko-zamrarzarkę Amica AD 250 (http://www.azelektro.cz/ft/ami/ad250afp.jpg). Działała, przez 4 lata po czym przestała chłodzić. Zamrarzarka, chłodzi, ale lodówka dont work - jest ciepło jak w kotłowni. :(
Cała lodówko-zamrarzarka jest na jednym agregacie. Czy ktoś może mi pomóc. Co może być przyczyną.

P.S Nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić ten post. Prosze moderatora, o nie usuwanie ani przenoszenie tego postu, aż do czasu odpowedzi, ze względy na wielkość forum. Dziękuję.

gośka57
14-11-2005, 20:10
Może po prostu popsuł się czujnik temperatury? Nie wiem, jak skonstruowana jest twoja lodówka, ale ja miałam taki przypadek.

darek63
14-11-2005, 20:25
To pytanie zadaj nie tu a na "elektrodzie". Tam jest sporo "magików" od AGD. Poniżej masz linka.

http://www.elektroda.pl/rtvforum

anekri
25-11-2005, 10:46
trochę wygrzebany wątek :wink: ale mam pytanko może ktoś doradzi?
chciałabym kupić okap kominowy 90 inox+szkło
i wybór jest taki: Teka NC90, Amica OKC9513 lub Mastercook Omega 90
Może ktoś doradzi??

Monika B
25-11-2005, 11:00
Mam inny okap Amica - teleskopowy. I jak kuchenkę, piecyk i zmywarkę mogę plecić, to tutaj STOP:
- bardzo głośny - zwłaszcza 2 i 3 bieg
- przełączniki od samego poczatku ... wypadają, a pan z serwisu (patrz na uwagi o jego dziłaniu wyżej), powiedział, że to trzeba delikatnie!

AniaS79
25-11-2005, 11:03
Anekri Amicę odradzam !! Sama mam ich okap OKC9417I. Miał wadę konstrukcyjną, przez co nie było możliwości go zamontować. Po wielu prośbach, groźbach i oficjalnych pismach udało mi się wyegzekwować przyjazd montażystów z Amica. Oczywiście im także nie udało się zamontować okapu zgodnie z instrukcją (oczywiście wczesniej firma twierdziła, że to klient nie potrafi sobie go zamontować). Części wewnętrzne zostały obcięte i powyginane przez montażystów z Amica, bo tylko poprzez zdemolowanie tego "cudeńka" udało się umieścić je na ścianie.
Dowiedziałam się także, że to w sumie nie jest wina firmy Amica, ponieważ to nie Amica produkuje okapy z nowoczesnym design, ale jakaś inna zagraniczna firma, a oni tylko sygnują je swoją marką...

Bez komentarza...

anekri
25-11-2005, 11:17
No to teraz mam zagwozdkę :o bo najbardziej skłaniałam się do Amici :roll:

a co myślicie w takim razie o mastercook ? a może możecie polecić dobry okap w rozsądnej cenie i podobnym stylu?

Inezka
25-11-2005, 23:49
Slyszalam duzo pozytywnych opinii o okapach NETO i wlasnie sie nad nim zastanawiam. 90 inox z szyba kosztuje niewiele ponad 900 zl, wydajnosc 530.
Moze ktos juz ma doswiadczenie z okapem NETO? Opinie mile widziane.

Jesli chodzi o piekarnik i plyte to planuje Boscha, chociaz z tej nizszej polki cenowej, bo wiekszosci bajerow i tak nie bede wykorzystywala wiec po co przeplacac.

Lodowka Bosch, Siemens lub Ariston - ciagle sie nie moge zdecydowac.

Sprzetu Amica raczej bym nie wybrala...

AniaS79
25-11-2005, 23:57
Mam Siemensa i jestem bardzo zadowolona. Cichusieńka !

ewusia
26-11-2005, 20:04
A ja powiem tak: szukałam niedrogiej mikrofali z podstawowymi funkcjami. Zaprzyjaźniony sprzedawca dużego sklepu z AGD bardzo polecał markę Elektrolux, ktora przy przyzwoitych paramertach ma przyzwoitą cenę. I komentarz: jak chcesz mieć kłopoty kup AMICE, dużo reklamacji, kiepski serwis, dużo niezadowolonych klientów......

adass
27-11-2005, 00:49
Anekri Amicę odradzam !! Sama mam ich okap OKC9417I. Miał wadę konstrukcyjną, przez co nie było możliwości go zamontować. Po wielu prośbach, groźbach i oficjalnych pismach udało mi się wyegzekwować przyjazd montażystów z Amica. Oczywiście im także nie udało się zamontować okapu zgodnie z instrukcją (oczywiście wczesniej firma twierdziła, że to klient nie potrafi sobie go zamontować). Części wewnętrzne zostały obcięte i powyginane przez montażystów z Amica, bo tylko poprzez zdemolowanie tego "cudeńka" udało się umieścić je na ścianie.
Dowiedziałam się także, że to w sumie nie jest wina firmy Amica, ponieważ to nie Amica produkuje okapy z nowoczesnym design, ale jakaś inna zagraniczna firma, a oni tylko sygnują je swoją marką...

Bez komentarza...

zacytowalem caly post...a w zasadzie wystarczylo by to:... wadę konstrukcyjną...
....dlaczego tak piszesz ? sama do tego doszlas ? ktos z Amiki tak powiedzial ?
oprocz tego ze do zamontowania tego okapu potrzeba wiecej szarych komorek niz przecietnie to nie ma tam zadnych czarow....zalozylem tego sam kilka i prawie zawsze bylo to poprawianie po "fachowcach"...nie wypowiadam sie o serwisantach bo w zasadzie serwis np Amiki obsluguje tez 14 innych producentow....jak ja widze goscia w akcji to mi cycki opadaja :evil:
nawet nie chce myslec jak reaguje klient ktoremu ten sam facio naprawia AEG :lol:

...fabryk okapow w Europie chyba sa dwie lub trzy a zaopatruja kilkunastu odbiorcow...tylko naklejki zmieniaja i tyle 8)
i z czystym sumieniem moge powiedziec ze wole 100 razy Amike nic Ciarko czy inne nasze wynalazki

AniaS79
27-11-2005, 11:28
....dlaczego tak piszesz ? sama do tego doszlas ? ktos z Amiki tak powiedzial ?
Czyżby przedstawiciel firmy Amica się oburzyl??:D

Doszli do tego panowie, którzy przeznaczywszy wcześniej 20 min. na zamontowanie owego okapu, siedzieli nad nim 4 godziny !!!!!! I nie sądzę, by owe wewnętrzne częsci (o których pisalam w poprzednim poście) byly przez fachowców zniszczone z umilowania do gięcia czy też cięcia metalu...lub z nudów...
O wadzie konstrukcyjnej mam napisane także w karcie gwarancyjnej (i bynajmniej - sama sobie tego nie wpisalam).
Mam nadzieję, że rozwialam Twoje wątpliwości odnośnie stanu faktycznego...

adass
27-11-2005, 13:54
nie jestem przedstawicielem....
....sprzedaje czasem Amike i nie mialem zadnych problemow z zalozeniem tego okapu
...a ze problem jest to wiem,bo wlasnie musze to robic po "fachowcach"...tyle ze nie jest to wada czy niedorobka tylko brak myslenia...i tyle

zreszta za podobny okap Whirlpoola ,Boscha trza zaplacic dwa razy wiecej wiec pewnie nie poczytasz tu rozzalonych uzytkownikow tych okapow....a tez tacy sie trafiaja

anekri
27-11-2005, 15:29
no to nadal jestem w punkcie wyjścia ... :lol:

siłaczka
30-11-2005, 20:09
Moja pralka Amiki od początku źle prała. Szarpała rzeczy, połykała skarpetki, które w strzępach wyjmowałam z filtra. Okazało się, że robi to wszystkim, wada konstrukcyjna. Po wymianie "okienka" zaczęły się problemy z programatorem. Po 2,5 roku użytkowania wymiana programatora - 220 zł. Po roku od tej wymiany - awaria nie warta naprawy. W sumie po niespełna 4 latach pralka jest do wyrzucenia, musieliśmy kupić nową. Wszyscy naprawiacze na samo słowo "Amika" wzdychali. Absolutnie NIE POLECAM pralki Amiki.

Mamy też dużą lodówkę Amiki. Kupiona w przyzwoitej cenie i podobała mi się bardziej niż inne. Od 3 lat pracuje bez zarzutu. Odpukać!

Marikas
19-12-2005, 13:08
I co w końcu było z tą lodówką...? Ja właśnie od piątku mam to samo i nie wiem o co chodzi... Na serwis czekam do czwartku. :-((

lajkonikk
19-12-2005, 16:55
Zamrarzarka, chłodzi, ale lodówka dont work
tu jest błąd!! powinno być;
lodowka does not work :lol: :lol:

rad
15-01-2006, 01:09
Witam! Wiem że ten temat już był ale troche dawno może sie coś zmieniło w sprzęcie Amica. Prosze o opinie o Amice jak on sie sprawdza w użytkowaniu, funkcjonalność, awarie itp. Interesuje mnie głównie sprzęt pod zabudowe lodówka, zmywarka.kuchenka gazowa,piekarnik, płyta ceramiczna oraz okap kuchenny. Jakiej firmy sprzęt polecacie? Z góry dziekuje!! Pozdrawiam!! :) GG1403538

jurg
19-03-2006, 17:56
........... może coś o kuchniach z płytą ceramiczną? Amica oczywiście

NatkaB
19-03-2006, 18:18
........... może coś o kuchniach z płytą ceramiczną? Amica oczywiście
ja użytkuję już 6 lat i nie mam żadnych problemów

Paulka
19-03-2006, 19:32
Mam kuchenkę, lodówkę i pralke tej firmy. Kuchenka i lodówka OK, ale pralka wadliwa. Juz kilka razy był potrzebny fachowiec (usterki drobne, ale jednak...) Taki sam problem z pralką Amiki ma moja teściowa.

Falki
19-03-2006, 23:19
Kuchenka wolnostojąca z płytą gazową i elektrycznym piekarnikiem, ze średniej półki cenowo-wyposażeniowej, użytkowane od 3-4 lat bez problemu. Jedyny feler to szuflada pod piekarnikiem, jest kiepsko zmontowana, kółka spadają z prowadnic, ale to akurat można wyłapać na etapie odbioru zakupu.

NatkaB
19-03-2006, 23:21
Jedyny feler to szuflada pod piekarnikiem, jest kiepsko zmontowana, kółka spadają z prowadnic, ale to akurat można wyłapać na etapie odbioru zakupu.

to fakt, ale nie używam jej więc zapomniałam
:oops:

Monika B
20-03-2006, 12:20
Piekarnik abudowany - OK
Płyta gazowa - nie zawsze chcą się zapalać palniki, już w ramach reklamacji regulowany zapłon
Zmywaraka - bardzo OK, nawet cicha (lepsza niż Wrilpool kolegi!), ale druty nie śa wyciągane i nie zawsze ładowanie jest wygodne.
Mikrofalówka bez zastrzeżeń (oprócz tego, że własnie zbiłam talerz)

Cały sprzet - 3 lata.

