PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mogę sama wykona kosztorys?



acca5
01-05-2005, 21:09
Jestem długo w domu, mam czas , czy można wykona samemu kosztorys domu?

budulec
02-05-2005, 15:31
Jak najbardziej, ja też wykonałem sam.
powodzenia

acca5
02-05-2005, 16:30
a możesz opisać z grubsza jak to zrobiłeś, czy dzwoniłes po hurtowniach o ceny materiałów, skąd wziąłeś szczegóły budowytj, gwoździe, papa, druty itp. chodzi mi o takie drobiazhi, czy tez je uwzgledniałes, i czy bardzo sie pomyliłes w finale?

budulec
03-05-2005, 10:01
Finału jeszcze nie było. :D
Wszystkie typowe elementy typu fundamenty, ściany, stropy, więźba, itp można wycenić na podstawie KNR (katalogi nakładów rzeczowych), ceny można przyjmować z cenników np. Sekocenbud.
Katalogi uwzględniaja wszystkie niezbędne matyeriały, a drobiazgi uwzględniane są w pozycji "materiały pomocnicze".
Przy elementach nietypowych niezbędna jest wycena własna.
Ceny "wiekszych" pozycji można sprawdzić w najbliższej hurtowni i ewentualnie skorygować.
pzdr

EFKAkonewka
04-06-2005, 08:13
nie wiem czy jeszcze cię ineresuje
ale kosztorys można zrobić o katalogi tzw. KNR KSNR czy KP
można kupić wersję książkową lale są też programy kosztorysowe.
W pozycjach katalogowych uwzględnione są nakłady zarówno robocizny materiałów jak i sprzetu czyli wiesz że jak chcesz wykonać np. chodnik z płyt bet. 0,5x0,5 na podsypce piaskowej to ile potrzebujesz piasku (z zakłądką na straty) płyt oraz ile czasu zajmie wkonanie tego. Sama wstawiasz ceny czy to na podstawie własnych danych czy na podstawie średnich cen w cennikach coćby Sekocenbud. Dobrze mieć kogoś (architekt?) kto zna się na procesie bud. i podpowie czy wszystkie prace uwzględniłaś.
Powodzenia!

acca5
07-06-2005, 15:33
isilowałam sciągnąc ten program chocby wersje probną, ale niestety po ściagnieciu nie chce sie otworzyc.

EFKAkonewka
07-06-2005, 17:21
isilowałam sciągnąc ten program chocby wersje probną, ale niestety po ściagnieciu nie chce sie otworzyc.

znam dwie firmy:
Athenarun czy coś takiego ma w ofercie NORMę
oraz ChadneySoftwer ze swoim tańszym WINBUDem troszkę nie najlepszym ale na własny użytek do zaakceptowania
jest jeszcze coś takiego jak ZUZIA
i na pewno wiele innych
wiem że obie ww firmy mają płytki z demo ale tam są ograniczone katalogi (nie wszystkie) albo ograniczona ilość poycji do wpisania