Dopuser
20-03-2006, 12:27
........... może coś o kuchniach z płytą ceramiczną? Amica oczywiście

Użytkuję od ponad 3 lat... działa gucio... płyta średniej klasy... sterowanie sensorowe... może nieco trudne w obsłudze dla babć :)

pawel_l
20-03-2006, 13:17
Sprzet grzejny bardzo OK.

Lodówki i pralki nie mają najlepszej opinii. A czy są kiepskie...? Któż to wie.

Inka1
20-03-2006, 15:31
płyta ok
piekarnik ok
mikrofalówka - użytkuję 2 lata, zepsuła się raz porządnie (już gdzies tu opisywałam jak infolinia usiłowała mi wmówic, ze może ja nie umiem użytkowac mikrofalówki??? :evil: i jak to moja wina to zapłacę), a obecnie łuszczy się farba na drzwiczkach od środka :evil: :evil: :evil: wolę Boscha :D - mam cichuteńką zmywarkę

mencel
21-03-2006, 09:41
Kuchenki Amici mam łacznie od 15 lat- to juz trzecie mieszkanie i zawsze były ok. Teraz mam płytę sensorową- rzeczywiście- niania starsza pani jej nie lubi- i na pewno w domu tez kupie amicę. Niestety nasi przyjaciele maja niemiłe doswiadczenia z lodówkami z wronek. Amica od zawsze specjalizowala sie w kuchenkach- pozostały sprzęt wprowadzili lkilka-kilkanascie lat temu moga nie mieć jeszcze takiego doswiadczenia. Chociaz nie ma reguły- nasza poporzednia zmywarka Boscha psuła sie co kilka miesięcy , w końcu ją wymienili- a była sliczna i droga i co?

MarzannaPG
08-10-2006, 19:50
Przed użyciem płyty ceramicznej przeczytałam uważnie instrukcję że nie wolno używać naczyń aluminiowych i do kosza poszedł garnek do mleka. Nie wzięłam jednak pod uwagę patelni teflonowych :evil: Nie jestem pewna czy robione są z aluminium, ale wygląda, że spód jest alu, bo porobiły mi się właśnie takie błękitno-perłowe plamy na polu grzejnym. W instrukcji napisano, że można je usunąć specjlanym środkiem, ale nie podali jego nazwy! :evil: Czy ktoś wie co to za środek, albo poradził sobie w jakiś inny sposób?

silwia2000
09-10-2006, 12:53
Witaj, znam ten problem...ale z patelni teflonowych nie zrezygnowalam. Plamy te sa dosc latwe do usuniecia. Z doswadczenia wiem, ze bez znaczenia jest jakiego srodka uzyjesz...bo najwazniejsze ( moim skromnym zdaniem ) jest szmatka badz gabka ktorej uzywasz. Ja znalazlam poprostu cudo - wszystko schodzi. To takie druciane myjki...jak znajde chwile, to wkleje zdjecie opakowania.
Pozdrawiam

Inka1
09-10-2006, 14:36
ja tam używam teflonowych i nic się nie dzieje ;) a do czyszczenia kupiłam płyn-mleczko MrMuscle (czy jak tam się zwie) do płyt elektrycznych i jest bez zastrzeżeń

MarzannaPG
09-10-2006, 22:04
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy...
Te plamy nie są z brudu, wygląda, że aluminium weszło w reakcję z płytą ceramiczną i powstały takie tęczowo-białawe smugi.
Mleczko Mr Muscle nie rysuje płyt ceramicznych? I druciane myjki?!! :o

Lucia
09-10-2006, 22:51
Mleczko Mr Muscle nie rysuje płyt ceramicznych?
Nie zauważyłam, żeby rysowało - używam prawie od roku.
Używam patelni teflonowych. Nic się nie dzieje. Płyta wygląda, jak nowa.

silwia2000
10-10-2006, 09:12
witam ponownie
Przypuszczam, ze mowimy o takich samych sladach, mnie sie one kojarza plamami jakie powstaja na wodzie po wylaniu benzyny - tylko nie takie kolorowa. Sluchaj to o czym pisalam to nie jest taka typowa druciana myjka. TO myjka przeznaczona m.in wlasnie do czyszczenia plyt. Jak moj maz wroci z podrozy ( wzial ze soba aparat) to zaraz zamieszcze zdjecie.
Pozdrawiam

Kuna
30-10-2006, 22:12
Od 10 lat mam : pralkę Amica w tym czasie zepsuła się pompa co uważam za normalne - koszt naprawy 80 zł ; od 6 lat mam okap kuchenny kominowy to prawda jest głośny szczególnie na 3 ale był cichszy od innych marek , ma taką moc , że ,,wysysa zupę z garnka" ; Od 6 lat zamrażarko lodówka i zmywarka działają bezawaryjnie ; piekarnik elektryczny 6 lat bezawaryjnie ; płyta ceramiczna po 6 latach zepsół się włącznik pola grzejnego - powiększanego - najczęściej używany . Serwis w Gdańsku nie istnieje , części zapasowe dostępne w sklepie internetowym amici . Sprzet potrafie sam naprawić .
Generalnie jestem zadowolony z tego sprzętu .

goga
11-12-2006, 09:06
To i ja dorzucę swoje 5 groszy na temat Amici. W zamrażarce ma -28 st. a w lodówce + 10, ustawione na najwyższy stopień chłodzenia. Serwisant stwierdził że jest nie do naprawienia, i że trzeba było reklamować jak była na gwarancji. Natomiast płyta elektryczna po 8 latach nadal bez zarzutu, również Amica

Anna K.
11-12-2006, 09:19
Ja mam kuchenkę gaz.-elektr ok 4 lata. Nie znam modelu, ale to taki z ciemną szybą zamiast drzwiczek. Jest ok. Jedyna wada- blacha metalowa do pieczenia (w komplecie były 2 szt i 1 szt szklana)wygina się kiedy piekę np szynkę(temp powyżej 200 st) - gdybym nie piekła w rękawie foliowym to tłuszcz i woda z szynki zalałyby cały spód piekarnika.

Przy bułeczkach drozdzowych (temperatura 180 st) nic sie nie dzieje. Zauważyłam to już po gwarancji.Nie kupiłam drugiej blachy, bo nie wiem czy da się dokupić, a poza tym nie mam gwarancji czy nie bedzie tak samo. Już się przyzwycziłam do tego i mięsa zawsze piekę w rękawie albo w folii alum.

Leszko
12-12-2006, 09:50
Proszę o opinie na temat sprzętu AGD firmy Amica?
Tomek
Mam cały zestaw kuchenny z Amici nie narzekam po za jednym małym problemem z lodówką bardzo zaczeła się szronić serwis z trójmiasta przyjechał i po 10 minutach przyczynę usunął, jest jedno ALE z serwisem ,przyjechali po miesiącu od złożenia reklamacji myślałem że szlag mnie trafi , nie będę tego komentował , ponieważ brak słów i ne chcę do tego wracać.

Robert11
12-12-2006, 14:24
Od trzech lat użytkuję: pralkę, lodówko-zamrażarkę, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę gazowo-elektryczną firmy Amica. Generalnie wszystkie ww sprzęty sprawują się dobrze. Miałem jednak miemiłą niespodziankę na początku. Otóż szyba piekarnika rozsypała się, sama od siebie, w drobny mak. Na szczęście serwisant zjawił się na drugi dzień po zgłoszeniu i wymienił na nową. Powodem rozsypki było "niewłaściwe zachartowanie szyby przez użytkownika" :o . Na całe szczęście koszt wymiany zamknął się kwotą około 200 zł. Drugą przygodę miałem z lodówką, a właściwie z zamrażarką, otóż uszczelka drzwi została zbyt głęboko osadzona i z tego powodu zamrażarka strasznie zarastała lodem. Również w tym przypadku serwisant pojawił się na drugi dzień po zgłoszeniu i usunął dolegliwość poprzez wygrzanie uszczelki suszarką do włosów i wyciągniecie do właściwego położenia. Tym razem usługa była gratisowa. :)

Robert11
12-12-2006, 14:29
Aha, jeszcze jedno, ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest moja wina :oops: .
Półki i balkoniki w lodówce są trochę mało wytrzymałe na cięższe rzeczy. U mnie po ok. roku popękały zaczepy balkoników i uchwyty jednej z półek. Ale pomimo pęknięć nadal trzymają się na swoim miejscu i raczej nie są oszczędzane.

madalena
14-12-2006, 14:10
Aż mi ciarki przeszły po plecach, po przeczytaniu tych postów, bo..... własnie zamówiłam sprzęt Amici do zabudowy - chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik, płytę , okap i zmywarkę. Kiedys miałam lodówkę Amica, ale "padła" po 5 latach i została wymieniona na candy. Ale znajomi kupowali lodówke w tym samym czasie i im służy bezawaryjnie juz 10 lat. No cóż, słowo się rzekło, kobyłka u płotu... pożyjemy , zobaczymy...

madalena
14-12-2006, 14:12
Jeszcze słówko - z lodówki Amica byłam niesamowicie zadowolona ( bardziej niż w tej chwili z Candy) :-?

tomek_ant
14-12-2006, 23:13
Ja mam płytę ceramiczną i lodówke - lodówka trochę śmieszne dzwięki wydaje ale jest Ok - ma 4 lata i zyje
Płyta też jest OK

isztar
15-12-2006, 14:40
Mam lodówkę Amica od 10 lat, na dziwne odgłosy przestałam zwracać uwagę po roku użytkowania, poza tym ok.

kasia2803
01-01-2007, 21:14
Witam!na stronie producenta widnieje rysunek montazowy kuchni do zabudowy,na
ktorym wyraznie zaznaczona jest potrzebna minimalna grubosc blatów 38mm.No
przyznam szczerze,ze wprawilo mnie to w zaklopotanie,bo mam 28mm i wiekszosc
producentow takie wlasnie blaty oferuje.Czy ktos z Was taka plyte(ja chce
gazową) polozyla na blacie 28mm?odpowiedzcie proszeeee

kemot
03-01-2007, 09:40
no ja mam. tyle tylko ze pod plyta mam szuflady a piekarnik w slupku. jedyny problem jaki mielismy to to ze chcieloismy szuflade zaraz pod blatem i trzeba bylo podcinac tylna scianke szuflady bo przylacze gazowe wychodzi pionowo w dol i trzeba bylo dodatkowego miejsca na kolanko. poza tym jest ok. pozdrowki

Winkiel
03-01-2007, 12:59
Nie widziałem tego rysunku, ale możesz być pewna, że nie chodzi o wytrzymałość materiału.

Chodzi o to, że jeżeli płyta jest grubsza od blatu to pod spodem nie może jej nic przeszkadzać.

W płytach Amiki jest jeszcze jeden patent, na który trzeba uważać. Mianowicie taki, że w niektórych modelach zawór do szybkozłączki znajduje się od frontu płyty :roll: i przez to nie można montować szuflad pod płytą.

jurg
03-01-2007, 18:12
Też miałem ten dylemat. Wysłałem nawet maila do Amici z zapytaniem czy mogę montować płytę na blacie 28 mm. Ja mam ceramiczną i na schemacie producenta też była płyta 38 mm. Otrzymałem pisemną odpowiedź, że nie ma żadnych przeciwskazań aby montować na blacie 28 mm.
Dlaczego na schemacie jest 38 mm tego producent mi nie wyjaśnił.
Zamontowałem kuchnię w lipcu 2006 i jest OK.

kasia2803
03-01-2007, 21:58
Dzis dzwonilam do Amici.Facet nie umial mi wyjasnic czy bedzie przeszkadzacc,czy tez nie.Natomias stolaz powiedzial mi ,ze zawsze mial tylko blaty 28 i nigdy nie bylo problemu z plyta ze sterowaniem,ale nie mial doczynienia z kuchniami zintegrowanymi.Wiec dalej nic nie wiem.A miales piekarnik za sterowaniem do plyty?

jurg
04-01-2007, 12:24
TAK, taki:

http://www.maximedia.pl/?c=kuchnie_do_zabudowy&p=amica_hks_84413

niciacia
16-01-2007, 08:24
Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)
Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

Leszko
16-01-2007, 09:27
Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)
Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??
Mam zmywarkę amica w zabudowie 45cm 2 lata jak na razie bez zarzutu

igor1980
17-01-2007, 17:46
Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)
Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

dno dna i 5 metrów mułu jesli chodzi o zmywarki, pralki czy lodówki. jesli cos to tylko piekarnik, plyta czy okap. takie jest moje zdanie

niciacia
18-01-2007, 15:12
Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)
Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

dno dna i 5 metrów mułu jesli chodzi o zmywarki, pralki czy lodówki. jesli cos to tylko piekarnik, plyta czy okap. takie jest moje zdanie
Ujął to kolega dość dosadnie - chyba mi przeszło kupno zmywarki firmy AMICA :wink:

pawel_l
19-01-2007, 21:44
mam płyte i piekarnik. Na razie POLECAM!

Ja też polecam. Ale rzeczywiście o lodówkach i pralkach opinie są sprzeczne. Za to sprzęt grzewczy naprawdę jest OK.

ewa i aleksander
23-02-2007, 22:45
W calym domu zostaly wylaczone korki na czas zakladania gniazdek elektrycznych.
Po powtornym wlaczeniu okazalo sie ,ze plyta ceramiczna nie daje znaku zycia.To samo stalo sie z wieza HI FI.
Co spowodowalo uszkodzenie tych urzadzen?
Plyta wogole nie reaguje na dotyk.[jest to plyta z sensorami]
Bardzo dziwna sytuacja bo korki byly wielokrotnie wylaczane w przeszlosci .

retrofood
23-02-2007, 22:47
Nie wiem. To trzeba obejrzeć. Lub/i pomierzyć.

ewa i aleksander
23-02-2007, 22:50
Z serwisu Amici chca pomierzyc za 120zl !Robia te diagnozy w domu klienta a jesli padly sensory to naprawa okolo 500zl.Razem z "pomiarem" ponad 600zl.

_ZBYCH_
23-02-2007, 22:52
W calym domu zostaly wylaczone korki na czas zakladania gniazdek elektrycznych.
Po powtornym wlaczeniu okazalo sie ,ze plyta ceramiczna nie daje znaku zycia.To samo stalo sie z wieza HI FI.
Co spowodowalo uszkodzenie tych urzadzen?
Plyta wogole nie reaguje na dotyk.[jest to plyta z sensorami]
Bardzo dziwna sytuacja bo korki byly wielokrotnie wylaczane w przeszlosci .
Prawdopodobnie doszło do przepięcia w instalacji elektryczniej :(

ewa i aleksander
23-02-2007, 23:01
"Przepiecie"-wiele mi to nie mowi .Na czy to z grubsza polega i jak mozna sie zabezpieczyc na przyszlosc bo grozi mi kupno nowej plyty i nie chcialabym aby spotkal ja podobny los.
Zwlaszcza ,ze czasem elektrownia wylacza prad z roznych powodow.[np burza ,wichura itp]

_ZBYCH_
24-02-2007, 00:17
"Przepiecie"-wiele mi to nie mowi .Na czy to z grubsza polega i jak mozna sie zabezpieczyc na przyszlosc bo grozi mi kupno nowej plyty i nie chcialabym aby spotkal ja podobny los.
Zwlaszcza ,ze czasem elektrownia wylacza prad z roznych powodow.[np burza ,wichura itp]
Przepięcie, to powstanie w instalacji impulsu (lub szeregu impulsów) wysokiego napięcia niszczącego urządzenia elektroniczne.
Jest kilka rodzajów przepięć, np. od wyładowań atmosferycznych lub tzw. łączeniowe. Ciebie spotkały te drugie. Przepięcia łączeniowe mogą się pojawić np. przy iskrzeniu instalacji podczas podłączania obciążonych odbiornikami obwodów będących pod napięciem lub przy włączaniu odbiorników indukcyjnych (np. silniki). Może przy włączaniu bezpieczników zadziałała pompa do wody i ona spowodowała przepięcie :roll:.
W instalacji domowej musi być zamontowany główny ochronnik przeciwprzepięciowy, ale on chroni przed przepięciami zewnetrznymi (i to nie zawsze). Czułe urządzenia elektroniczne powinny być podłączane przez końcowe ochronniki przeciwprzepięciowe klasy D (filtry).
Skuteczne zabezpieczenie całej instalacji i wszystkich urządzeń do niej podłączonych jest bardzo kosztowne. Polecam ubezpieczenie pokrywające straty związane z przepięciami.

Trochę dziwne, że padła Ci płyta. Wyjatkowo niekorzystny zbieg okoliczności.
Sądzę, że serwis naprawi moduł sterujacy i nie będzie konieczny zakup nowej płyty :)

fracek
24-02-2007, 09:48
Witam. Jest jedno wyjscie na przyszlosc NIGDY WIECEJ NIE KUPUJCIE NIC TEJ FIRMY!!!!

ewa i aleksander
24-02-2007, 20:39
Fracek, czy Wiesz cos na temat plyty grzewczej Teka albo Ariston?Lepsze to od Amici czy takie samo badziewie.
Zbych,ta naprawa to ponad 600zl ale dzieki za szczegolowe wyjasnienia.
Wydaje mi sie ,ze wraz z wlaczeniem korkow wlaczyl sie hydrofor.

_ZBYCH_
24-02-2007, 20:53
Fracek, czy Wiesz cos na temat plyty grzewczej Teka albo Ariston?Lepsze to od Amici czy takie samo badziewie.
Zbych,ta naprawa to ponad 600zl ale dzieki za szczegolowe wyjasnienia.
Wydaje mi sie ,ze wraz z wlaczeniem korkow wlaczyl sie hydrofor.
Ja osiem lat temu też kupiłem płytę Amica i byliśmy z niej bardzo zadowoleni.
Tak naprawdę, to przy przepięciu może się uszkodzić każda płyta, a generalnie każda elektronika i nie ma tu żadnych reguł.
Nie wiem w jakim stanie i w jakim wieku jest ta Wasza płyta, ale chyba warto wydać 600 zł na naprawę, niż kupować nową na 2000 zł.
Włączenie hydroforu mogło wywołać przepięcie.

adass
25-02-2007, 15:23
ja mam Amice od 10 czy 11 lat...chodzi super.Gdybym mial zamienieniac to na Siemensa lub AEG.
napewno nie na Aristona i Mastercooka.To jest dopiero szajs.

Rom-Kon
25-02-2007, 15:52
W calym domu zostaly wylaczone korki na czas zakladania gniazdek elektrycznych.
Po powtornym wlaczeniu okazalo sie ,ze plyta ceramiczna nie daje znaku zycia.To samo stalo sie z wieza HI FI.
Co spowodowalo uszkodzenie tych urzadzen?
Plyta wogole nie reaguje na dotyk.[jest to plyta z sensorami]
Bardzo dziwna sytuacja bo korki byly wielokrotnie wylaczane w przeszlosci .
Może głupia uwaga... ale czy sprawdziliście czy jest "prąd" w gniadku?
Wysiadły 2 urządzenia na raz... Znajomy wyniósł sprawny telewizor do naprawy bo gniazdko padło... Telewizor sprawdzili i wystawili rachunek za... sprawdzenie że był sprawny :D

ewa i aleksander
25-02-2007, 20:59
Rom-Kon,ale sie usmialam z twojego postu.Faktycznie u nas tez jeszcze nikt nie sprawdzil samego gniazdka a wlasciwie takiej puszki gdzie polaczony jest kabel od plyty .Jutro z rana sie za to zabiore.Dzieki

darekgra
25-02-2007, 23:28
sprawdźcie też czy macie wszystkie "fazy" ponieważ przy wkręcaniu(jeśli posiadacie jeszcze takie wkręcane) korka mógł on się przepalić. i wtedy płyta nie będzie działać(jeśli jest podłączona do 3 faz)a że padła wieża może akurat to gniazdko do którego jest ona podłączona korzysta właśnie z tej brakującej fazy. nalezało by tez sprawdzić prawidłowość podłączenia owych (nowych) gniazdek czy przypadkiem nie pomylono kabelków.
pozdrawiam

Lucia
26-02-2007, 12:29
Podobną sytuację z niedziałającą płytą ceramiczną (tyle , że GORENJE) miała moja koleżanka. Powodem zepsucia się płyty były przepięcia. U nich skończyło się wymianą modułu sterującego. Koszt naprawy wyniósł ok. 1.000PLN

ewa i aleksander
08-03-2007, 15:53
Wreszcie sie dzis doczekalam!
Przyjechal pan z serwisu Amici.Okazalo sie,ze gdzies wewnatrz plyty jest malutki ,zwykly bezpiecznik.
Pan szybko rozkrecil spod plyty,wymienil bezpiecznik,zainkasowal 120zl [co za fart] i odjechal.Trwalo to tylko 15 minut.
Okazuje sie ,ze nie wolno wylaczac pradu w calym domu bez uprzedniego wylaczenia bezpiecznikow od obwodu na ktorym jest plyta.
Mozna jeszcze sobie zainstalowac dla bezpieczenstwa na glownej skrzynce elektrycznej tzw ochronnik przeciwprzepieciowy[mowil o nim ktorys z forumowiczow].
Niemniej widzialam jak sie rozkreca te plyte i zmienia bezpiecznik.Na przyszlosc nie bedzie sie nikogo wzywalo.

adass
08-03-2007, 19:24
no prosze....

a mowili ze Amica jest taka be...
ze serwis jeszcze gorszy...

:wink:

robsaw
09-03-2007, 10:01
mam piekarnik Aristona w zabudowie i tez przy braku i ponownym wlaczeniu pradu zegar piekarnika siadl.okazalo sie ze tak drogi sprzet nie ma zabezpieczenia przed skokami napiecia.teraz mam osobny korek na piekarnik i zabezpieczenie.ale 500zl stracilem na naprawe :evil:

adass
09-03-2007, 10:17
Ariston generalnie ma chore ceny serwisu :evil: Chyba zrobili z tego niezle zrodlo dochodu bo sprzet sypie sie w miare czesto wiec staly zbyt czesci zapewniony.

Za zegar do Amiki,ktory jakims cudem zostal zalany(tak zalany,corka makaraon gotowala :lol: ) dalem 320zl.Przekladalem sam,bo cztery kolorowe kabelki to samemu mozna przelozyc

B.P.
09-03-2007, 13:32
Urządzamy z mężem kuchnię i zastanawiamy sie nad kupnem kuchenki pod
zabudowę "Amica Silver GHS 74212". Bylibyśmy wdzięczni
użytkownikom tego modelu za opinię, ocenę tego produktu. Pozdrawiam -
Basia :)

BRATER
09-03-2007, 14:19
Przerabiałem ten dylemat, generalnie produkty Amici nie cieszą się specjalnym uznaniem użytkowników nie tylko na tym forum. Raz wypuszczą lepszą serię, raz gorszą, ale fakt, że są producentem krajowym nie ułatwia sprawy. Serwis też pozostawia wiele do życzenia. Wg moich informacji lepszym wyborem będzie Gorenje. Sam nabyłem Samsunga, ale jeszcze nie użytkuję, więc recenzji mu nie wystawię.

adass
10-03-2007, 00:04
przy takich postach zastanawiam sie zawsze nad ta Amika.
ja sprzedaje Amike od 14 lat.mam o niej wyrobione zdanie :lol: i gdyby mi przyszlo kupowac to znow postawilbym na kuchnie Amiki.Na okap zreszta tez.
Na pewno nie kupie zmywarki czy lodowki Amiki .
I tyle.

narzekanie na Amike wzielo sie z prostej przyczyny.
sprzedaja najwiecej sprzetu w kraju !
wiec i reklamacji ma stosunkowo najwiecej.

martwi mnie jednak co innego.brak chocby nuty patriotyzmu :evil:
gospodarki cywilizowane rozwinely sie wlasnie dzieki temu.to z kolei doprowadzilo do rozwoju eksportu popartego zreszta dobrym marketingiem.taki przykladowy niemiec na 99% kupi niemiecki sprzet,nawet robiony w Chinach czy innej Malezji,ale firmy niemieckiej.
ktos moze powiedziec ze co tu porownywac Boscha do Amiki.ja odpowiem ze w kuchniach mozna...i to ze wskazaniem na Amike

fracek
10-03-2007, 08:29
Adass teraz rozumiem dlaczego tak bronisz Amiki na tym forum ale pozwol innym miec odmienne zdanie. Acha jezeli sprzedajesz Amice od tylu lat to powinienes wiedziec co sie dzialo z wynalazkiem pt. Prometeusz.To mowi wszystko o tej firmie.Pozdr.

adass
10-03-2007, 11:45
oprocz Amiki sprzedaje oczywiscie kilka innych firm.wiec Boschsa ,Siemensa czy Electroluxa tez Ci sprzedam.
Beko ,Haiera i paru innych nie
:wink:
przeczytaj uwaznie co napisalem.....z Amiki nie polecam zmywarek i lodowek,natomiast okapy i kuchnie /piekarniki,plyty/ jak najbardziej.

Prometeusz jest jedyna w Europie plyta tego typu ! i prawidlowe zamontowanie tegoz wynalazku sprawia ze wszystko dziala OK !

dżempel
23-04-2007, 21:59
Prosze o rade ,bo sprzedawcą ciężko wierzyć (oni sprzedają dla prowizji).Mam do kupienia sprzęt do kuchni -właśnie namawiają mnie na amike .Poeiedzcie jakie macie doświadczenia z tą firmą i co o niej sądzicie?

aqep
23-04-2007, 23:06
glosna praca zmywarek(moze cos sie zmienilo ale raczej nie) glosna praca lodowek, w reklamacji byla lodowka i piekarnik(sprzedalem kiedys to znajomej) i do tej pory odbija mi sie to czkawka.. lepszy wybor to whirpool lub drozszy aeg czy jeszcze dozszy bosch..W sklepie chwala to co maja i szlag trafia czlowieka jak czaruja. A najgorsze ze sprzedawca wie czesto mniej od kupujacegoo...napisz co konkretnie szukasz to postaram sie pomoc bo wlasnie sobie szukalem sprzetu i meczylem temat a szczegolnie osoby ktory juz korzystaja i powiedza konkretnie co jest dany sprzet wart

FREDY
23-04-2007, 23:49
Ja stanowczo odradzam Whirpoola. Kupiłem pralkę 3 lata temu i to jest dramat - mam chyba 7 lat gwarancji na bęben który jest z kwasówki ale co z tego jeśli cała obodowa się po prostu sypie. Pęcherze rdzy są już wszędzie.
Mam lodówkę Amica i jestem za to bardzo zadowolony - nic dodać nic ująć - totalnie zero problemów. :wink:

mbz
24-04-2007, 10:49
Hmm, mam zmywarke i kuchenke gazowo-elektryczna - dopiero poltora roku, wiec nie narzekam.
Co do Whirpoola - to pralka w uzyciu od ponad pieciu lat, poza wymiana jakiejs drobnej czesci bez zarzutu!

mon*
24-04-2007, 11:02
hmm.. przydalaby sie jakas dobrze zrobiona ankieta, bo na podstawie pojedynczych wypowiedzi trudno wyciagac wnioski...
co do whirlpoola, to zastanawialam sie nad lodowka i byc moze pralka, ale skoro obudowa ma rdzewiec... ech.. ;)

mbz
24-04-2007, 11:34
mon* - moja nie rdzewieje, a stoi w piwnicy, wiec dosc wilgotno.

Gryfol
24-04-2007, 14:54
Stanowczo odradzam. Z Amicą mam same złe doświadczenia.

Whitemag
24-04-2007, 15:37
U mnie niedawno rozsypala sie pralka amica....
W lodowce Whirlpoola urwaly sie drzwiczki zamrazalnika....
Co do pozostalych sprzetow Whirlpoola nie mam zastrzezen, jednak szukajac nowej pralki zostalem skonfrontowany z licznymi negatywnymi opiniami o tej marce... takze dla mnie osobiscie amica i whirlpool nie rzadza... :-?

gośka57
24-04-2007, 15:57
Stanowczo odradzam. Z Amicą mam same złe doświadczenia.
A ja mam lodówkę i piekarnik amica już parę ładnych lat i nie narzekam :)

Lucia
24-04-2007, 22:44
Szwagierka ma kilkuletnią lodówkę Amica. Jest zadowolona, bo nic się nie psuje. Mi się wydaje bardzo głośna.

Bogumiła
24-04-2007, 22:56
Whirlpool = pralkę używam ponad 10 lat - wymieniłam grzałkę i jakiś drobny element włącznika. Lodówka tej samej firmy - 7 lat i wszystko dobrze. Amica w nowym domu - cały sprzęt, więc mnie nie straszcie... :roll:

dżempel
25-04-2007, 00:21
prosze o konkretną porade podam sprzęty które mi oferują i ich ceny -prosze o Wasze opinie na temat tych sprzętów lub podpowiedziach o sprzętach zamiennych w podobnych"" cenach . 1) zmywarka ZIA 6628 -2100zł 2)płyta grzwcza ECT620 -1300zł 3) piekarnik EBP n7422 -1300zł 4) lodówki z grupy amika "ten " sprzedawca mi nie polecał :o ,więc szukam jakielkolwiek do 2000zł .Wszystkie te sprzety są do zabudowy .PROSZĘ o opinie lub zamienniki w miare rozsądnych cenach. DZIĘKUJE

adass
25-04-2007, 11:06
gdyby nie to,ze ta zmywarka Amiki ma akurat teraz 5-letnia gwarancje to bym ja zmienil na Electroluxa.
Lodowka Electroluxa.

:wink:

SAVAGE7
25-04-2007, 18:16
przy wyborze AGD kierowaliśmy się w szczególności opiniami o awaryjności. powiem jedno: wolę nie mieć w domu nic z napisem AMICA. nie żebym miał jakieś doświadczenia bo nic z tego sprzętu nie przeszło jeszcze przez moje ręce ale wolę nie kusić losu. ogólnie o amice słyszy się różne rzeczy tzn. i dobre i złe. sęk w tym, że tych złych opinii jest nie mało. w tych cenach co piszesz to spokojnie kupisz sprzęt boscha, siemensa czy gorenje i w moim odczuciu to będzie korzystna alternatywa. i to wszystko w tym temacie. i podejrzewam, że większość forumowiczów jest tego samego zdania. ale skoro uparłeś się na amicę to kupuj (przecież to w końcu nie jest firma kogucik)

Marek Sza.
30-04-2007, 11:45
Po kilkuletnim użytkowaniu kuchenki gazowej stwierdzam że to badziew i szkoda pieniędzy.
Kopie prądem, ułamały się drity i rdzewieje, zapalarka nie działa przy 1 palniku przy pozostałych losowo.

Pozdrawiam

Ptysia
30-04-2007, 17:38
mam zmywarke Amici od pol roku - narazoe wszystko ok

czy glosno chodzi trudno powiedziec bo nie mam porownania, w kazdym razie mi nie przeszkadza:)

mencel
30-04-2007, 22:25
Ech tam, kazda firma moze mieć akurat egzemplarz nieudany.
Od 15 lat w mieszkaniu ,które od 10 lat wynajmuje różnym ludziskom jest kuchnia amici i wszystko ok !Pralka whirpoola ma 8 lat i tez ok.

W obecnym mieszkaniu od 6 lat mam płyte amici -odłupal sie naroznik( ale u mojej przyjaciółki to samo stało sie w miele za jakie koszmarne pieniadze),piekarnik bez zarzutu.
Od lat amica specjalizuje sie w piekarnikach i kuchenkach, a reszte sprzetu zaczęła produkować znacznie pózniej. zreszta teraz zaczynaja produkować juz nie we wronkach ale w Chinach!! więc uwaga na ich sprzęt, trzeba sprawdzać gdzie produkowany. [/url]

arca
01-05-2007, 12:19
prosze o konkretną porade podam sprzęty które mi oferują i ich ceny -prosze o Wasze opinie na temat tych sprzętów lub podpowiedziach o sprzętach zamiennych w podobnych"" cenach . 1) zmywarka ZIA 6628 -2100zł 2)płyta grzwcza ECT620 -1300zł 3) piekarnik EBP n7422 -1300zł 4) lodówki z grupy amika "ten " sprzedawca mi nie polecał :o ,więc szukam jakielkolwiek do 2000zł .Wszystkie te sprzety są do zabudowy .PROSZĘ o opinie lub zamienniki w miare rozsądnych cenach. DZIĘKUJE

Ja też zastanawiam się nad sprzętem o kuchni, póki co mam wybraną tylko lodówkę. Słyszałam bardzo dobre opinie na temat Boscha i taka lodówkę właśnie zamierzam kupić. Chcę z zamrażalnikiem na dole, zastanawiam się nad modelem KIV38V00 (ok. 1900zł) i KIS38A50 (ok. 2100zł). Szczególy znajdziesz na stronie http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/wyszukane.asp?idpodgrupy=13&11=20

rusek007
01-05-2007, 18:57
Używam kuchnię gazową z piekarnikiem od prawie 10 lat najmniejszych problemów, wszystko działa: zapalarka, zabezpieczenie przeciwwybuchowe, rożno, grill, programator itd ocena 6 !!!. Lodówkę z szufladową zamrażarką mam ok 7lat, były tylko drobne problemy z małymi drzwiczkami od zamrażarki z fabryki przysłano nowe zawiasy ocena 5. okap seria Soft Line ocena 5. :D
Czyli Amica jest The Best ?:D

gawel
02-05-2007, 12:40
Amika robi dobry sprzęt o bardzo dobrej relacji ceny w stosunku do tego co dostajemy. Ale jak wszystkie firmy nie robia wszystkiego idealnie, lodówko zaqmrazarka ma przyzwoita karoserie i wnetrze i sprezarke firmy elektrolux, w promocji widzialem nawet lakierowana na inox o wys 179 cm za 999 zł. Taniej sie juz nie da wiec nie ma co sie czepiac. Co do zmywarek nie mialem doswiadczenia, co do pralki goraco polecam pełna elektronika sterowania, szybka wirówka duży bęben 5,5 kg i niskie zuzycie wody 50 l (to na prawde prawda :wink: ) mamy szambo wiec to doceniamy, no i smieszna cena w promocji ok 800 zł. Jezeli chodzi o kuchenki elektryczne wolno stojace to w sredniej cenie, trwałe, ale toporne niestety :-? . Dobry sprzet robi firma gorenje mamy kuchnię na prawde bardzo starannie wykonana klasa A+ i to prawda polecam.

levior
02-05-2007, 20:27
moze nie w temacie ale proponuje korzystac z ceneo.pl i skapiec.pl tam mozna podawane przez Was sprzety znalezc nieco taniej
no chyba ze ktos boi sie internetowych zakupow

pozdr
pawel

dżempel
02-05-2007, 22:42
zmywarke kupiłam amiki ZIA 6628 (5lat gwarancji-jak wyśle ankiete :-? i niby super-zobaczymy)lodówke amici właśnie odmówiłam-przeraziłąm się opini -zastanawiam się nad wirpoolem lub elektroluxem? z kuchenką totalnie zgłupiałam :oops: BARDZO DZIĘKUJE ZA OPINIE -naprawde zaglądam tu co jakiś czas i sugeruje się nimi -PROSZĘ o więcej :lol: pozdrowionka

3241mirek
04-05-2007, 07:58
Witam. Stoję właśnie przed zakupem kuchni do zabudowy. Wacham sie pomiędzy Amicą GHG85512 http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy,f2,strona-5.bhtml
a Mastercookiem MP6E FX.
http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy,f2,strona-3.bhtm
Czy spotkaliście się z tymi urządzeniami i co sądzicie o w/w markach kuchni. Pomocy!

SAVAGE7
04-05-2007, 08:26
Witam. Stoję właśnie przed zakupem kuchni do zabudowy. Wacham sie pomiędzy Amicą GHG85512 http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy,f2,strona-5.bhtml
a Mastercookiem MP6E FX.
http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy,f2,strona-3.bhtm
Czy spotkaliście się z tymi urządzeniami i co sądzicie o w/w markach kuchni. Pomocy!

mam takowego mastercooka. ponoć to najnowszy model, no chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie 4 miesiące. wybierała go starannie moja żonka :) . na 10 punktów daję 9. mam dwa małe zastrzeżenia:
- trochę świszczą palniki przy gotowaniu na "pół gwizdka",
- nawet po chwilowej przerwie w dostawie prądu trzeba na nowo ustawiać zegar ale podobno wszystkie kuchenki tak mają (powinni coś jednak z tym zrobić)

no i jeszcze jedno. amica ma pokrętła w płycie - ciężko będzie z utrzymaniem ich w czystości. żonka i to wzięła pod uwagę 8)

3241mirek
04-05-2007, 10:08
Oczywiście pokretła nie mogą być na płycie.Płyty w zestawie są bez pokręteł.

pandusia
08-06-2007, 15:59
Witam forumowiczów i proszę o opinie osób, które użytkują zmywarki Amici, może są osoby które mają zmywarkę z tym symbolem zmywarkę i czy są zadowolone.
Pozdrawiam pandusia :D

dżempel
09-06-2007, 23:25
mam podobny model bo ZIA nie ZAA reszta jak u Ciebie .Jeszcze jej niepodłoczyłam ,ale słyszałam pochlebne opinie o niej

fracek
10-06-2007, 12:43
Witam.Jezeli juz kupilas ta zmyware to pozostaje sie nia "cieszyc" jezeli natomiast masz dopiero zamiar kupic jakakolwiek zmywarke Amici radze omijac to z daleka.Pozdr

beti555
10-06-2007, 20:21
Witam.Jezeli juz kupilas ta zmyware to pozostaje sie nia "cieszyc" jezeli natomiast masz dopiero zamiar kupic jakakolwiek zmywarke Amici radze omijac to z daleka.Pozdr

Masz zmywarke Amica, ze tak piszesz? Jaki model?

ocia79
10-06-2007, 20:32
Dobra rada !!!!!!! Tylko nie AMICA !!!!!!!!!

beaz
10-07-2007, 20:35
Napiszcie proszę, jak się sprawują piekarniki tej firmy.
Czy korzystacie ze wszystkich funkcji?
Które są zbędne?
Dziekuję z góry. Beata

MarzannaPG
10-07-2007, 22:30
Mam piekarnik Amica. Sprawuje się świetnie. Do tej pory użytkowałam wszystkie funkcje włącznie z obrotowym rożnem, najczęściej oczywiście opiekanie górne i dolne oraz termoobieg. Termoobieg był dla mnie bardzo ważny przy wyborze sprzętu.

79mirka
11-07-2007, 08:47
Ja wlasnie kupilam piekarnik Amica i zastanawiam sie nad dokupieniem 3 lat gwarancji za 150zl, wtedy mialby az 5 letnia gwarancje. Wydaje mi sie ze Amica za przystepna cene ma naprawde wiele ciekawych funkcji. Mi szczegolnie zalezalo na roznie obrotowym, a w piekarnikach drozszych firmy, typu Bosch czy Whirpool ten "bajer", byl nieosiagalny dla mnie z powodu ceny. Ta Amice EBP 8452 kupilam w sklepie internetowym i zaplacilam za nia 1300zl. Mam nadzieje ze warto bylo! Jak pouzytkuje troche, to przekaze wrazenia! :D

gośka57
11-07-2007, 09:25
Miałam w starym mieszkaniu (od jakichś pięciu lat). Niestety nie pamiętam numeru modelu, a tu nie mam od niego dokumentów. Bardzo polecam. Spisywał się bez zarzutu. :D

beaz
13-07-2007, 12:37
Ja wlasnie kupilam piekarnik Amica i zastanawiam sie nad dokupieniem 3 lat gwarancji za 150zl, wtedy mialby az 5 letnia gwarancje. Wydaje mi sie ze Amica za przystepna cene ma naprawde wiele ciekawych funkcji. Mi szczegolnie zalezalo na roznie obrotowym, a w piekarnikach drozszych firmy, typu Bosch czy Whirpool ten "bajer", byl nieosiagalny dla mnie z powodu ceny. Ta Amice EBP 8452 kupilam w sklepie internetowym i zaplacilam za nia 1300zl. Mam nadzieje ze warto bylo! Jak pouzytkuje troche, to przekaze wrazenia! :D

Właśnie wybrałam ten sam model :P
Dzięki za odpowiedź.

Beata

79mirka
13-07-2007, 12:41
Bardzo sie ciesze ze sie na cos przydalam i cie zainspirowalam. :lol: Pozdrawaim cieplutko i zycze milego uzytkowania!! :D :D
Mirka

KiZ
13-07-2007, 13:35
Ja mam piekarnik amica od prawie sześciu lat. To był wtedy jeden z topowych modeli, ale symbolu nie pamiętam. Największe jego zalety to teleskopowe prowadnice i termoobieg. Największa wada to czujnik termperatury, który ma postac nieosłoniętego bolca w górnej części komory. Bardzo łatwo go uszkodzić np wsuwaną tacą, co kosztuje(wało) ok 150 zł :-?

mmena
13-07-2007, 15:48
Mam Amice od kilku lat (piecyk elektr.). Korzystam tylko z termoobiegu i grzania dolnego. Pieke b. duzo. Plusy: zadnej awarii, ale... Mimo, ze piecyk sprawuje sie bez zarzutu nie kupie ponownie produktu tej firmy. Jakos wykonania pozostawia wiele do zyczenia. Ciezko ustawic wymagana temp. gdyz pokretlo ma b. duze luzy. Prowadnice sa teleskopowe tylko z nazwy. Calosc wyglada jak siekierka ciosana.

arcobaleno
13-07-2007, 17:41
Ja też mam amice - jestem zadowolona, choć z piearnika korzystam ok raz w tygodniu. Bardzo ,lubię funckje termoobieg z opiekaczem - kurczak, czy ziemniaczki wychodzą pysznie :D

79mirka
13-07-2007, 17:54
Same pozytywne opinie, wyglada na to, ze dokonalam dobrego wyboru!!! :D

damiang
16-07-2007, 10:41
W mieszkaniu mieliśmy kuchenkę gazowo elektryczną Amiki.
Teraz mamy płytę elektryczną i (osobno) piekarnik.
Żona jest zadowolona, wykorzystuje większość jego funkcji.
Jak dotąd nie próbowaliśmy chyba tylko rożna i programowania pieczenia o wybranej godzinie.

Wady (kosmetyczne):
-piekarniki ma sterowanie dotykowe i jak się stanie kilka centymetrów od niego to piszczy ;-)
-w płycie trzeba najpierw wybrać pole a potem je ustawiać +/-. Lepiej jakby każde pole miało swój +/-.

Lucia
16-07-2007, 19:43
Moi rodzice chyba ze 12 lat temu kupili kuchenkę Amiki - płyta ceramiczna + piekarnik elektryczny (m.in. termoobieg, rożen obrotowy). Przez wszystkie lata użytkowania w zasadzie nic sie nie zepsuło - ukruszył się tylko mały bolec od timera. Poza tym wszystko bez zarzutu.
Niemniej jak kupowałam sprzęt do swojej kuchni nie zdecydowałam się na Amikę, bo miałam wrażenie, że w porównaniu z innymi firmami wizualnie zdecydowanie gorzej się prezentowała. Z Amiki kupiłam tylko okap (niby ładny, ale drugi raz nie zdecydowałabym się).

adi_
03-10-2007, 21:21
normalnie pepidemia z tymi amikami umnie tez u gury piecyk a na dole grenlandia wydaje mi sie ze to czujnik temperatury tylko nie wiem gdzie on jest pozdrawiam

a____om
03-10-2007, 21:49
Niestety..jest to starsza lodówka,i niestety jedno agretowa.Poprostu ucekl Panu gaz,ktory jest starszego typu,i ponowne napelnienie lodowki tym gazem wiąże się z kosztem ok.200zł,ale zazwyczaj po 2 miesiącach poprostu znowu sie ulatnia,i nie ma sensu wydawać pieniędzy na takie coś,bo to pieniądz wyrzucony w błoto. Proszę mi zaufac,i poprostu kupić nową lodówke.oczywiscie znajdzie Pan magikow,ktorzy Pana naciagna,ale siedze w tym juz ponad 20pare lat,i naprawdę problem wroci jak bumerang!

beti555
10-11-2007, 10:22
Czy ktoś z Was ma zmywarke Amica ZZA 6428 I? Jaka ewentualna opinia?

http://www.nokaut.pl/zmywarki/zmywarka-amica-zza6428i.html#

Ptysia
10-11-2007, 18:44
mam zmywarke Amici ale inny model bo bez tego wyswietlacza

o taka http://www.nokaut.pl/oferta/amica-zza-6615-i.html

uzytkuje od listopada 2006 i nie mam zastrzezen :)

sylvia1
10-11-2007, 23:57
Mam amice ale ZIA 6626 (http://www.amica.com.pl/produkty/data.php?prodID=661) co prawda od mies ... ale jest ok a czemu tylko 45? a nie szerszą?

androzek
11-11-2007, 22:24
Ogólnie zmywarki Amiki nie są chwalone ( produkcja we Włoszech ).Na przykłądzie rodzinnym - dwie zmywarki w różnych domach mogę powiedzieć że są głośne - nieprzyjemny niski dźwięk.Może lepiej z "polskich" Mastercook-Fagor,klasa również AAA i cicha 45db a Amika 50 dB?
osobiście niedawno zakupiłem AEG za ok.1700 zł na Allegro - przede wszystkim bardzo cicha.

beti555
12-11-2007, 07:54
Mam amice ale ZIA 6628 (http://www.amica.com.pl/produkty/data.php?prodID=661) co prawda od mies ... ale jest ok a czemu tylko 45? a nie szerszą?

Brak centymetrów :roll:

beti555
13-11-2007, 13:09
Ogólnie zmywarki Amiki nie są chwalone ( produkcja we Włoszech ).Na przykłądzie rodzinnym - dwie zmywarki w różnych domach mogę powiedzieć że są głośne - nieprzyjemny niski dźwięk.Może lepiej z "polskich" Mastercook-Fagor,klasa również AAA i cicha 45db a Amika 50 dB?
osobiście niedawno zakupiłem AEG za ok.1700 zł na Allegro - przede wszystkim bardzo cicha.

Ta akurat ma ponizej 50db, zreszta nie chodzi mi tylko i wyłącznie o to czy jest cicha czy tez głośna. Poza tym odczuwanie głośności to kwestia względna :) Chodzi mi też o inne jej zalety bądź też wady.

Kamila79
24-11-2007, 11:16
Ogólnie zmywarki Amiki nie są chwalone ( produkcja we Włoszech ).Na przykłądzie rodzinnym - dwie zmywarki w różnych domach mogę powiedzieć że są głośne - nieprzyjemny niski dźwięk.Może lepiej z "polskich" Mastercook-Fagor,klasa również AAA i cicha 45db a Amika 50 dB?
osobiście niedawno zakupiłem AEG za ok.1700 zł na Allegro - przede wszystkim bardzo cicha.

Ja mam amike ZIA 6628 od lutego 2007 i sobie bardzo chwalę. To jakaś bzdura że amiki są głośne, co firma ma do tego, to zależy od parametrów, moja ma 45 db, można przy niej spać. Ja za moja wraz kosztami przesyłki płaciłam z kosztami przesyłki 1900 zł- choć musiałam trochę poszukać w necie bo rozpiętość cenowa była nawet do 2800 (m.in. Media Maekt i różne sklepy internetowa). Zmywarka 60 cm ze zintegrowanym panelem sterowania klasa AAA.

Petroniusz
10-05-2008, 19:21
Kupiłem piekarnik Amica, przy pierwszym uruchomieniu szyba zewnętrzna drzwi rozsypała się z hukiem w drobny maczek. Szok. Gwarancja oczywiście nie obejmuje części szklanych (zonk) znaczy wiedzą że trzaśnie. Kupić można tylko u nich w serwisie ,cena to następny szok.
Nie kupujcie tego .

krys1
10-05-2008, 20:09
Kupiłem piekarnik Amica, przy pierwszym uruchomieniu szyba zewnętrzna drzwi rozsypała się z hukiem w drobny maczek. Szok. Gwarancja oczywiście nie obejmuje części szklanych (zonk) znaczy wiedzą że trzaśnie. Kupić można tylko u nich w serwisie ,cena to następny szok.
Nie kupujcie tego .

Współczuję, ale pech. Też mam piekarnik Amici i wszystko jest o.k.

emil_d
10-05-2008, 20:09
Kupiłem piekarnik Amica, przy pierwszym uruchomieniu szyba zewnętrzna drzwi rozsypała się z hukiem w drobny maczek. Szok. Gwarancja oczywiście nie obejmuje części szklanych (zonk) znaczy wiedzą że trzaśnie. Kupić można tylko u nich w serwisie ,cena to następny szok.
Nie kupujcie tego .

Mój kolega miał to samo - fukali ale wymienili na gwarancji - to co mogę Ci doradzić, to kłóć się - oprócz gwarancji jest jeszcze rękojmia. Możesz zagrozić zwrotem towaru z tytułu rękojmi.

mwnn
10-05-2008, 20:41
Jeden zakup i od razu stwierdzenie, że bubel. Ja tam mam sprzęt Amici od 5 lat(piekarnik, zmywarka, płyta gazowa i pochłaniacz) i nie narzekam. Ale z tego co słyszałem to teraz amica, robi swoje sprzętu gdzieś w Turcji - pewnie w ramach oszczędności :) Tak czy siak walcz o swoje.
Pozdrawiam.

adass
11-05-2008, 00:04
w Turcji robione sa zmywarki.
jesli ten piekarnik byl z serii EBA z czarna gieta szyba,to sa szanse na uznanie reklamacji,natomiast na cala reszte nie ma najmniejszych szans.
u innych producentow tez by to nie przeszlo wiec psioczenie na nasza krajowa marke jest troche przesadzone

Damro
11-05-2008, 00:06
Jeden zakup i od razu stwierdzenie, że bubel. Ja tam mam sprzęt Amici od 5 lat(piekarnik, zmywarka, płyta gazowa i pochłaniacz) i nie narzekam. Ale z tego co słyszałem to teraz amica, robi swoje sprzętu gdzieś w Turcji - pewnie w ramach oszczędności :) Tak czy siak walcz o swoje.
Pozdrawiam.
jasne że bubel,bez 2 zdań,nie miała prawa pęknąć :evil:

Alice1003
12-05-2008, 21:28
Kupiłam zmywarkę Amici,mam ją niecały miesiąc.Muszę powiedzieć,że bardzo ładnie myje. :D

pierwek
13-05-2008, 08:04
nie kupuje się sprzętów AGD firm których nazwy zaczynają się na A (Ardo,Amica) trzeba sobie było kupić jakiegoś Elektroluxa ;)

To_masz
13-05-2008, 09:29
potwierdzam
Amika to dziadostwo
mamy pralkę od 6lat - (tania nie było 1600pln)
miała już zmieniane łożyska (hałas taki że mimo zamkniętych 2 drzwi nie dawało się oglądać filmu - wyła jak potępieniec)
upalony kawałek płyty z elektroniką (ustrojswo które jest odpowiedzialne za załączanie i ustawianie programu było wlutowane na dłuuuugich nogach i załączane mechanicznie ! to się w końcu tak obluzowało że doszło do zwarcia - albo raczej - poszedł niezły łuk) - kupa smrodu i dymu - ratowałem przelutowaniem ścieżki
dość często pralka 'wciąga' między bęben a gumowy kołnierz rzeczy i je przeciera - na tyle często że jak żona mi o tym przypomina to ciepło pozdrawiam inżynierów z Amica'ki i przy okazji źle wyrażam się o ich mamusiach - taki sam problem występuje u znajomych - nie jest to tylko problem tego egzemplarza

gdy kupowaliśmy kuchnię gazową to mimo że Amica w tym jest 'niby' dobra omijaliśmy szerokim łukiem

na pohybel partaczom i nigdy więcej Amica'ki

enickman
13-05-2008, 11:33
to ja dodam trochę dziegciu z mojej kuchni (komina?)

Sprzęt Amici mam od 6 lat:

1. Piekarnik elektryczny - OK, ale moja żona, ani tym bardziej ja nie jesteśmy wituozami piekarnictwa i na miano piernikowego Mozarta na pewno nie zasługujemy

2. Kuchnia (płyta) gazowa - problemy z zapalaniem kurków, jeden pali tylko po wyjęciu kurka i pokręcaniu samym bolcem (trzpieniem?)

3. Mikrofala - bardzo szybko połamał się plastikowy mechanizm pod talerzem obrotowym - talerz przestał się obracacać

Podsumowując 2:1 dla ciemnej strony

pati25
13-05-2008, 11:35
ja mam sprzety amika .Potwierdzam dziadostwo ....do nowego domu nawet 1 rzeczy tej firmy nie kupię ....

cemik1
13-05-2008, 15:21
Daleki jestem od generalneg stwierdzenia, że amica to dziadostwo. Przypominam sobie jednak wybór kuchenki. Łaziłem i oglądałem w sklepach i natknąłem się na piekarnik amici z takimi wygiętymi szklanymi drzwiczkami. Podszedłem, otworzyłem, zamknąłem i drzwiczek już nie było. Tylko huk i szklane odłamki hartowanego szkła na podłodze. Bałem się, że będą mnie ciągali o jakąś zapłatę, ale sprzedawcy stwierdzili, że ten model to bubel. Już drugi w tym dniu się rozsypał. Wydaję mi się,że był to model impression (http://www.amica.com.pl/pl,produkty,produkty,3,0110-0902-....-0900.html#pro,2631,0110-0902-....-0900). No, ale mi nie zaimponował.

enickman
13-05-2008, 15:27
Wydaję mi się,że był to model impression (http://www.amica.com.pl/pl,produkty,produkty,3,0110-0902-....-0900.html#pro,2631,0110-0902-....-0900). No, ale mi nie zaimponował.

:-)
najważniejsze jest właśnie first impression!
tu było wystrzałowe

patusia
13-05-2008, 15:38
Wkrótce czeka mnie kupowanie sprzętów do kuchni i pralki. W takim razie jakie firmy byście polecili? oczywiście w rozsądnych granicach cenowych. :)

Petroniusz
13-05-2008, 16:16
Kupuj każdą markę oprócz tej znakomitej ,extra, super, full wypas AMICI . Powtarzam bubel. A klientów traktują per noga.
Wkleję list który przysłano mi z Amici w odpowiedzi na moją korespondencję dotyczącą pękniętej szyby. Koń by się uśmiał.

Szanowny Panie!
>
> Usterki mogą wystąpić w czasie gwarancji jak również po tym okresie.
> Odpowiedzialność producenta ma swoje granice i właśnie dlatego elementy
> szklane zostały wyłączone z umowy. Czy reklamujemy szklankę która
> upadając rozbija się? Producent nie chce ponosić odpowiedzialności za
> uszkodzenia, które mogą nastąpić w czasie transportu, magazynowania czy
> też użytkowania. Przykro nam że taka sytuacja spotkała właśnie Pana.
> Niemniej jednak wymiana szyby może się odbyć odpłatnie. Ufam, iż nie
> będzie Pan musiał wymieniać szyby kolejny raz zachowując ostrożność
> podczas użytkowania. Pozdrawiam.
>
> W przypadku dodatkowych pytań proszę o zachowanie ciągłości
> korespondencji.
>
>
> Z poważaniem
> Specjalista ds Obsługi Klienta
>
> Izabela Bornikowska Śmigielska

mario1976
13-05-2008, 16:25
Czy reklamujemy szklankę która upadając rozbija się?

Pracuje troche w takiej branzy reklamacyjno-problematycznej i jakbym odpisał tak klientowi to by mnie z roboty chyba wyczesali następnego dnia. Tzn można spuścić na drzewo ale troszkę kulturalniej :wink:.

Pomijam oczywiście to, że nie rzucałeś chyba tym piekarnikiem o glebę?

BOHO
13-05-2008, 16:27
można zrozumiec Twoją wściekłość, ale jednak mają rację......
gdy reklamujesz szklany element w 1500 kawałeczkach, nie można stwierdzić, czy była to wada materiału, czy sobie od niechcenia stuknąłeś młotkiem....

jeśli kupisz najnowsze BMW i za miesiąc pojawisz się w salonie z szybą w kawałkach, to myślisz, że ci tę szybę wymienią na nówkę ???
czy to znaczy, że BMW to szajs ?

Barbossa
13-05-2008, 18:18
elektroluks wsio, oprócz pralki łirpul - 10 lat i nie dotykałem się do serwisowania
pewnie jeszcze zimens jest ok,

Cypek
13-05-2008, 19:04
A ja mam płytę, piekarnik i lodówkę i wszystko w absolutnym porządku.

semir
14-05-2008, 11:20
u mnie pracuja od 5 lat mikrofala,płyta grzewcza ceramiczna,piekarnik, zmywarka i lodówka Amica , bylismy zdania że trzeba popierac nasz rodzimy przemysl.
po 3 latach lodówka sie popsuła, remont kapitalny
po 4 latach w mikrofali padło swiatło, oraz przestał sie obracac talerz

płyta ok
piekarnik ok
zmywarka ok

ale teraz do nowego domu niewybralismy nic z tej firmy.
pozdrowienia

Kuna
14-05-2008, 19:28
U mnie od 2000 roku : lodówka , zmywarka , piekarnik + blat ceramiczny elektryczne , wyciąg kuchenny , pralka . Wszystko AMICA - chodzi na razie bardzo dobrze . W pralce nawaliła pompa - koszt 32 zł . W kuchni włacznik pola grzejnego tego najczęściej używanego . W sumie drobiazgi . Ze sprzętu jestem zadowolony . Z serwisu nie bo go właściwie nie ma w Polsce północnej . Z tego co teraz czytam wynikało by , że firma generalnie się popsuła .

enickman
15-05-2008, 12:33
Wkrótce czeka mnie kupowanie sprzętów do kuchni i pralki. W takim razie jakie firmy byście polecili? oczywiście w rozsądnych granicach cenowych. :)

jezeli chodzi o pralki to sa 3 grupy:

1. Miele i długo długo nic (ale takze jezeli chodzi o kase :-( )
2. AEG/Electrolux, Bosch/Siemens (te są ciut droższe i droższe mają części)
3. Cała reszta (być może z dalszymi podziałami, ale ja zatrzymałem się na grupie 2)

krysia2006
15-05-2008, 13:08
Kupiłem piekarnik Amica, przy pierwszym uruchomieniu szyba zewnętrzna drzwi rozsypała się z hukiem w drobny maczek. Szok. Gwarancja oczywiście nie obejmuje części szklanych (zonk) znaczy wiedzą że trzaśnie. Kupić można tylko u nich w serwisie ,cena to następny szok.
Nie kupujcie tego .

miałam to samo z szybą u kominka, napisałam odpowiednie pismo, no i wymienili szybę, wraz z pismem by ich nie straszyć...:)

jkrzyz
15-05-2008, 13:11
1. Miele i długo długo nic (ale takze jezeli chodzi o kase :-( )


Mam znajomego, który ma lekkie skrzywienie na punkcie dobrych marek.
Kupił swego czasu okazyjnie pralkę Miele i o zgrozo, padło w niej łożyskowanie bębna. Jak zadzwonił do serwisu zapytał jaki jest koszt naprawy, to okazało się, że samo łożysko kosztuje więcej, niż przyzwoita pralka innego producenta, gdyby było dostępne, bo niestety, bardzo nam przykro itp ale nie mamy już takich łożysk.
Niestety, nie wyciągną wniosków z tego przypadku i następną pralkę też kupił Miele, bo mu zaproponowali po "super promocyjnej cenie" , czyli pewnie trzy razy więcej, niż normalny człowiek jest skłonny zapłacić za pralkę.
Ludzie są dziwni, no nie?

enickman
15-05-2008, 13:40
zapewne nie ma firmy w 100% bezawaryjnej (chociaż to nie znaczy, że nie ma pralki w 100% bezawaryjnej - pojedynczej pralki)

co do Miele pomijając koszt, to ja nie kupiłbym takiej pralki także z innego powodu - za długo działałaby, a ja już dawno chciałbym mieć coś nowego :-)

Petroniusz
16-05-2008, 08:52
Będę twierdził uparcie że sposób obsługi przez Panią specjalistę do spraw kontaktów z klientami jest wysoce beztroski i olewający. Tym samym wpływa na obraz całej firmy.

WSZYSTKO .....TYLKO NIE AMICA

Rom-Kon
16-05-2008, 11:56
...u mojej Matuli też wybuchła szyba w Amice... ale to nie znaczy że zaraz bubel...
szyby hartowane czasem same z siebie wybuchają...

a u mojej koleżanki wybuchł talerzyk z arco-coś-tam w szafce pomiędzy innymi talerzykami... huk był podobno potężny (wieczorem) ...całą noc nie spali dopiero rano okazało się co to było :lol:
...ale mieli pietra! :lol: :lol: :lol:

EWAF
16-05-2008, 13:24
a ja mam pralke amici od 5 lat chyba (może 6?) i tez nie polecam. Nawala mi sterownik, pobiera płyn do prania z proszkiem i doskakuje mi do ściany(sic!) co powoduje że słychać ją w całym domu i nie pomaga żadne regulowanie nóżek.
Ogólnie mówiąc do nowego domu nie kupuję już nic pod nazwą AMICA.

Wybierając piekarnik ciężko mi się było oprzeć Amice: podobno to ich sztandarowy produkt, wizualnie bardzo ładne, dobrze wyposażone ale doszłam do wniosku że nic nie ma za darmo - ładna, tania, wyposażona ale pewno awaryjna. Wybrałam gorenje i jak będzie zobaczymy.

Niektórzy mówią że amica sprzedaje tyle produktów że może się każdemu trafić: ja uważam że właśnie dlatego powinny się skupić na lepszej jakości a nie do czasu upłynięcia gwarancji.

markdottir
19-05-2008, 13:25
Petroniuszu, spróbuj "postraszyć" ich Rzecznikiem Praw Konsumenta. Mi to zawsze pomagało. ;)
Większość sklepów ma zasadę, że na dzień dobry spławiają klientów, bo wielu sie zniechęca i nie drążą sprawy dalej. Opłaca im sie to mimo, ze jest niezgodne z prawyem.

A jeśli chodzi o Amicę, to jestem z mojego piekarnika zadowolona. Szyba cała, mimo, ze parę razy juz dostała drzwiczkami od szafki...;)

emild
05-08-2008, 11:10
właśnie odebrałem zza6428i.
to moja 1-a zmywara.
czy ta zmywarka nie ma blokady otwartych drzwi? chodzi mi o to, że przy wkładaniu sprzętu do mycia trzeba je przytrzymywać???

baba na budowie
06-10-2008, 09:38
Czy ktoś ma zmywarkę Amici? Czy jesteście z niej zadowoleni? Ja do tej pory używałam Bosha i był niezawodny. ale teraz przeprowadzam sie do tymczasowego mieszkanka i nie chce dawac 2 tys i w gore. Ale nie chce tez oszczedzac na jakosci. Mam piekarnik i plyte Amici i jestem super zadowolona. Czy ich zmywarki tez sa dobre, nie psuja sie?

reng
06-10-2008, 18:44
mamy amicę zia 6635. kupowana w neo24 za 1130 zł. nie ma wielu bajerów, ale też nie są mi potrzebne. ma 5 programów, które mi zupełnie wystarczają. myje dokładnie i nie zostawia zacieków ani śladów kropli wody na sztućcach, a myję na najtańszych tabletach i nabłyszczaczach z tesco. za bardzo cicha to ona nie jest, ale zbyt głośna też nie. stopień hałasu da się wytrzymać, a nawet się o nim pózniej już nie myśli. moi rodzice mają mastercooka i jest głośniejszy. jeśli chodzi o suszenie, to często zostaje woda na dnie szklanek, zbiera się w takich które mają po przewróceniu do góry nogami zagłębienie. nie wiem czy to tak we wszystkich się dzieje zmywarkach, bo nie mam porównania. ostatecznie to da się też przeżyć. w sumie jestem zadowolona. mamy ją od lipca.

http://www.ceneo.pl/474842

magpie101
06-10-2008, 21:55
Jesli chcesz cos niedrogiego to polecam beco z 5 letnia gwarancja.

AnetaM2
05-12-2008, 10:26
Jestem kolejną poszkodowaną...
kupiłam nowy pierknik amica, zamontowłam 2 tygodnie temu, wczoraj w nocy, kiedy wszyscy już spali, szyba rozypała się w drobny mak...

http://upload.miau.pl/3/155757.jpg

http://upload.miau.pl/3/155759.jpg

ohh
05-12-2008, 11:24
o rany :o .Nie zazdroszczę. Sama mam w domu Amicę (pralkę, piekarnik, lodówkę, płytę i pochłaniacz) i ze wszystkiego, poza lodówką, jestem zadowolona, ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. W końcu wydajemy na to niemałe pieniądze :roll:

Tazor
05-12-2008, 11:40
Miałem lodówkę Amica przez kilka lat. Stopniowo psuło się w niej wszystko, co tylko mogło się zepsuć: osiadły drzwi, odpadały uszczelki, zepsuł się agregat, zepsuł się włącznik światła, w środku notorycznie stała woda (pomimo regularnego czyszczenie kanalika odpływowego). Zamrażalnik był cały czas w lodzie i nic nie dało się z tym zrobić. Jak w końcu pozbyłem się tego złoma to byłem szczęśliwym człowiekiem.

UlaB
05-12-2008, 12:42
Jestem kolejną poszkodowaną...
kupiłam nowy pierknik amica, zamontowłam 2 tygodnie temu, wczoraj w nocy, kiedy wszyscy już spali, szyba rozypała się w drobny mak...

o ja piernicze :o
cos niesamowitego!! mowicie, ze takie rzeczy dzieja sie z Amicą?
Powiem szczerze, ze z Amici mam w obecnym miejscu zamieszkania zintegrowaną kuchenke do zabudowy (piekarnik elektryczny, plyta gazowa). Ma 5 lat i nic złego ani razu sie z nia nie stalo. Wypasiona, a za psie pieniadze i na dodatek zero usterek (tfu tfu :wink: ). U mojej mamy starszy model tej samej kuchenki - ma prawie 10 lat i tez zadnej awarii. O, przepraszam, faktycznie cos z zapalarka bylo nie teges, trzeba bylo cierpliwosci by zapalic gaz, ale serwisant wpadł, powymienial, poregulowal (za free ofkors) i jest ok. Doprawdy zalamujecie mnie, bo przymierzalam sie kolejny raz do kuchenki tej firmy... :( Moze faktycznie az tak sie skiepscili :-?

qqrq5
05-12-2008, 12:49
o kurcze nie zazdroszcze :(
chce kupic ten sam piekarnik :-?

beti555
05-12-2008, 13:48
W mieszkaniu miałam kuchenkę Amici z płyta ceramiczną. DZiałała super. W kolejnym mieszkaniu również kupiliśmy Amicę. Też wszystko ok. Wybierając sprzęty do domu kupiłam z Amici piekarnik i płytę ceramiczną. Rok użytkuję i wszystko jest ok.
Z tego co wiem, lodówki mają słabe. Moja mama ma i ta lodówka jest do bani.

AnetaM2
05-12-2008, 15:54
no własnie... :o
jak to zobaczyłam, to mi rozum odebrało...no bo wszyscy śpią, nic nie piekłam wczoraj, ani przez kilka ostatnich dni a tu nagle huk potwory i szyba w kawałeczkach na ziemi...na szczęście stało sie to w nocy, a nie w dzień, kidy dzieicak po domu lata...

szkoda, bo piekarnik w wyglądzie super jest!
niestety, z tego co wyczytałam na necie tego typu i tej firmy piekarniki tak mają :-?

malgosia0023
05-12-2008, 16:21
szok :o to niebywałe,aby w nie używanym piekarniku tak po prostu pękła szyba. :o Może wkładają jakiś badziew zamiast porządnego szkła.
Współczuję....
ja napewno nie kupię Amici

bladyy78
05-12-2008, 21:54
Jestem ciekaw co powiedzą w serwisie zapewne że gwarancja tego nie obejmuje. TO tylko w Polsce takie rzeczy się mogą dziać w innym kraju forma by jeszcze płaciła za ewentualne zagrożenie zdrowia jakie możne spowodować taka kuchenka.

Ineso
06-12-2008, 22:50
Czy ktoś z Was ma taki piekarnik? Ja juz kupiłam i dziś zgodnie z instrukcją go ,,wygrzałam" czyli włączyłam na 30 minut na 250 stopni. Po tym czasie był bardzo goracy z zewnatrz, tzn. panel gdzie są guziki do sterowania. Nawet po 40 minutach te guziki były gorące. Czy to jest normalne? bo wygląda podejrzanie - co będzie jak będę piec np. 3 godz.? A może to jakaś wada podłaczenia?



http://partner.amica.com.pl/produkty/images/mc/681/EBP8452.piekarnik.jpg

awt
07-12-2008, 00:35
Miałem kilka lat temu pralkę Amica, taki model z suszarką. Wymieniono: silnik, programator, prądnice tachometryczną, łożyska, poszła uszczelka. Jak się znowu zepsuła to już ją wyrzuciłem. Co ciekawe w warunkach gwarancji było napisane, że podstawą zwrotu pralki po 3 naprawach jest faktura!!!
Nigdy więcej Amici!

Wosto
07-12-2008, 20:29
Również myślałem o takim modelu jak 2 posty wyżej. Po przeczytaniu tego wątku poszukam innego producenta ....
Pozdrawiam.

Ineso
08-12-2008, 21:00
Również myślałem o takim modelu jak 2 posty wyżej. Po przeczytaniu tego wątku poszukam innego producenta ....
Pozdrawiam.

No nie trzeba się tak od razu sugerowac. Mam znajomego, który pracuje w Euro RTVAGD i polecał mi kilka sprzętów tej marki, a przeciez wie co mu najczęściej wraca z reklamacją.

Pisałam już gdzieś, że u mnie pralka Amici doś wadliwa, za to mikrofala hula kilka dobrych lat, a nikt się nad nią specjalnie nie rozczula. Wniosek: kwestia szczęścia.

adass
09-12-2008, 00:42
Miałem kilka lat temu pralkę Amica, taki model z suszarką. Wymieniono: silnik, programator, prądnice tachometryczną, łożyska, poszła uszczelka. Jak się znowu zepsuła to już ją wyrzuciłem. Co ciekawe w warunkach gwarancji było napisane, że podstawą zwrotu pralki po 3 naprawach jest faktura!!!
Nigdy więcej Amici!

Amica nigdy nie produkowala pralko-suszarki :wink:
nie wiem co tam miales ale Amica to nie byla

a najwiecej peknietych szyb w piekarnikach zanotowal swego czasu Mastercook.
oczywiscie szans na reklamacje zadnyc!!! usterka mechaniczna i koniec rozmowy

Wosto
12-01-2009, 21:18
Witam.
Gorąca prośba do osób, które mają taki sprzęt - opłaca się kupić tą płytę? Nie sprawia problemów?
Pozdrawiam.

Trociu
13-01-2009, 10:32
Ja chyba taką mam ale jeszcze póki co w kartonie ;)

Wosto
13-01-2009, 16:27
Ja chyba taką mam ale jeszcze póki co w kartonie ;)
Ile za nią dałeś?
Próbowałem się podpytać w innym temacie o Amicę, Mastercooka i Tekę, ale bez odzewu. A nie ukrywam, że Amica najbardziej mi się podoba.
Pozdrawiam.

Trociu
13-01-2009, 18:23
A wiesz że nie pamiętam. Brałem w eurortvagd, bo musiałem na raty 0%. Zajrzyj do nich na stronę.

Wosto
14-01-2009, 21:04
Zajrzałem ... Cena 1669 zł robi wrażenie. Tym bardziej, że wyszukiwarka Ceneo jako najniższą cenę podaje 1750 zł. Więc czemu się jeszcze waham?
Nurtuje mnie też pytanie - dlaczego nowsze produkty mają mniejszą moc całkowitą od starszych modeli?
Trociu czy ta Amica ma timer dla każdego (dowolnego) pola?

Trociu
15-01-2009, 10:53
Trociu czy ta Amica ma timer dla każdego (dowolnego) pola?Nie wiem - w zasadzie nie patrzyłem na ilość i jakość funkcji....

Trociu
15-01-2009, 10:54
Zajrzałem ... Cena 1669 zł robi wrażenie. Tym bardziej, że wyszukiwarka Ceneo jako najniższą cenę podaje 1750 zł. Więc czemu się jeszcze waham?Dodatkowo możesz wziąć na raty 0% więc trochę gotówki zostaje Ci w ręku i spokojnie sobie spłacasz przez 30 miesięcy.

Maciek88
14-07-2009, 12:41
Witam mam zamiar wyposażyć kuchnię w jednego producenta i wybrałem następujące produkty
http://www.hoopla.pl/AMICA,amica-okc9523i,prod,12569.html http://www.hoopla.pl/produkt-amica-pi6508tu-pbp4vi508ft-22955-10851.html
http://www.hoopla.pl/AMICA,amica-ebp8452-163-4taykdphaosr,prod,12703.html

Wydaje się sensowy ale chce znać waszą opinie :))

raffran
14-07-2009, 13:16
Jako do samych mozliwosci sprzetu, do ceny, wygladu nie mozna miec wiekszych zastrzezen to jednak zastanowilbym sie nad producentem.
Ja osobiscie nie szedlbym w A....
Mam kolege, ktory od lat pracuje w serwisie m.in. w/w producenta i generalnie odradza.
Jesli ktos ma inne zdanie, nie ma sprawy :roll: ,klocic sie nie bede.
Poprostu wyrazilem swoja opinie.

adass
14-07-2009, 15:43
a ja z kolei polecam.
w tych pieniadzach w zasadzie nie ma konkurencji i wbrew temu co twierdzi kolega serwisant,w kuchniach Amika stoi bardzo mocno.
w lodowkach,pralkach marniutko i tu bym sie z serwisantem zgodzil i tez tego nie kupil

Damro
14-07-2009, 17:24
potwierdzam,żadnego sprzętu na A a już w żadnym wypadku Amici :evil:

Afrodyta
14-07-2009, 18:54
Jeśli do zabudowy to niestety inny sprzęt. Kuchnie stojące jeszcze OK, okapy też, ale broń bosze sprzęt myjący. Doświadczenie sprzedawcy i kontakt z przedstawicielami dało mi poczucie pewnych....uogólnień. Zawsze jednak można trafić na złą markę a rewelacyjny sprzęt i na odwrót. Jak chcesz inox to koniecznie sprawdź czy nie zostają ślady użytkowania.

zott36
14-07-2009, 19:05
Trzy sprzęty z A , rozsypały się po pół roku i po roku .
Nigdy więcej :evil:
Teraz poszłam w najprostsze modele boscha i siemensa , tylko zmywarke mam wypasna i jestem zachwycona.

aisa222
14-07-2009, 21:51
Ja też słyszałam opinie, że Amica ma tylko dobre kuchenki gazowe :( reszta sprzętu niestety nie najlepsza a już zmywarki podobno padają bardzo często :( Może coś się jednak zmieniło :D

dominka
14-07-2009, 22:14
A ja użytkowałam piekarnik i płytę ceramiczną. Po 5-u latach w piekarniku przepaliła się grzałka - przyjechał serwis, wymienił i po kłopocie. Po 6-u latach jedno pole grzejne w płycie przestało się nagrzewać tzn., jak postukałam to coś tam zaskoczyło i grzało - generalnie nie miałam większych uwag i polecam.

Judka
15-07-2009, 08:27
potwierdzam,żadnego sprzętu na A a już w żadnym wypadku Amici :evil:

Czyli Ariston, Ardo też?

aneta-we
15-07-2009, 08:43
Osobiście nie polecam lodówki :evil: z tej firmy. (z Amici)

Lucia
15-07-2009, 09:01
Ja nie polecam okapu z Amici - mam inny model (kupowałam w 2004r. bodajże) - wizualnie boski, nic sie nie psuje, ale bardzo głośny, szczególnie na większych prędkościach :roll:. Może teraz mają lepsze - mój był wyprodukowany we Włoszech, te z oznaczeniem C robi o ile dobrze pamiętam Ciarko, więc może tak nie hałasują).
Kuchenkę z płytą ceramiczną (ale wolnostojącą) ma moja mama od chyba 15 lat. Od poczatku hula aż miło, nic się nie dzieje.